Skocz do zawartości
pentax

Polski Pasywny Zasilacz Azo Digital Sp-600-r10

Rekomendowane odpowiedzi

nie było mnie trochę bo.. i tu się proszę nie śmiać :).. chwilowo jestem w Chinach :) ... nie.. nie..:) nie w sprawie zasilacza, ale innych naszych projektów... i tu muszę się z wszystkimi mądralami podzielić jedną uwagą.. że nie miejsce produkcji określa jakość, a kalkulacja kosztów produkcji do ceny zbytu... najczęściej wychodzi z tego tzw. chiński badziew ...ale z tymi, którzy nigdy do Chin nie dotrą podzielę się jedną własną refleksją... takich miast jak tu.. to w Stanach i w Europie nie ma... takiego potencjału chyba też nie.... no i technologicznie... dawno przeskoczyli Europę... i pewnie Stany... głownie na ich własne życzenie :)... ale wracając do tematu...

Shenzhen nie jest typowym chińskim miastem - to jest pokazówka stworzona właśnie po ty by zapierać dech > na przykład Twój, a to, że okoliczne góry są już łyse to inna sprawa. Przejedź się 20km od Shenzhen i zobaczysz jak wygląda reszta chin. Ba... wejdź w jedną z mniejszych uliczek, na południe od parku Lihu, od razu będziesz się częściej za siebie oglądać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli na samym pudełku juz są błedy w napisach to juz swiadczy to o chinskim pochodzeniu.. do tego kwrta gwrancyjna gada o 12 miechach GW a internet 24 to juz cos nie tak...

Moze myśl technicza jest Polska( oby ) ale składanie juz nie ..

 

Dziekuje nie wezmę..bo kłamsto typu ze jest to typowo polski zasilacz nie przejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego kwrta gwrancyjna gada o 12 miechach GW a internet 24 to juz cos nie tak...

Moze myśl technicza jest Polska( oby ) ale składanie juz nie ..

 

Dziekuje nie wezmę..bo kłamsto typu ze jest to typowo polski zasilacz nie przejdzie...

Widać twoją nieznajomość prawa oraz pisowni - pewnie masz jeszcze mleko pod nosem.

 

Gwarantem może być sprzedawca, producent...

 

Producent udziela 12 miesięcy, a sprzedawca może jednak 24.

 

Zresztą w internecie różne rzeczy piszą...

Edytowane przez Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać twoją nieznajomość prawa oraz pisowni - pewnie masz jeszcze mleko pod nosem.

 

Gwarantem może być sprzedawca, producent...

 

Producent udziela 12 miesięcy, a sprzedawca może jednak 24.

 

Zresztą w internecie różne rzeczy piszą...

zanim zabierzesz głos to sie dowiedz o co chodzi, a chodzi o to ze w roznych miejscach jest napisane ze gwarancja PRODUCENTA wynosi 1/2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby o wersję Lite.

 

Teraz mam Amacrox Calmer i po undervoltingu (Athlon II 250 -0.15V, 780g -0.1V) niestety zasilacz wydaje dość głośny dźwięk, a ponieważ cały komputer jest chłodzony pasywnie - bardzo to przeszkadza.

 

Jeśli w wersji Lite udałoby się zapewnić ciszę przy naprawdę małych obciążeniach, byłoby idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby o wersję Lite.

 

Teraz mam Amacrox Calmer i po undervoltingu (Athlon II 250 -0.15V, 780g -0.1V) niestety zasilacz wydaje dość głośny dźwięk, a ponieważ cały komputer jest chłodzony pasywnie - bardzo to przeszkadza.

 

Jeśli w wersji Lite udałoby się zapewnić ciszę przy naprawdę małych obciążeniach, byłoby idealnie.

Widać że wszystko zależy od egzemplarza, mi Amacrox sprawował się świetnie, max 30cm od obudowy było go słychać.

 

Sprawdź go na innej płycie, ja swojego podłączyłem do uszkodzonego asrocka z Athlonem (wtedy jeszcze nie wiedziałem że płytka jest uszkodzona, działała z tracerem hellfire tyle że cewki na niej strasznie piszczały ale nie przejmowałem się tym za bardzo), zostawiłem na primie i wyszedłem na kilka h...niestety jak wróciłem płytka i zasilacz już nie działały :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test będzie bo mam drugą sztukę zasilacza. Poprzednia uśmierciła mi jedną sekcję rezystorów i miernik więc trochę musiałem poczekać na nowe podzespoły do testera. Cóż, każdemu zdarza się wadliwy model produkcyjny. Sp-600 wydaje popiskiwania przy małym obciążeniu ale wyjdzie jeszcze w praniu bo powtarzam testy przy nowej sztuce teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komentarz z komputronika nt. zasilacza <_<

 

Mój poprzedni zasilacz TAGAN 330 w pracował 5 lat bez żadnego problemu a z czego 2 na płyta ASUS P5B DELUXE,Core 2 Duo E 4300-3 Ghz,2gb Geil ddr2 800, Galaxy 8600 GE 680/1680/1080 2x HDD serialATA w stresie prawie 200 wat bez monitora także zapas mocy jeszcze był. Wracając do zakupionego zasilacza miałem nadzieje że jednak da rade no niestety jedyny plus to eektywnośc nie jestem w stanie określić na ile procent ale watomierz podczas surfowania po internecie pobiera 125 Wat stress 177 wat i może to że jest lekko ciepły w obudowie aerocool z 40 cm wentylatorem. O ile linia 5V jest w miare dobrze 5.17-5.22 V to linia 12V to totalna porażka 12.07 spoczynek i 11.42 stress bardzo duże wahania a nawet poniżej 11.40V to już niebezpieczne napięcia dla sprzętu!!! I jeszcze to denerwujące cykanie im bardziej obciążony i cieplejszy tym głośniej, za tą cene mogłem kupić coś zupełnie innego,będe Reklamował nie mam wyjścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Gdzie są testy?

 

...komentarze ze sklepu są g warte:

ale watomierz podczas surfowania po internecie pobiera 125 Wat stress 177 wat

- ja bym szybko wyrzucił watomierz, który pobiera 177W w stresie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@romek

również mnie bardzo interesowałby mnie test pasywnej 400W. Być może znajdziesz do porównania Calmera/Yesico. Interesuje mnie jak wypadłby w porównaniu z tymi zasilaczami.

 

Obecnie posiadam pasywne Yesico 420W. Stabilność jest bardzo dobra, nie słyszę jakiś denerwujących piszczeń, czy takie tam. Jednak jest to stara już konstrukcja i sprawność pozostawia wiele do życzenia - bardzo dużo ciepła emituje do obudowy, mimo relatywnie niewielkiego obciążenia (wszystkie klocki szacuję na ~120W). - piszę, abyś KONIECZNIE zbadał również ten aspekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro ostatnio tego sporo schodzi wiec może ktoś zrobi własne testy.

 

i jakby taki test miał wyglądać? pewnie: "podłaczyłem i działa! właczyłęm gre i sie nie zresetował! zmierzyłem napięcia!"

no tak, cały świat czeka na takie testy..

Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jakby taki test miał wyglądać? pewnie: "podłaczyłem i działa! właczyłęm gre i sie nie zresetował! zmierzyłem napięcia!"

no tak, cały świat czeka na takie testy..

 

Widać że umiesz się posłużyć co najwyżej miernikiem i to tym za 10zł.

Na tym forum i ogólnie jest sporo osób które potrafią więcej niż ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to cisza przed burzą, w postaci jakiś konkretnych testów. Sam czekam na nie bo może wstawie sobie go do swojego prywatnego kompa ;)

 

Preferuje ostatnio ciszę więc jesli ten PSU nie zawiedzie moich oczekiwań to czemu nie mam wspierać polskiej myśli technologicznej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra usiądę do tego. Były z tymi sztukami niezłe jaja. Mam sztukę z poprawnymi wynikami ale nie mogę jej sensownie rozebrać bo śruby poddają się moim śrubokrętom. Teraz wyjdzie Enermax, zaraz po nim wyskoczy AZO bo faktycznie po dwóch fiaskach postanowiłem już tego nie testować kolejny raz ale widzę, że dużo osób poszukuje informacji o nim więc test Wam zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest możliwość to prosiłbym o zamieszczenie dobrych zdjęć wnętrza, pomiaru temperatur przy obciążeniu maksymalnym jak i 50%, oraz wpływu zamontowania wiatraka w pozycji nadmuchu i ssania na temperaturę (w mojej budzie wiatrak zasilacza jest na górze a centymetr nad nim złącza pci i mostek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozbiorę ten zasilacz to jest możliwość, że go nie złożę. Nie ujmując producentowi, kto wymyślił taki układ w środku? Nie ma problemu, jeśli jest jakaś potrzeba to rozkręcę i odlutuje co potrzeba i dodam zdjęcia wysokiej rozdzielczości. Stosowanie dodatkowego wentylatora nie zakładałem, jeśli zasilacz jest przystosowany do pasywnej pracy to nie zakłada się, że coś będzie na niego wiało. Tak samo nie będę go wmontowywał do obudowy, niech wygrzewa się w skrzynce imitującą brudny komputer po kilku miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam na test - priorytetem jest dla mnie cisza. Posiadam bloki wodne na procesorze i GPU, niedawno wymieniłem dysk na SSD - w tej chwili hałasuje tylko zasilacz.

 

Czy opisywana polska konstrukcja to złoty środek dla mnie...

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź, której, mam nadzieję, udzieli mi test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

hmm... nie wygląda to źle - aczkolwiek układ radiatorów jest imo nie najlepszy i zalatuje taniochą zlekka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać twoją nieznajomość prawa oraz pisowni - pewnie masz jeszcze mleko pod nosem.

 

Gwarantem może być sprzedawca, producent...

 

Producent udziela 12 miesięcy, a sprzedawca może jednak 24.

 

Zresztą w internecie różne rzeczy piszą...

 

Sam masz mleko pod nosem, pewnie matczyne. 12 miesięcy gwarancji na zasilacz (czy na cokolwiek innego), to przepraszam ale tym samym producent wyraźnie mówi, taaa to szajs ale mam nadzieję że rok wytrzyma. Zrzucanie odpowiedzialności gwarancyjnej na sprzedawcę, to sorry, ale dobre dla firm robiących chińską syfiastą masówkę. Skoro sprzęt jest dobry i solidny to żaden producent nie będzie kombinował z gwarancjami. Na mój zasilacz dostałem 36 miechów gwary i tyle trzeba uznać za przyzwoite.

Na zapodanym zdjęciu widać, że konstrukcja wybitnie "ekonomiczna".

Edytowane przez witek-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...