Skocz do zawartości
vegooo

Za Słaby Zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z komputerem który po prostu podczas grania wywala czarny ekran. Temat już nie raz założony, ale chciałbym się upewnić czy to na pewno jest wina mojego zasilacza Chieftec 500W GPS-500AB-A (wiem że nie jest to sprzęt najwyższych lotów)

 

Robiąc w OCCT 3.10 test power supply dzieje się to samo co podczas grania,więc pewnie to zasilacz.

 

No i drugi człon tego tematu myślałem nad zmianą go na Enermax Eco80+ 620W, ale w przyszłości mam zamiar zmienić kartę graficzną pewnie na jakiegoś mocnego radeona 5... no i procesor na phenoma II x4 955 i pytanie czy taki zasilacz nie miał by problemów z tym sprzętem oczywiście kręconym?

 

 

Zestaw to:

AMD Phenom II x3 720@3,6 GHz

ASRock A790GXH

Patriot Viper 2x2GB 800MHz CL4

Asus DK HD4870 1GB

Seagate Barracuda 500GB

Chieftec 500W GPS-500AB-A

Edytowane przez vegooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Pamiętac należy, że zasilacze nigdy nie dadzą tyle mocy ile mają napisane...Np. taki 620W nie da tych 620 ale jakies 15% mniej czyli cos koło 600W

Na twoim miejscu kupiłbym troche mocniejszą markową zasiłke..Antec 750W powinien wystarczyc.

Taki HD 5870 i phenom i to po oc troche watow zjada...Więc warto kupic troche mocniejszą zasiłke i miec troche zapasu, bo nigdy niewiadomo kiedy zechce sie rozbudowac kompa o dyski, czy cokolwiek innego...Zrobiłem kiedys ten bład kupojąc zasiłke własnie taką żeby wystarczyła mi pod moja konfiguracje i puzniej się okazało że brkuje watow więc...Decyzja należy do ciebie!

Oszczędny płaci 2 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Pamiętac należy, że zasilacze nigdy nie dadzą tyle mocy ile mają napisane...Np. taki 620W nie da tych 620 ale jakies 15% mniej czyli cos koło 600W

 

 

Na twoim miejscu kupiłbym troche mocniejszą markową zasiłke..

wiesz ze dzwoni ale nie wiesz w którym kościele :)

 

zasiłki mają napisane teoretyczną masz sume na 3.3+5+12V, a współczesne kompy żrą głownie z 12V, więc tu jest ta różnica. A średnio-dobre zasilacze moga dać 5....40% więcej niż mają napisane, a w żadnym wypadku mniej.

 

a ten chieftec gps 500w to tylko jest z nazwy '500w', bo moc na 12V ma prawie identyczną co 400 i 450W.

Dobre 450W, np korsarz VX 450, w ZUPEŁNOŚCI wystarczy. 600W to już jakby chcieć robić crossfire, nie mówiąc już o polecanym przez ciebie 750w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobi to, co będzie uważał za słuszne... Nie bedę się kłocił :wink:

 

A tak wogól tu masz stronke asusa gdzie mozna spraedzic jaka minimalna moc zasilacza powinienes miec...Tam wybiersz sobie swój obecny, lub przyszły sprzęt i masz...

http://support.asus.com/PowerSupplyCalcula...SLanguage=pl-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkulatory mocy są do bani a ten akurat jest wyjątkowo badziewny. Policz coś czasem w pamięci: 620-15% na przykład [;

Do autora tematu: podmień zasilacz, albo kup jakiś miernik - będziesz wiedział czy to zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogól tu masz stronke asusa gdzie mozna spraedzic jaka minimalna moc zasilacza powinienes miec...

http://support.asus.com/PowerSupplyCalcula...SLanguage=pl-pl

Bardzo przeciętny i nieprecyzyjny kalkulator - dołożenie HDD to 50W, wentylator na CPU to też według niego 50W, następnie dokładasz 9 innych wentyli w obudowie i pobór mocy zostaje taki sam ... Nie pozwala oszacować overclockingu zestawu - przynajmniej CPU i VGA.

 

 

Jeśli chodzi o zasilacze to przykładowo Corsair HX 620W którego posiadam jest w stanie oddać 600W na linii +12V a więc ponad 95% mocy znamionowej całego zasilacza. Inna sprawa, że maksymalna moc jaką uzyskano w testach to 748W więc zapasu jest ponad 20%.

 

 

 

@vegooo

 

Enermax Eco80+ 620W to bardzo dobry zasilacz, może troszkę drogi. Mocy wystarczy i będzie zapas. Zasilacza nie dobiera się na styk, bo pomijając kwestię chęci dalszej rozbudowy w przyszłości (dodatkowy HDD, RAM itd) pozostaje kwestia skuteczności zasilacza. Zakłada się, że maksymalna jest w okolicy 50% obciążenia a najmniejsza na skrajach czyli min i max obciążenie.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enermax Eco80+ 620W to bardzo dobry zasilacz, może troszkę drogi. Mocy wystarczy i będzie zapas. Zasilacza nie dobiera się na styk, bo pomijając kwestię chęci dalszej rozbudowy w przyszłości (dodatkowy HDD, RAM itd) pozostaje kwestia skuteczności zasilacza. Zakłada się, że maksymalna jest w okolicy 50% obciążenia a najmniejsza na skrajach czyli min i max obciążenie.

A jakie inne konkretne modele innych marek polecacie?

 

No tak oszczędzałem i teraz muszę płacić podwójnie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair HX 650 to najwyraźniej następca udanego HX 620. Ma wyższą skuteczność - średnio 85%, oddaje 2A więcej na linii +12V (łącznie na raz 52A) oraz posiada aż 7 lat gwarancji (dorzucono 2 lata). Ma też 4 wtyczki VGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...