Skocz do zawartości
Xavi

Zmiana Platformy, Do 1tyś Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż tak:

muszę zmienić platformę(athlon 3500+, socket 939, tiaaa to jest to :rolleyes: )

Krótka piłka - muszę wymienić płytę główną, procesor, pamięć i kartę graficzną.Zasilacz mam(tagan 450w, powinien dać rade) i inne tam ciach!ły.

Budżet - do 1k max +/- 100zł, nie więcej :)

Komputer głównie stosowany do intensywnej codziennej pracy, buehehe. Mnóstwo kart w firefoxie, kilka programów równocześnie otwartych, komunikator, odtwarzacz itd., chciałbym żęby nie muliło, po prostu ;-)

Od czasu do czasu chciałbym móc zarzucić jakąś grę - wiem, że z taką kartą graficzną to sobie mogę co najwyżej odpalić instalator, ale liczę, że chociaż na low uda mi się pograć w jakieś stosunkowo nowe tytuły.

Myślałem nad czymś takim:

AMD Athlon II x4 620 AM3 BOX - 330zł (jakbym znalazł zapinki to bym posadził na nim jeszcze scythe infinity, coby się nie ugotował biedaczek)

Płyta: Gigabyte GA-MA770-UD3 AMD770 AM2+ BOX 230zł(wiem, że straszny szit, ale ja nie kręcę:) nie mam zamiaru niczego podkręcać, ma działać, szybko i bezawaryjnie;p)

Ram: Kingston 2048MB 800MHz DDR2 Non-ECC CL5 150zł (tak wiem, straszny szit itd., ale jw. nie kręcę, nie gram w najnowsze tytuły na największych detalach, po prostu używam komputera), później dokupię drugą kość i będzie okrągła czwóreczka i powinno wystarczyć.

No to mamy 330+230+150=700zł

Trzeba jakąś grafikę kupić, myślałem na jakimś słabym modelem 9800GT, tj.

NVIDIA GEFORCE 9800GT 1024MB 1GB BOX

To będzie około 380zł, mieścimy się w sumie w widełkach, ale z tego co widzę ta karta jest słaba, tzn. ma taktowanie do duuuuszy, ale ja się nie znam, wypadłem z obiegu już dawno.

Macie jakieś sugestie? Coś poprawić/zmienić? Nie mam pojęcia jaką kartę kupić:(

Tak, czy siak od czasu do czasu chciałbym móc zagrać, bo gdyby nie to odpuściłbym sobie nową kartę i wepchnął kasę w ram.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, ładnie - co do grafiki, wydajniejsza chyba będzie

Radeon 4850 HIS 512MB 2xDVI (PCI-E) ? Droższa o 14zł z tego co widzę, a taktowania ma wyższe - dobrze myślę, że będzie szybsza?;-)

A tak btw. AM3 ma jeszcze jakąś przyszłość, tzn. czy w przyszłości jeszcze będą wychodzić procki kompatybilne z płytami AM3, czy znów czeka mnie coś takiego jak z Venice?;p(kupiłem płytę na 939, kilka miesięcy później zaczęły znikać procki na ten socket ze sklepów i zostałem z ręką w nocniku, bo wsysko co wychodziło to AM2;p)

Dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...