Skocz do zawartości
Mufta

Epox 8RDA3+

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj tez dostalem wkoncu ta plyte i po kilku godzinnych torturach moge powiedziec ze jest to super plyta, wczesniej mialem asusa a7n8x ale przy epoxie sie umywa. Najwieksza czestotliwosc przy mnozniku uzyskalem 235 i chodzilo wszystko stabilnie (1,85V). Moze by sie dalo jeszcze wiecej ale niestety zasilaczy juz nie wyrabial i nie probowalem. Zamiast 12 V dawal tylko 10V. Teraz lata sobie spokojnie na 200 przy mnozniku 12,5, czyli nie moge narzekac. Ale chyba bedzie potrzebna zmiana zasilacza. A to wszystko mi chodzi na Volcano 11.

SUPER PLYTA. POLECAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufta napisał: 

a jak jest z napieciem vdd 2.0v, chips wyczyma ?? jechal juz ktos na takim napiatku ?? 

 

Jak dali taka mozliwosc to chyba wytrzyma, mysle ze nie powinno byc problemow

Z AC/WC na NB i Zalmankiem na SB powinno isc, chociaz raczej nie bede ryzykowal :) A naklejki ni ma, buuu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufta napisał: 

a jak jest z napieciem vdd 2.0v, chips wyczyma ?? jechal juz ktos na takim napiatku ?? 

 

Jak dali taka mozliwosc to chyba wytrzyma, mysle ze nie powinno byc problemow

Z AC/WC na NB i Zalmankiem na SB powinno isc, chociaz raczej nie bede ryzykowal :) A naklejki ni ma, buuu :(

A masz chociaż hologram pronoxu na instrukcji obsługi ? Jesli tak to skombinuj od kogoś ten kupon skseruj go i wyśli do pronoxu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz chociaż hologram pronoxu na instrukcji obsługi ? Jesli tak to skombinuj od kogoś ten kupon skseruj go i wyśli do pronoxu.

Niestety ani hologramu :( Popytam ludzi, moze gdzies dorwe kupon i hologram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uzytkownikow tej plyty: co sadzicie o odczycie temperatury z proca? Moze ktos z Was sprawdzil jak wyniki diody pokrywaja sie z termometrem? Poki co mam 39C (idle) i 43 (load) na XDreamie przy 1,7GHz - czyli jakies 5-6 wiecej w stosunku do 8K7A. Po podkreceniu na 2,2GHz temp wzrosla o dodatkowe 5 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A mnie interesuje różnica w układzie dzwiekowym na 8RDA+ i 8RDA3+ no nie wiem czy zmieniać mobo. No czy ten dzwięk na 8RDA3+ jest leprzy od SoundStorma????? Czy w sterowniakch do nie go też są takie bajery jak do SS czyli ustawianie ilości głośników, tonów, kodowania Dolby itd .??????????

pozdrawiam i czekam na odpowiedz bo we wtorek moge płyte zmienić na 8RDA3+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A mnie interesuje różnica w układzie dzwiekowym na 8RDA+ i 8RDA3+ no nie wiem czy zmieniać mobo. No czy ten dzwięk na 8RDA3+ jest leprzy od SoundStorma????? Czy w sterowniakch do nie go też są takie bajery jak do SS czyli ustawianie ilości głośników, tonów, kodowania Dolby itd .??????????

pozdrawiam i czekam na odpowiedz bo we wtorek moge płyte zmienić na 8RDA3+.

 

Chyba jest gorszy. Stąd ta niższa cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

A mnie interesuje różnica w układzie dzwiekowym na 8RDA+ i 8RDA3+ no nie wiem czy zmieniać mobo. No czy ten dzwięk na 8RDA3+ jest leprzy od SoundStorma????? Czy w sterowniakch do nie go też są takie bajery jak do SS czyli ustawianie ilości głośników, tonów, kodowania Dolby itd .?????????? 

pozdrawiam i czekam na odpowiedz bo we wtorek moge płyte zmienić na 8RDA3+.

 

Chyba jest gorszy. Stąd ta niższa cena.

Z SS nie mialem stycznosci, ale C-Media rowniez daje mozliwosc ustalenia ilosci glosniczkow, rozne ciekawe efekty, obsluguje EAX2.0 itd a do dzwieku nie mam zatrzezen. BTW 8RDA3+ jest drozsza od 8RDA+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufta napisał: 

a jak jest z napieciem vdd 2.0v, chips wyczyma ?? jechal juz ktos na takim napiatku ?? 

 

Jak dali taka mozliwosc to chyba wytrzyma, mysle ze nie powinno byc problemow

Z AC/WC na NB i Zalmankiem na SB powinno isc, chociaz raczej nie bede ryzykowal :) A naklejki ni ma, buuu :(

Ja zaryzykuje... wieczorkiem sie pobawie...

Jak jest z tym klejem Zalmana daje sie go 1:1 ??? jak to pozniej zerwac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykuje... wieczorkiem sie pobawie... 

Jak jest z tym klejem Zalmana daje sie go 1:1 ??? jak to pozniej zerwac ?

Napisz jakie wrazenia :) Nie uzywalem tego kleju jeszcze, ale chyba 1:1 (jest jakas instrukcja?). Czy sie oderwie tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykuje... wieczorkiem sie pobawie... 

Jak jest z tym klejem Zalmana daje sie go 1:1 ??? jak to pozniej zerwac ?

Napisz jakie wrazenia :) Nie uzywalem tego kleju jeszcze, ale chyba 1:1 (jest jakas instrukcja?). Czy sie oderwie tego nie wiem.

Hej

Ja tym kelejem kleiłem radiator zalamana kiedyś do epoxa 8KA9 na kt400.Musze powiedzieć, że trzyma mocno ale odchodzi spoko. Mam skrzywiony na końcu śrubokręt i nim podważyłem później radiatora na tym kelju i się oderwał bez przeszkód. Tam jest specjalnie oznaczona część A i cześć B kelju. Po to to zrobili, że jak oderwałem radiator to kelj został na radioatorze cały z na czipie nic. Pomyśleli, że lepiej zeskrobać z radiatora klej niż z czipsetu :)) Sprawdziłem to jeszcze raz i ten sam skutek klej zostaje na radiatorku. No i to było by tyle na ten temat.

Pamietajcie, że zielonym kelejm smarujemy czip (oznaczenia A).

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykuje... wieczorkiem sie pobawie... 

Jak jest z tym klejem Zalmana daje sie go 1:1 ??? jak to pozniej zerwac ?

Napisz jakie wrazenia :) Nie uzywalem tego kleju jeszcze, ale chyba 1:1 (jest jakas instrukcja?). Czy sie oderwie tego nie wiem.

Hej

Ja tym kelejem kleiłem radiator zalamana kiedyś do epoxa 8KA9 na kt400.Musze powiedzieć, że trzyma mocno ale odchodzi spoko. Mam skrzywiony na końcu śrubokręt i nim podważyłem później radiatora na tym kelju i się oderwał bez przeszkód. Tam jest specjalnie oznaczona część A i cześć B kelju. Po to to zrobili, że jak oderwałem radiator to kelj został na radioatorze cały z na czipie nic. Pomyśleli, że lepiej zeskrobać z radiatora klej niż z czipsetu :)) Sprawdziłem to jeszcze raz i ten sam skutek klej zostaje na radiatorku. No i to było by tyle na ten temat.

Pamietajcie, że zielonym kelejm smarujemy czip (oznaczenia A).

pozdrawiam

Ja sie dizs pobawie na starej elektronice od dysku twardego :D Jak zda pozytywnie to zapodam go na pamiątki od grafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo narciarz :) wlasnie bylem po instrukcje od kleju i sie doczytalem co i jak... dzikie za zpolszczenie instrkujcji... wlsnie odrywazm tego sheeta z NB i kleje Zalmanka :P... pozniej beda foty :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narciarz a grubo dawales tego kleju ?

Malo tak zeby tylko bylo go widać. Zrobiłem kropelke i rozsmarowalem po calej powierzchni radiatora.Dociskasz obie czesci pokrecisz w okolo zeby dobrze sie zmieszaly obie czesci leju no i po 10 min masz juz gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe zobaczcie jaki post znalazlem na tweak.pl w dziale chlodzenie:

 

 

Athlon XP 1700+ DLT3C JIUHB 0309 podkręcony pracuje na 200MHz*14 = 2800MHz przy 1.9V i grzeje sie jak ...... .

Obecnie chłodzę go pastą Arctic Silver II i coolerem FalconRock II.

To jednak nie pomaga. Już na starcie (w tabelce w POST) ma temp. 40st C. Przy braku pracy (czysty Windows) mam do 50st C a przy wypocinach przepracza nawet czasami 60st C.

 

Ludzie pomozcie.

Mialem tez problem z instalacja Windows, bo BIOS mi kompa wylaczal - musialem ustawic, aby wylaczal dopiero, gdy osiagnie temperature 80st C.

 

Czym dziada chłodzić (WC i inne nie wchodza w gre)?

Proszę o pomoc.

 

P.S. Płyta główna: Epox EP-8RDA3+ i 2 kości RAM TwinMOS DDR400 PC3200 CL2.5 512MB (czyli 1GB RAM'u).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wypas 60 zl roznicy a dotego jak sie pytalem czy bedzie mozliwosc wymiany jej na nowo za doplata jaq wejdzie rev 1.2 to mi powiedzieli ze nie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem to przecudne mobo i...

mam rev. 1.1 :D

 

mam zastrzezenia co do rozmieszczenia gniazda zasilania, jest tak umieszczona ze akurat kabelki ida sobie nad radiatorkiem, ja mam zalmanka 6000cu wiec niezle sie musialem nagimnastykowac aby je zreszta ledwo ledwo przeciagnac nad wiatraczkiem

 

mam pytanie czy do plytki jest jakis nowy bios? ajesli tak to na ktorej ze stron epoxu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie umiem niemieckiego ale zauwazylem napis NForce2 Ultra 400 supported podczas POST :) Poza tym likwiduja jakis problem z ps/2 i Verbesserte Speicherverwaltung cokolwiek to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam od razu w pupe, moze z czasem bedzie dzialac :D Fajnie by bylo jakby w ogole plyta byla na stronie europejskiej Epoxa, moze za miech sobie przypomna o aktualizacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...