Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów mam pytanie czy może ktoś coś wie więcej na temat nowych dysków hitachi 500 GB ,zauważyłem ze od niedawna pojawiły się niestety zaraz zniknęły i jak narzazie tylko jest w ofercie komputoronika niestety niedostępny.Znalazłem też na jakiejś stronie taki oto wynik w hd tune .Generalnie chodzi mi o to czy ktoś na ten temat ma informacje wygląda na to że są to dyski jedno talerzowe a temat takowych ale innych firm przewija sie tu często mnie interesują dyski hitachi bo do nich mam zaufanie

post-177304-1260284723_thumb.jpg

Edytowane przez seweryn18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo wreszcie Hitajec wypuscił cos na 500-tce... ( wszystkie wczesniejsze 250/platter ).

Wyniki interesujace.Ciekawe co z głośnoscia oraz grzaniem sie tych dysków....

 

Seek time nie taki tragiczny( pewnie aam załaczone ) tylko ciekawi mnie wydajność w realnych testach...

 

tu wersja 1TB

Dołączona grafika

 

Jeszcze crystalmark 500gb :

Dołączona grafika

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to że w niedługim czasie coś więcej powinno się pojawić tej serii ,320 nowe chyba są dostepne ,ciekaw jestem jak bedzie wygladala u hitachi kwestia awaryjności jak wiadomo są z takimi pojemnościami na jednym talerzu problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole jest bardzo mało tu na forum ludzi majacych Hitajce... wiec cięzko oszacowac to ,,,,

W Polsce trudno dostac te dyski (w Komputronik prawie nie ma) a nowych modeli raczej tez.... na Newegg Hitachi maja dobre opinie :rolleyes:

 

Chociaz mi jeden padl kilka lat temu moze bym kupil.. jak widac co do dysku to mocno sie waham... jestem blizej talerzy 333GB... jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pl pojawiły sie w koncu modele z 500GB/platter ( sa na aukcjach ).

 

Tylko troche dziwny czas dostepu 19ms ( pewnie AAM jest nisko ustawione ).

 

Sam stoje przed wyborem nowego twardziela 500GB i na polu posotaje albo WD ( trzeba szukac serii przy BLUE) albo te nowe hitachi..

O hitachi mam dobre zdanie po ostatnim spotkaniu z wersja 250GB 2.5 cala.. oj mała bestia to była...

 

Jak z głosnościa tych modeli ? Moze ma ktoś hitajce ( nawet starsze serie ) i niech się wypowie...

 

I gdzie kupic ? W komutronie aktualnie nie ma...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widziałeśMój odnośnik akurat to się tyczy 1TB ale podejrzewam że 500GB zachowuje się podobnie jeśłi chodzi o testy tzn nie we wszystkim wypada dobrze coś firmware niedopracowany co ciekawe starsza wersja 1TB seria B potrafi być szybsza.Sam się tak czaje z zakupem i podejrzewam że prędzej nowej serii się doczekam he he bo mój 320 2 talerze działa wyśmienicie i jest cichutki a pojemność jak i szybkośc nie jest mi potrzebna mam ok 100 GB zapełnione.Te serie C ponoć cichutkie ciekawe jak z głośnością bez AAM bo u siebie jak wyłacze to tragedia,za to właczony ok ale wtedy czasy dostepu ok 18 Ms jednak jakieś ścinki itd to raczej rzadkość wszystko działa od początku płynnie dysk radzi sobie dość dobrze mimo pouruchamianych różnych różności dawałem już tu smarta i skan z MHDD ale jeszcze wrzucę myśle że jeszcze troche pożyje.

post-177304-1276538980,6476_thumb.png

Edytowane przez seweryn18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyczaiłem ze Hitachi pokazało 7k2000 ( gdyby tak patrzec to 1 talerz miałby 1 TB -- 7k500 to 250 7k1000 ma 500gb platter )

 

Oczywiscie są 500GB talerze...

http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/dyski-twarde-wewnetrzne-35-cala/hitachi-deskstar-7k2000-hds722020ala330-2000-gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Hitajce 7K3000:

 

Hitachi po cichu zaprezentował swój nowy dysk twardy 3,5 cala Deskstar 7K3000. Jest to pierwszy dysk tego producenta o pojemności 3TB i szybkości 7200RPM. Jest to także pierwszy HDD z interfejsem 6Gbps SATA. Dysk posiada 5 talerzy i bufor 64MB. Hitachi w trybie idle potrzebuje 6,8 W. Dysk wymaga 64-bitowego systemu operacyjnego takiego jak Mac OS X Snow Leopard oraz Windows 7 64-bit.

 

MPG - Desktop Hard Drives - Hitachi 3TB Deskstar 7K3000

 

A i maja posiadac COOL SPIN : zjazd z predkoscia obrotową do 5400-5200 RPM. gdy nie potrzeba dużych transferów danych..

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam hitajca - Hitachi HDP725050GLA360 - 500 GB , dwa talerze - używam go od czerwca zeszłego roku , dysk cichutki i jak dla mnie wystarczająco szybki - temp w czasie pracy - ok 28 - 30 stopni , więc dość chłodny . W najbliższym czasie planuję dokupić drugi dysk i również będzie to hitajec , tym razem 1 TB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...