Skocz do zawartości
Kszysiu

Gg Poprawia Płynność:p

Rekomendowane odpowiedzi

Porzyczyłem od kolegi grę... niestety nie chodzi ona zbyt dobrze... mam cały czas około 15fps... ale kiedy wyskakuje komunikat z gg że ktoś jest dostępny to w tym czasie co widać ten komunikat gra chodzi full płynnie:P wie ktoś może dlaczego tak się dzieje?? i czy udało by się osiągnąć taki fps cały czas??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porzyczyłem od kolegi grę... niestety nie chodzi ona zbyt dobrze... mam cały czas około 15fps... ale kiedy wyskakuje komunikat z gg że ktoś jest dostępny to w tym czasie co widać ten komunikat gra chodzi full płynnie:P wie ktoś może dlaczego tak się dzieje?? i czy udało by się osiągnąć taki fps cały czas??:)

LOL Powiedz koledze żeby zmieniał status cały czas. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest śmieszne:P gra się przycina pokazuje się to że ktoś jest dostepny i gra chodzi w tym czasie płynnie:P wiem że to troche głupie:p może coś ze sterownikami jest nie coś:P myślałem że to gg poprostu obciąża komp... ale po wyłączeniu gg gra chodzi tak samo......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze > Podstawowe Zagadnienia? :damage_wall:

 

Uważałem tą kategorie za bardziej ogólną:P Jak to powinno być gdzie indziej to proszę o przeniesienie...

 

Gra to "farming simulator 2009"... ale widziałem też to w innych grach... tak teraz nie podam tytułów. tylko nigdy aż mnie to tak nie zaciekawiło:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora:

Może być podał konfig kompa razem z systemem, co?

I listę procesów uruchomionych w czasie, gdy działa gra - może być screen z menedżera zadań.

 

Dalej...

Rzeczywiście ciekawy objaw.

 

IMO:

Gra nie ma focusa, ale "Always on top" trzyma ją na pierwszym planie. Gdy Gadu wywala komunikat, przełącza cały czas focus między procesem GG i grą (bo jest na wierzchu), a w tym czasie gra wykorzystuje moc kompa/grafiki.

 

Sceptyków zapraszam do przedstawienia konkurencyjnej teorii.

 

Do ogółu:

Temat zostaje tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadek kliniczny ;)

Co się dzieje kiedy masz całkowicie wyłączone gie gie ?

Raczej ciężko uwierzyć, że komunikator swoimi działaniami przyspiesza działanie gry, wiedząc o nowych "pomysłach" twórców tego komunikatora efekt powinien być całkowicie odwrotny.

Możliwe, iż gg ma w kodzie jakiś bug, który przyspiesza grę, co stawiałbym na pierwszym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko uwierzyć, że komunikator swoimi działaniami przyspiesza działanie gry

Rozważ moją teorię...

 

Możliwe, iż gg ma w kodzie jakiś bug, który przyspiesza grę, co stawiałbym na pierwszym miejscu.

Obstawiam raczej bug w sterownikach, systemie lub DirectX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może siedzi jakiś obciążający proces, tyle że gg jakoś go przewyższa i na ta chwilę tamten zwalnia zasoby proca? Albo coś w ten deseń, log z hijack, combofix, reinstal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora:

Może być podał konfig kompa razem z systemem, co?

I listę procesów uruchomionych w czasie, gdy działa gra - może być screen z menedżera zadań.

 

Dalej...

Rzeczywiście ciekawy objaw.

 

IMO:

Gra nie ma focusa, ale "Always on top" trzyma ją na pierwszym planie. Gdy Gadu wywala komunikat, przełącza cały czas focus między procesem GG i grą (bo jest na wierzchu), a w tym czasie gra wykorzystuje moc kompa/grafiki.

 

Sceptyków zapraszam do przedstawienia konkurencyjnej teorii.

 

Do ogółu:

Temat zostaje tutaj.

 

a więc tak... sprzęt to sempron 3000+ 1gb ram i grafika 6200... niestety turbocache;/

 

 

 

 

 

 

Przypadek kliniczny ;)

Co się dzieje kiedy masz całkowicie wyłączone gie gie ?

Raczej ciężko uwierzyć, że komunikator swoimi działaniami przyspiesza działanie gry, wiedząc o nowych "pomysłach" twórców tego komunikatora efekt powinien być całkowicie odwrotny.

Możliwe, iż gg ma w kodzie jakiś bug, który przyspiesza grę, co stawiałbym na pierwszym miejscu.

 

 

jak wyłącze gg to się nic nei zmienia.... tyle że jużto przyśpieszanie nie występuje:D:D

 

 

 

spróbuje z tym priorytetem :P

 

 

 

Edit... ustawienie priorytetu dało złe efekty:P gra nie chodziła lepiej ale do tego klawisze jakby się co chwile zawieszały... dziek z tego głośniczka z kompa co jak się za dużo przycisków na raz nacisnie było słychać....

 

a tu screen z menadżera urządzeń. próbowałem też wyłączając zbędne procesy... sidebar, gg, utorrent, speedfan.... zysk prawie niezauważalny...

post-151978-1259787780_thumb.jpg

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma 1 sekundowego ścięcia, a potem gra zaczyna działać? (moment w którym wyskakuje zmiana statusu.)

Następnie gra odtwarza obliczenia z tej 1 sekundy + te na bieżąco co daje w sumie 30 fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest takie malutkie przycięcie... ale to nie jest taie przyciecie tylko raczej przeskoczenie kilku klatek... a nawet jeśli... to czy jakieś... 0.2s przycinki "odrabiał" by w około 2 sek??

 

Podczas gry mam około 14-15fps... podczas gdy wyskakuje wiadomość że ktoś jest dostępny mam 30-40.....

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na przyszłość zapisuj obrazki w formacie JPG (JPEG).

 

2. 2x Sidebar, uTorrent, Fraps, GG, SpeedFan oraz 5 procesów od antywirusa raczej nie poprawiają wydajności w grach. Zacznij od ich wyłączenia.

Pisałem że te wszystkie programy wyłączałem i była poprawa rzędu 1fps-2fps... nei wyłączałem tylko antywirusa... ale z tym nie wiem co mogę wyłączyć żeby nie wyłączyć za dużo...

 

 

EDIT wyłączyłem ochronę dostępową... i ciut cośtam drgnęło... znów jest to zmiana o około 1fps... a co do formatu zdjęcia... chciałem to zrobić ale zapomniałem;/

 

a może problem tkwi w jakiś bibliotekach??

 

może wyjdzie na to że bedę musiał zainstalować wersje gg w której nie znika powiadomienie o wiadomości i prosić kogoś żeby mi coś napisał:P:P:P:P:P ale mam nadzieje że nie:P

 

 

EDIT2

 

zmieniłem format zdjęcia

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nei rozumiem do końca pytania... poprawe jako taką cośtam widać... ciut płynniej jest:P przy około12-15fps widać nawet ten jeden wiecej... jeśłi o to ci chodziło... jak byś mógł jakoś rozwinąć to pytanie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pytaniu chodziło o to, w jaki sposób zauważasz, że jest poprawa o 1-2fps? Zakładając, że gra licznika klatek nie posiada, to zapewne używasz włączonego w tle Frapsa, który prócz liczenia klatek, może skutecznie spowalniać grę w przypadku nieprawidłowego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może byc złudzenie przez właśnie sugerowane wyżej przycięcie a potem wyrównanie.

 

"sempron 3000+ 1gb ram i grafika 6200"

Przecież ten sprzęt jest tak słabiutki (szczególnie do gier) że bez przesady, nie oczekujmy tu cudów!

 

A czy w ogóle masz zainstalowane najnowsze sterowniki do płyty i grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do grafiki mam stery sprzed... no kilku miesięcy... sterowniki do płyty ze strony producenta (asus a7n8x) chyba najnowsze...

 

"W moim pytaniu chodziło o to, w jaki sposób zauważasz, że jest poprawa o 1-2fps? Zakładając, że gra licznika klatek nie posiada, to zapewne używasz włączonego w tle Frapsa, który prócz liczenia klatek, może skutecznie spowalniać grę w przypadku nieprawidłowego działania."

 

czy mam włączonego frapsa czy nie... gra przycina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okien po Sieci i wg jednej ze stron wymagania to GF6800. Ty masz 6200. Więc powodem wolnego działania jest zdecydowanie karta graficzna. Nic z tym nie zrobisz.

Wymagania sprzętowe::

- Windows XP/Vista

- AMD / Intel 2 GHz

- NVIDIA GeForce 6800 / ATI Radeon X850 (co najmniej 128 MB pamięci RAM)

- 512 MB pamięci RAM

- 1GB miejsca na dysku twardym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nei spełnia wymagań... ale chodzi mi o to, że gra chodzi płynniej, kiedy wyskakuje ten komunikat...

http://www.youtube.com/watch?v=c4cqzVNfdGc

nawet filmik nakręciłem... eistety nie widać na nim wzrostu płynności... ale widać że nie ma żadnego przycięcia gry.... poprostu gra się dalej, tylko jest wiecej fps... tylko tyle że jakby ucieka jedna klatka i widać zamiast niej jakeiś coś dziwnego... na filmiku widać to kiedy komunikat z gg znika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zainstalowałeś sterowniki do procesora? Sa takowe do AMD... są niby do CNQ ale mają wpływ na działanie procesora.

Juz nie pamiętam szczegółów (znajdziesz w starych wątkach forum) do tego był jeszcze klucz rejestru do odpalenia. To jest 754, 939 czy AM2?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje odtańczyć taniec deszczu, zapalić fajkę pokoju z żulami z pod bloku ehmem Indianami i dać 10zł księdzu z parafii aby odprawił egzorcyzmy i GG już nie powinno cię więcej niepokoić.

 

Chłopie, czas najwyższy zmienić komputer

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość henek45

Włącz fraps i wtedy nagraj filmik czy będzie przyrost klatek po pojawieniu się komunikatu gg, bo na tym filmiku co zrobiłeś nie widać przyrostu wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...