Skocz do zawartości
cabis

Problem Z Obudową Na Dysk Twardy 3.5"

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z obudową na dysk twardy 3.5", polega on na tym, że po zamontowaniu dysku w obudowie i podłączeniu przez USB czasami nie jest ona widziana w "Komputer" lub jeśli pojawi się tam jako "dysk lokalny I" to niby można otworzyć ale nie da się nic przekopiować, próba formatu tego dysku kończy się niepowodzeniem, zauważyłem także że w "Komputer" pokazuje iż jest to partycją FAT32, w "Zarządzanie dyskami" pokazuje, że RAW a tak naprawdę to przed włożeniem dysku do obudowy założyłem 1 partycję NTFS ! :shock:

nie mam już pomysłów co z tym fantem zrobić próbowałem podłączać do chyba wszystkich USB w kompie i to samo próbowałem też formatować przez programy "Paragon Partition Manager™ 2010 Free Edition" i "EASEUS Partition Master 4.1.1 Home Edition" i też nie dało się bo wyskakiwały błędy lub dysk nie był w ogóle wykrywany, próbowałem też z livecd ubuntu zrobić formata programem gparted ale gdy dysk usb był podłączony to program się zawieszał...

dysk oczywiście był przed włożeniem do obudowy ustawiony na master, może ktoś ma pomysł co zrobić aby dało się normalnie używać tej obudowy z dyskiem ? :damage_wall:

System Windows 7 32bit

obudowa do dysku AK88C (IDE + SATA)

dysk twardy Samsung SP0802N 80GB (IDE)

niżej kilka zdjęć

 

tak wygląda obudowa

Dołączona grafika

 

a tak wykrywa to system

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś założyć partycję w tym, co dałeś zrzut - men. dysków windowsowy? Wykrywa go w ogóle tam przy podłączeniu przez USB?

Jeśli dysk dał się sformatować poza obudową i było wszystko w porządeczku, a w obudowie się pierdzieli tzn, że albo obudowa to syf albo jest coś ze sterami/usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem (a właściwie mam, bo jeszcze leży gdzies w garażu) identyczna obudowę - i chyba ona tu jest problemem. Włożyłem do niej sprawny, świeżo wyjęty z PC dysk ATA. Próbowałem podłączać przy włączonym komputerze, jak i wyłączonym. Próbowałem wszystkich USB w laptopie. I mam identyczne problemy, co kolega z pierwszego postu. Czasami zaskoczył i udało mi się go nawet sformatować, ale po kilkudziesięciu minutach chodzenia (lub próbie wgrania większego pliku) system (WinXP) jakby tracił połączenie i za nic nie chciał się ponownie połączyć z dyskiem.

 

Wtrąciłem jedynie swoje 3 grosze ;) Wątek będę śledził, bo może za szybko skazałem obudowę na unicestwienie i doświadczeni koledzy znajdą sposób, jak w niej uruchomić HDD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrąciłem jedynie swoje 3 grosze ;) Wątek będę śledził, bo może za szybko skazałem obudowę na unicestwienie i doświadczeni koledzy znajdą sposób, jak w niej uruchomić HDD ;)

Tak naprawdę, to od razu chciałem napisać samo "Tak to jest, jak się kupuje najtańszy badziew" ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś założyć partycję w tym, co dałeś zrzut - men. dysków windowsowy? Wykrywa go w ogóle tam przy podłączeniu przez USB?

Jeśli dysk dał się sformatować poza obudową i było wszystko w porządeczku, a w obudowie się pierdzieli tzn, że albo obudowa to syf albo jest coś ze sterami/usb.

próbowałem ale nie da się bo jakiś błąd wyskakuje albo wcale nie wykrywa tego dysku, tak jak gdyby nie był w ogóle podłączony lub menadżer się zawiesza... kilka razy próbowałem, stery na 99% są ok

1. Ładna nazwa jednego z plików. ;]

2. Podłączasz dysk na włączonym systemie czy przed jego startem?

3. Sformatuj dysk z poziomu menedżera dysków.

4. Przy odłączaniu dysku korzystaj z "bezpiecznego usuwania sprzętu".

1. :D

2. oba sposoby wypróbowałem, jak odpalam dysk przed startem to na etapie POSTu można odczytać nazwe dysku i obok coś takiego o ile dobrze pamiętam "**HISPEED**" więc domyślam się iż wykrywa go jako dysk usb ale zauważyłem, że sam windows w tym przypadku uruchamia się dłużej o jakieś 30-40 sekund

3. nie da się (błąd)

4. zwykle tak robię

 

jak kupowałem tę obudowę nie spodziewałem się takich "atrakcji", wszystko wskazuje na to że ta obudowa to shit, już dla formalności chyba napiszę: rozkręciłem wszystko jeszcze raz, dysk podłączyłem do kompa normalnie przez taśmę ATA zrobiłem partycję FAT32 sprawdziłem połączenia, poskładałem podłączam i to samo...

dla pewności przetestowałem jeszcze na lapku z windows 7, innym PC z windows XP i moim kompie pod ubuntu (livecd) objawy wszędzie jak wyżej...

jednym zdaniem obudowa to KAŁ :kijem:

gdyby ktoś chciał to kupić to odradzam

to by było na tyle bo juz więcej raczej nie da się zrobić :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia możliwość - sprawdź na dysku sata. Możesz sprzedać dysk ata, za te same pieniądze kupisz może 160GB na sata.

I co mamy z tym dyskiem zrobić, skoro obudowa ma taśmę ATA?

 

PS Chce ktoś kupić wyśmienitą obudowę z dodatkami przedstawioną w pierwszym poście? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

obudowa do dysku AK88C (IDE + SATA)

dysk twardy Samsung SP0802N 80GB (IDE)

niżej kilka zdjęć

 

...

I co mamy z tym dyskiem zrobić, skoro obudowa ma taśmę ATA?

 

PS Chce ktoś kupić wyśmienitą obudowę z dodatkami przedstawioną w pierwszym poście? :D

Amfidiusz'u, widocznie masz inną obudowę niż cabis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... na dysku sata nie próbowałem jeszcze ale wątpię że nagle zacznie działać jak należy, poza tym jedyny dysk sata jaki mam to mój systemowy WD a gdyby tej obudowie coś odwaliło to nie chciałbym stracić danych z tego dysku :)

tak na marginesie to te obudowy występują w 3 wariantach nie różniących się niczym z wyglądu IDE, SATA i właśnie tak jak moja IDE + SATA

tak to wygląda u mnie

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na rynku 3 różne modele ten który posiada Cabis ( umożliwia podłączenie dysku Ata [ inaczej IDE ] i dysku Sata ). Ten, który posiada Amfidiusz tylko podłączenie Ata i 3 model jest to model, który umożliwia podłączenie dysku Sata.

@@ Do autora

znalazłem w internecie stronę, która omawia problem, który u was wystąpił nie wiem czy wam zadziała czy nie ale zawsze można spróbować.

Jeśli wszystko będzie dobrze napisz tutaj bo zastanawiam się nad kupnem obudowy :] Tu jest strona tłumaczona translatorem google

http://translate.google.pl/translate?hl=pl...s%3Dorg.mozilla

 

@ a tutaj w oryginale http://www.ardamis.com/2009/07/02/usb-driv...bytes-capacity/

 

 

Jeśli poradnik ze strony nie zadziała weź od kumpla na chwile dysk i sprawdź czy działa normalnie(wykluczenie uszkodzenia dysku) jeśli nie działa to wymień kabel usb ( wykluczenie uszkodzenia kabla usb ) jeśli nadal nie działa podepnij swój dysk pod komputer i sprawdz czy normalnie działa czy mozesz normalnie zapisywać i odwarzac z dysku muzykę. Jeśli nadal nie działa wymień ze środka taśmy które łączą dysk z obudową. Jeśli to wszystko nie działa musisz niestety uznać że obudowa to shit ;]

 

 

Do reszty osób czy można zainstalować windows 7 na dysku przez usb ?

Jeśli instalować nie da się czy mozna otworzyc windows 7 z dysku przez usb ? już zainstalowany ??

Edytowane przez Lukanos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...