Skocz do zawartości
Crasher

I7 I 6gb Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem. Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale się lekko zagubiłem. Znajomy dał mi kompa, żebym poinstalował mu systemy itp. Wrzuciłem windows 7 i hmm.. System widzi 4GB RAM'u, CPU-Z widzi 6GB. Podczas uruchamiania systemu widoczne jest 4088 RAM'u czy coś w okolicach. Płyta to jakiś Asus, w tej chwili nie powiem jaki, procek i7-860.

 

Proszę o pomoc. Jeżeli nie ten dział to proszę przenieść.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwórz obudowe i sprawdź ile jest kości - pewnie nieźle namieszał wkładając zestaw triple do płyty mającej duala.

 

Druga opcja (miałem tak przy 2óch kościach) - jedna nie jest poprawnie uruchamiana (problem z połączeniem proc/socket) - dlatego cpu-z odczytuje dane z SPD i widzi wszystkie kosći a bios tylko 2 - lub jak pisałem wyżej konflikt w obsadzeniu banków - mozesz wsadzić 1,2 lub 4 kości nie trzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo nie po zmienia - przy 2óch kosciach na 1156 można tylko w jeden sposób odpalic kompa - w pozostałych 2óch slotach nie ruszy - taka konstrukcja IMC. Spróbuj przełożyć kość z gniazda najbliżej proca do jedynego wolnego slotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już w zasadzie jasne. Płyta ma 4 banki pamięci A1A2 B1B2. Są trzy kości..

http://sklep.henwar.pl/94183/ddr3_6gb_kit_...0c8d3k36gx.html - są to takie kości.

Teraz pytanie, czy mimo wszystko nie powinien widzieć 6GB? Czy jak wsadzę pamięci triple do 1156 to widoczne będą tylko dwa moduły przy rozruchu i w systemach operacyjnych?

Czy ustawia się jakoś w BIOS'ie, żeby obsługiwane były 3 moduły, jakieś wyłączenie DUAL'a czy coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...