Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Procek sprawdzony, log sprawdzony - nia ma syfu. System przeskanowany NOD 32, defragmentacja zrobiona. Wywaliłem inne style, działa na klasycznym, porobiłem optymalizację i działa leciutko szybciej, ale bez rewelacji, zwiechy czasem łapie. Podejrzewam, że CPU nie daje rady, próbowałem go podkręcić, poszedł na 1,2 GHz ale Orthoss się sypie, wraz z FSB podnosi się częstotliwość dla PCI (nie da się tego wyłączyć w bios). Płyta mocno do bani. Zresztą to mój pierwszy tak oldskulowy komputer ;).

 

Call of Duty na 800x600 low szarpie jak cholera ;).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie jest do bani, tylko jest na KT600, który nie miał blokady AGP/PCI - nie te czasy. Dopier nForce posiadał tą blokadę. A że MSI to strasznie awaryjne płyty, to już inna bajka.

 

Druga sprawa, że na czystym systemie, z nowymi sterownikami i na domyślnych ustawieniach, komp powinien być stabilny. Jeśli tak nie jest, to albo uszkodzona płyta (kondensatory), albo zasilacz, albo pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy przechodzi ale działa nie za szybko (doczytki, czasem zwiechy i odwiechy). Ta mobo to ECS a nie MSI, pomyliłeś się ;). System jest nowiutki, ma tydzień, kondensatory sprawdzane, nie są wybrzuszone, zasilacz od kolegi Delta napięcia wzorowe sprawdzane miernikiem, ten Codeshit z sygnaturki (to jakiś ewenement) również wzorowo wszystko podaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sorrki że się nie odzywałem, miałem wypadek samochodowy i sprawa kompa zeszła na boczny tor. Więc Myślę że to sprawa tylko i wyłącznie dysku, w hd tune zrobiłęm test wydajności i co? min 2,5mb/s max 3,7mb/s !!!! To jest winowajca, tak jak od samego początku twierdziłem, tylko proszę podpowiedzcie mi czego jeszcze można użyć żeby go zeskanować/naprawić. Dodam że podczas testu obciążenie procka to 98%

Edytowane przez pietro54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... wątpię. Winny może być kontroler na płycie lub sterowniki do płyty, tudzież ustawienia bios.

Aby się o tym przekonać, wystarczy podłączyć dysk do innego kompa, w którym wszystko działa ok i dysk w nim zainstalowany ma normalne wyniki.

 

Jedyny przypadek, że masz rację to wtedy, gdy dysk ma uszkodzoną mechanikę lub elektronikę. Możesz to sprawdzić przy pomocy narzędzi diagnostycznych SeaTools do pobrania tutaj:

http://www.seagate.com/www/en-us/support/downloads/

 

Przy czym OneTouch i FreeAgent to Maxtor. Nas interesuje Seagate, czyli "SeaTools for Windows" zaraz pod nimi. Program potrzebuje NET Framework 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem - to samo miałem. Chyba coś skopali w instalatorze lub z powodu braku Net Framework.

 

Odpal instalkę, jak pojawi się komunikat to nie wciskaj OK. Wejdź do katalogu Temp w swoim profilu (Documents & Settings\pietor54\Ustawienia lokalne\Temp. Powinien tam być katalog GLF14.tmp lub jakiś podobny (w razie problemów posprawdzaj wszystkie. Powinieneś znaleźć 4 pliki:

SeaToolsforWindows.exesettings.iniwiseprereq.dllwiseprereq.exe
Skopiuj je do jakiegoś katalogu i wciśnij OK w instalatorze. Teraz uruchom instalator z tego, co skopiowałeś (plikiem SeaToolsforWindows.exe). Instalka powinna przejść bez oporów. Jeśli się znów wykrzaczy, to brakuje Ci NET Framework:

http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=pl

Jak nie chcesz się bawić w instalację przez Net, to pod spodem jest:

Pełny pakiet redystrybucyjny

Aby pobrać pełny pakiet redystrybucyjny, a nie program inicjujący, w celu rozpoczęcia pobierania kliknij poniższe łącze:

.NET Framework 3.5 - pełny pakiet

Jakieś 265MB. Ale i tak dociągnie około 8-10MB z Sieci.

 

Jak by co, to zostaje jeszcze opcja Seatools for Dos - dużo mniej zajmuje i nie sprawia problemów z pakietami/instalatorem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wykonałem testy oprócz long genric bo on za długo trwa. Jak będę gdzieś z domu na cały dzień wychodzić to puszczę. Reszta testów nic nie znalazła,

komp mi się zawiesza gdy jest jakiś większy zapis na dysk;/ zainstaluje nowe stery via4in1... może pomoże coś.

 

Po wgraniu nowych sterów nic się nie zmieniło

 

Dołączona grafika

 

Dodam że mam również czasem inny ciekawy objaw, czasem gdy komp się pręży kursor potrafi zastygnąć w martwym punkcie, sama ikonka stoi ale mogę ruszać myszką, myszka stoi np na pasku traya ale mogę zamknąć okno gdy podjadę maksymalnie w gore i prawo. Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi?

Edytowane przez pietro54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, problem zdaje się sam się rozwiązał,

w kompie mam jeszcze 2 dyski prócz głównego

segate 160gb ata -główny

segate 120gb sata

segate 40gb ata

przedwczoraj dostałem jakiś dziwaczny monit, iż kontroler raid nie może pracować poprawnie bla bla bla kliknij ok, naprawdę w monicie nie było nic specjalnego, teraz komp naprawde dostał kopa, nie zawiesza się etc :o z tym że nie widzi dysku sata, w biosie go widzę, niemal wszystkie programy go wykrywają z tym że np seatools nie chce wykonać ani jednego testu pisze iż test is unavailable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem prawdopodobnie z tablicą partycji...

Dysk Sata, nie jest widoczny w windzie, bios go normalnie widzi, kilka dni temu pojawił mi się taki komunikat i nagle dysk zniknął, hdd regenerator nie znalazł żadnego bad sectora a scandisc windowsowy nie chce się w ogolę włączyć, co mogę zrobić?

Dołączona grafika

Free Image Hosting by ImageBam.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Ty jeszcze przed nowym rokiem ciągnąłeś razem ze mną temat o dysku?

 

Skoro masz jeden dysk, to wyłącz kontroler RAID w bios. Może robić niepotrzebne problemy.

 

O HDD Regenerator poczytaj w Sieci:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic939301.html

 

Odpal TD i wyszukaj zaginione partycje. Najlepiej zrobić to w wersji pod Dos. Jeśli chcesz pod Windows, to wyłącz wcześniej wszelkie antywirusy, firewalle i inne poprawiacze systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze. Uszkodzony dysk. Teraz pytanie, czy tylko jeden sektor, czy więcej?

 

Odpal program Victoria 4.46* i puść w nim test. Podczas testu nie grzeb w komputerze. Najlepiej wyłącz wszystkie zbędne programy, łącznie z antywirusami. Możesz jedynie od czasu do czasu ruszyć myszką, by nie włączył się wygaszacz ekranu. Wynik testu pokaż tutaj na screenie.

 

* -pozwoliłem sobie wrzucić spakowaną wersję na sendspace.com, by ominąć rosyjski instalator i zbędne 100KB

 

Można też od razu użyć programu MHDD. Trochę więcej zabawy i trzeba przeczytać opis, ale nie trzeba się martwić o wygaszacz ekranu oraz zbędne programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do MHDD jest w moim poście.

 

W przypadku SMART w Victoria trzeba wcisnąć "Get SMART", ale to nie ma znaczenia już teraz. Masz coś mocno namieszane w systemie lub ustawieniach dysku w bios. Pozostałe 2 dyski działają poprawnie? Odczyt SMART jest możliwy?

 

Wyłącz kontroler RAID w bios.

 

Do MHDD pasuje odłączyć pozostałe dyski twarde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam troszkę rzeczy na których mi zależy...

Czyli daje remap i on odzyska partycje?

Później mogę przegrać wszystko i dać zerowanie bo czytałem o tym że to pomaga dyskom

 

Jeszcze jedno.. przyznam że nie wiem gdzie mam wybrać opcje remap mógł byś napisać tak step by step?

Edytowane przez pietro54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zostałem wywołany do tablicy :

co oznaczaja okreslone funkcje programu MHDD:

REMAP: ( remapping ) czyli przekierowanie uszkodzonych sektórów których nie moza naprawić do listy defektów i zastapienie go nowym sektorem z listy sektórw zapasowych.

 

Teraz tak :

Robimy np scan 2xF4 znajduje 1 bada ( logiczny fizyczny tego jeszcze nie wiemy ) ale smart na podpowiada w kolumnie C5 ze mozemy miec z logicznym do czynienia :

Przykład sprzed 2 dni :

Samsung 400gb F1 Sata.

C5 w smarcie =2

Podczas skanowania 2xf4 zawiesił sie na 8% wykazało jeden X a pozniej program stanał.

Wtedy wykonujemy operacje :

ERASE DELAYS ( kasowanie opóznień wiekszych niż 350ms )

Pamietajcie ze w tych sektorach z duzym opóznieniem WSZYKIE DANE zostana wykasowane.Ale tylko w tych.( moga być jaca z niektórymi programami które w tym sektorze miały cos zapisane )

Ok poszło zrobione...

Nastepny SCAN 2xf4 i dysk idelany C5=0

Ale np wystepuja dalej błedy UNC to wtedy remap.

Co ciekawe jesli np skan 2Xf4 sie nie zatrzymał a pokazał UNC to wystarczy sam REMAP.

I albo beda sektory uszkodzone logicznie to je naprawi a jesli fizyczny to pojdzie do listy defektów i zostanie zastąpiony nowym.

 

Remap nie odzyska tobie partycji tobie partycje odzyska DMDE

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1021493.html

 

Pwoem ci twój dysk jest w stanie idelanym.... po zdjeciach MHDD wiedze je jest ok... ale to "znikanie" dysku to czesto pamieci robią...

No i przekręcenie magistarali PCI .. ..

 

EDYTA:

Victoria potrafi zafałszowac wyniki skanowania... gdy skanujemy dysk systemowy.... jesli jest to inny dysk fizyczny to ok ...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że dane może także przywrócić (a właściwie partycje) program TestDisk.

 

Najpierw jednak zaproponowałem remap, bo gdyby sektory było uszkodzone, to TestDisk czy dowolny inny program do przywracania utraconych partycji niewiele pomoże, gdy będzie zapisywał nową tablicę partycji/informacje o plikach w uszkodzonym sektorze.

 

Natomiast znikanie dysku może być także spowodowane niestabilną pracą zasilacz lub płyty. Inne opcje to nagły brak prądu (raczej rzadko) lub uszkodzona przejściówka IDE-USB, jeśli przenosisz dysk i takiej używasz/używałeś.

 

Ps. Dzięki Kwazor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...