Skocz do zawartości
kuebk

Ciemniejsza Alternatywa Dla Dell 2209wa

Rekomendowane odpowiedzi

Zachecony opiniami zakupilem ten monitor, jednak przy jasnosci 0 i kontrascie 20 monitor wypala mi oczy, nie moge patrzec na tak jasny obraz.

 

Prosilbym o polecenie jakiegos dobrego 22' lcdka - nie koniecznie musi to byc jakis ips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 70 nitów.

a ten dell ma 130cd na jasności 0 czyli powinno być lepiej

 

tak przy okazji czy ma ktoś dane jaką jasność ma del U2410 na ustawieniu 0 ?

 

co do ciemnej alternatywy to polecam della G2410, większy, bardzo ciemny, cena podobna

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem dziś na pclabie o nowym monitorku 23 cale ViewSonic VP2365wb za 300 $. Podobnie jak ten dell jest na e-IPS, jeśli dobrze doczytałem

http://reviews.cnet.com/lcd-monitors/views...?tag=txt%3bpage

Twierdzą tu, że niby trochę ciemniejszy, ale ma gorsze kolory. Ciekawe kiedy dotrze do Polandii i jak wypadną bardziej obszerne testy. Co o tym sądzicie? Według tej recenzji TN-ki są oceniane wyżej.

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem dziś na pclabie o nowym monitorku 23 cale ViewSonic VP2365wb za 300 $. Podobnie jak ten dell jest na e-IPS, jeśli dobrze doczytałem

http://reviews.cnet.com/lcd-monitors/views...?tag=txt%3bpage

Twierdzą tu, że niby trochę ciemniejszy, ale ma gorsze kolory. Ciekawe kiedy dotrze do Polandii i jak wypadną bardziej obszerne testy. Co o tym sądzicie? Według tej recenzji TN-ki są oceniane wyżej.

... na DELL U2410 mają kontrast 921:1 ... ciekawe

 

Rozwaliła mnie jedna rzecz :

Brightness (in cd/m2)

(Longer bars indicate better performance)

... skomentuję tak: może i lepiej jeśli mamy większą rezerwę ... ale znacznie istotniejsze jest to jak minimalnie możemy przyciemnić lampy .... ale tak istotnych "barów" jak minimalna jasność to już geniusze nie zamieścili.

 

DisplayMate performance tests

(Longer bars indicate better performance)

... to też w sumie taki niekonkretny LOLEK Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież CNET to szajs jakich mało. Recenzje robione przez kogoś, kto monitora chyba nie widział. Niestety spora dziura w necie jeśli chodzi o recenzje powoduje że ludzie szukają co popadnie i później takie kwiatki się czyta.

 

Polecam Prade tftcentral i forum Hardforum. W miarę konkretne info i recenzje też przyzwoite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te samo odczucie odnośnie Della 2209WA tzn. przy nominalnych nastawach (jasność i kontrast po 75%) kolory są intensywne i obraz żywy, natomiast jasność jest zbyt duża. Natomiast przy ustawieniu niskiej jasności i kontrastu wszystko jest jakby wyblakłe.

 

Na moim dotychczasowym Samsungu 173P+ tego efektu nie było - zmniejszenie jasności przy dużym kontraście powodowało tylko poprawienie czerni kosztem pogorszenia szczegółowości w odcieniach szarości. Natomiast kolory pozostawały na dobry poziomie czytelności.

 

Ten tekst piszę na monitorze Samsung 2493HM i tu również na obniżonych parametrach jasności (20%) i wysokim kontraście (80%) kolory są bardziej czytelne pomimo, że jest to matryca TN (mały efekt "wyblakłości") a praca jest komfortowa bo nie ma dużej jasności.

 

Mam pytanie do użytkowników ww/ Della jakie macie nastawy w tym monitorze? Bo może ja źle próbuję je ustawić i stąd moje wrażenia? (obniżyłem jasność do 0 i kontrast do 70). Albo źle miałem ustawienie na dotychczasowym Samsungu?

 

Wiem, że ten monitor ma gorszą czerń niż monitory na matrycach MVA lub PVA (tak wyczytałem) ale może ustawieniami może da się ustawić na jakiś kompromis w dążeniu do ideału tj. dobrej czerni, dobrej czytelności kolorów (kontrastu) przy niskiej jasności do komfortowej pracy?

 

A jeśli to niemożliwe to jaki monitor polecacie który jest znacząco bliższy ideałowi? Tylko nie piszcie, że OLED ;-).

Na razie przeszkadza mi utrata poziomu czerni w Dellu w porównaniu do Samsunga, ale może się przyzwyczaję.

 

Pozostałe cechy monitora są najbardziej ok, matryca jest szybsza, obraz wreszcie panoramiczny co poprawia komfort zabawy choćby w UT3 ;-).

Gdyby tylko ta czerń była lepsza to monitor byłby idealny.

Edytowane przez shark77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...