Skocz do zawartości
RayDavis

Jakie Filtry Przeciwkurzowe - Gąbka Czy Siatka Alu

Rekomendowane odpowiedzi

Jednoznacznej odpowiedzi nie moge znalesc. Wiec rozpoczne kolejny temat.

 

Planuje zakup 4 filtrow przeciwkurzowych z wykluczeniaem rajstop, ponczoch, firanek ;) stozkow samochodowych, babcinych majtek czy odkurzaczowych filtrow hepa.

 

Jako czlowiek prosty zastanawiam sie pomiedzy Filtrami z gabki lub aluminiowej siatki, jakie dostepne sa powszechnie na Allegro.

 

Ktore z nich doradzacie, ktore maja lepsze paramerty przepuszczalnosci powietrza/kurzu.

 

Najlepiej jakby wypowiedzial sie ktos, kto owe modele uzytkuje...

Edytowane przez RayDavis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z przodu budowy (oczywiście wentylator wciągający) filtr z gąbki i powiem Ci, że pomimo tego, że w domu mam czysto i regularnie sprzątam to zbiera się na nim sporo kurzu (raz w tygodniu go odkurzam i aż kolor robi się inny ;)). Aluminiowych nie używałem, ale wobec ww. sytuacji raczej nie zainstalował bym takiego ponieważ ma sporo większe otwory i pewnie cały kurz i tak by przez nie leciał. Ja polecam gąbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja używam firmowej siatki z obudowy anteca, i muszę powiedzieć że zbiera bardzo dużo syfu, a z tą gąbkom mnie zaciekawiłeś, co lepsze niemam pojęcia :/, kwestia jak gruba ta gąbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze gabka jest trudniejsza do czyszczenia bo trzeba rozmontowac stelarz w srodku ktorego sie znajduje, siatka wydaje sie latwiejsza do oczyszczenia. Generalnie chodzi mi by zmniejszyc ilosc syfu wpadajacego do rodka i w mechanizm wentylatorow celem przdluzenia ich zywotnosci i kultury pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare ale patent zajefajny tani i szybki w czyszczeniu

ramke robie z drutu miedzianego lutuje na to 2 albo 4 warstwy ponczochy. 0 oporow powietrza ( w porowniau do gabki czy wkladow do odkurzacza ) i jest naprawde dobry :P

Nie naciagac za mocno bo oczka sie rozchodza ;p

.

 

ps ramke wsuwam w metalowa szyne ktora sobie dorobilem na wwiewnych wentylach od srodka obudowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze gabka jest trudniejsza do czyszczenia bo trzeba rozmontowac stelarz w srodku ktorego sie znajduje, siatka wydaje sie latwiejsza do oczyszczenia.

Ja tam przytykam po prostu rurę od odkurzacza i wciąga cały kurz bez zdejmowania czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci tak, gąbki zdają egzamin wtedy kiedy mają dużą powierzchnię, tzn np w obudowie REbel cały przód jest z gąbki służący jako filtr i takie coś zdaje egzamin bardzo dobrze, niestety takie ramki z taką gąbką są mało efektywne, najlepiej w takim wypadku sprawują się właśnie takie ramki z siateczki metalowej, najlepsze efekty są kiedy ramka taka jest przed wentylatorem około 3,4 cm a między nimi jest obudowa z np kartonu w kształci wentylatora, taka siateczka jest bardzo dobra, zatrzymuje sporo kurzu i łatwo się ją czyści, i taką Ci polecam. Gąbki są mniej efektywne w przepuszczaniu powietrza ale za to zbierają wiecej kurzu, no i źle się je czyści, siateczki przepuszczają trochę więcej kurzu, ale za to mają większy przepływ powietrza, oraz brak problemów z czyszczeniem, wystarczy wyjąć siateczkę i przeczyścić pędzelkiem, albo tak jak kolega wyżej pisał, przystawić odkurzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...