Skocz do zawartości
sparda

Konfiguracja I Podlaczenie Rutera Do Uzywania Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili mam internet radiowy, a takiego malego urzadzenia na dachu idzie kabel sieciowy z koncowka rj, ktory wpinam do switcha( o taki http://www.twenga.pl/cena/edimax-es-3205p-...0-55505683.html )

On wifi nie posiada ale mam w domu ruter blackbox http://allegro.pl/item833218175_blackbox_w...kbox_bb54g.html ktorego wczesniej uzywalem do rozdzielania tej radiowki ale po wymianie sprzetu na nowy(wlasnie na tego switcha) router poszedl do szafy.

Teraz gdy kupilem laptopa chce podlaczyc wifi i wiem, ze moge to zrobic podlaczajac router do switcha ale kompletnie nie wiem jak to zrobic i co najwazniejsze jak przeprowadzic konfiguracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB posiada kreator konfiguracji. Sama konfiguracja też nie jest znów taka trudna.

O ile się nie mylę, to:

Operation Mode: Gateway

In this mode, the device is supposed to connect to internet via ethernet port. The NAT is enabled and PCs in LAN ports share the same IP to ISP through WAN port. The connection type can be setup in WAN page by using PPPOE, DHCP client, PPTP client or static IP.

Wireless Mode na AP. Reszta nie powinna stanowić większego problemu. Jak by co, to pomoc w Google. Np tutaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic965532.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, jedyna opcja ewentualna to sklonowanie MAC Adressu z karty sieciowej Twojego komputera do routera (stosowna opcja powinna być). Chodzi o to, że czasem providerzy przypisują MAC adress do klienta, ażeby nie dostawały się niepowołane osoby do sieci. Ale jeśli połączenie masz z najzwyklejszego switch'a (niezarządzalnego ani nic) to wg mnie no problem! Pozostaje tylko sprawdzić czy urządzonka wspierają auto-crossa, bo inaczej pewnie trzeba będzie inaczej zarobić wtyczkę w kablu, ale być może się mylę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dachu masz pewnie jakiegoś Ap na 2,4 lub urządzenie na 5G ( jakiś mikrotik np czy nanostation itp.). W każdym razie skoro w domu masz switcha tzn że urządzonko na dachu nadaje Ci adresy, więc bez problemu zamiast switcha ( lub do switcha) wpinasz drugi router ( na gniazdo LAN), ustawiasz mu na stałe adres LAN z tej samej klasy, którą ma AP, ale niech ten adres będzie spoza puli przyznawanej przez AP, wyłączasz mu dhcp i wszystko. Raczej nie powinno być na ap zabezpieczenia po mac-adresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...