Skocz do zawartości
Nevilek

Samsung Vs Lg

Rekomendowane odpowiedzi

iema. mam dylemat ktory monitor wybrac Samsung P2270 (za 749zl) czy LG W2261VP-PF (849zl)

 

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...ster_P2270.html

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...W2261VP_PF.html

 

Jedyna roznica to wejscie HDMI (nie wiem ktory z nich ma zgodnosc HDCP, moze oba maja ?) chce was prosic o pomoc poniewaz mam konsole xbox360 i chcialbym ja podlaczyc do monitora. Teoretycznie w Samungu konsole podlacze za pomoca adamptera, nie wiem jak z glosnikami ale to nie problem. W LG teoretycznie podlacze konsole kablem HDMI, ALE ! dzwiek i tak musze podlaczyc w taki sposob jak w Samsungu ponniewaz zaden monitor nie ma glosnikow W LG nie musialbym odpinac kabla z pc i podpinac z konsoli jak to bedzie mialo miejsce w Samsungu, chyba ze jest jakis rozdzielac czy jak to sie zwie (ze wpinam w DVI i wychodza 2 wyjscia DVI:)

 

Bylem w MM i ten z Samsunga prezentuje sie lepiej mimo ze ma mniejsza jasnosc. Wiec nie wiem czy jest sens kupowania, dla jakiejs tam wygody ;/ jak i tak bede sie babrac z kablami od glosnika.

 

Chyba ze wzialbym model Samsung P2050 (649zl) http://www.komputronik.pl/index.php/produc...ster_P2050.html

 

Nie wiem co z tym HDCP jest to az takie wazne ? hmm help !

 

ktory ma 20" i nie pelne Full HD na ktorym mi zalezalo, chyba ze nie robi to duzej roznicy. Po drugie ma zlacze DVI-D (tylko sygnal cyfrowy) Samsung P2270 ma DVI-I (sygnal cyfrowy i analogowy)

 

Nie wiem czy 22 cale nie bedzie dla mnie za duzy, choc w okolo ludzie kupuja nawet 24 cale

 

Jak myslicie ? ktory z nich bylby najlepszy ?

Zakup odbedzie sie w MM dlatego podalem ceny monitorow (P2050 = 649zl; P2270 = 749zl; W2261VP-PF = 849zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nad czym sie zastanawiasz jesli bedziesz potrzebowal dodatkowego zlacza HDMI to jak mozesz kupic monitor bez tego zlacza? Chccesz co chwile przepinac kable? Co do HDCP to wszystkie nowe firmowe LCD musza to miec bo jest to wazne, no ogladniesz sygnalu HD jak nie bedzie sprzetu z obsluga HDCP. Kabe od glosnikow mozesz wpiac do monitora a moze nawet da sie tak zrobic zebys glosniki mial caly czas podlaczone do PC a do karty muzycznej IN podlaczyc wyjscie dzwieku z monitora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDCP dziala na wszystkich wejsciahc cydrowych tak samo na DVI jak i na HDMI, na 100%.

 

Kyle:

Nie ogladnie materialu zabezpieczonego HDCP czyli z tego co wiem to wszytskiego co legalne i zabezpieczone? jesli sie myle to mnie popraw. Z tego co wiem to nawet telewizji HD z np. n-ki czy Cyfry+ nie ogladniesz bez HDCP oraz filmów Bluray/HDDVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie jakości wyświetlanego obrazu w sklepie zasadniczo nie ma sensu, ponieważ zazwyczaj wszystkie monitory podłączone są pod jedno źródło obrazu. Jak już porównywać to każdy monitor musi być podpięty osobno, bezpośrednio do komputera czy konsoli. Wtedy można ustawić odpowiednią rozdzielczość no i podregulować obraz jeśli to konieczne.

 

Co do wielkości monitora to 22 cale to jest teraz standard i szybko sie do niego przyzwyczaisz. Osobiście na twoim miejscu wziąłbym większy monitor bo uważam że więcej cali to więcej zabawy:) 23-24 cale to będzie to.

 

Proponuję Ci dwa monitory:

BENQ 24" LCD G2420HD cena 715 zł

LG 23" LCD W2361V-PF cena 712 zł

Oba całkiem niezłe, oba mają komplet złącz także nie bedziesz musiał przekładać kabelka.

Edytowane przez Kalin20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...