Skocz do zawartości
luckystrike1979

Problem Z Poprawnym Wykryciem Rdzeni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Płyta i CPU jak w temacie , winda - 7 64bit Enterprise, ostatni bios czyli F4 ; W bios`ie widzi wszystkie rdzenie, poprawne taktowanie itd, w windzie :

 

- menadzer urządzeń ( gdzie pokazuje zawartość systemu )wykrywa 8 rdzeni ( włączony HT )

 

- menadzer wydajności jak wół widzi DWA , czyli rdzeń + drugi wynikający z HT

 

- CPU-Z : 1 rdzeń, 2 wątki

 

- Intel® Processor Identification Utility - widzi poprawnie rdzenie , tj 4, jeśli naturalnie w BIOS`ie są włączone wszystkie

 

Pytanie : ile realnie winda obsługuje rdzeni , dwa, dlaczego nie widzi poprawnie czterech ; na moje jest to skutkiem zmieny płyty + cpu co skutkowało zmianą także i chipsetu ( poprzednio P35 też intela oraz Core 2 Duo 3Ghz / 1333Mhz )

 

Po przekładce system się nie wyłożył, tyle dograł po3ebne stery ad chipsetu etc , jednak jak domniemam to nie wystarczylo, dorzyciłem wiec INF`a do chipsetu z łapy, ale to równiez nie pomogło..

 

Wydaje mi się, ze problem rozwiąże reinstalka windy, jednak robię wszystko co mogę aby tego nie robić , jeśli macie inne pomysły, z chęcią poczytam

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ostatnio była o tym mowa, trzeba zrobić reinstall. Czasami w zmienionej platformie są na tyle duże zmiany że jest to konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...