Skocz do zawartości
ath

Xfire

Rekomendowane odpowiedzi

Jest temacik o Steam to niech będzie też o Xfire. ;)

 

Dołączona grafika

 

http://www.xfire.com/

 

Czym jest Xfire ?

 

Info z wikipedii:

 

Xfire – komunikator internetowy i zarazem cały serwis, kierowany głównie do społeczności graczy firmy Xfire, Inc. mającej siedzibę w Menlo Park w Stanach Zjednoczonych. 25 kwietnia 2006 Xfire został wykupiony przez Viacom za sumę 102 milionów dolarów. Dostępny na system operacyjny Microsoft Windows, rozpowszechniany na licencji własnościowej. Unikalność Xfire polega przede wszystkim na tym, iż potrafi on wykryć grę w jaką w danej chwili gra użytkownik. Xfire oferuje bardzo przydatne funkcje użytkowe z tym związane.

 

Obecnie zarejestrowanych użytkowników jest około 13 milionów z całego świata, tak więc można za pośrednictwem tego komunikatora mieć kontakt z całym światem.

 

Według licznika Xfire najpopularniejszą grą internetową jest World of Warcraft. Dziennie ok. 100000 graczy gra w tę grę ok. 8000000 min. czyli 1 gracz gra 80 min. = 1 h 20 min.

 

Przeciętnie na dzień do komunikatora loguje się 300 000-1 500 000 użytkowników.

Funkcje programu

 

Obsługa ponad 1000 gier.

Komunikator internetowy, w tym oferujący możliwość rozmów w czasie gry oraz możliwość czatu głosowego.

Możliwość rozmowy z wieloma użytkownikami w tym samym czasie.

Możliwość podglądu grających znajomych twojego znajomego.

Licznik czasu gry, obliczenia prowadzone osobno dla każdej gry pokazywane są w godzinach.

Statystyki gry, obecnie w wersji dostępne są statystyki dla wielu gier FPS.

Przydatna dla graczy wyszukiwarka serwerów.

System pozwalający na śledzenie dodanych znajomych, w tym możliwość dołączenia do gry, w którą obecnie grają.

Możliwość pobierania najnowszych darmowych gier, plików związanych z grami, w tym łat, modów, dem i dodatków.

Obsługa wtyczek.

Zaawansowane opcje graficzne w tym obsługa skinów.

Możliwość sprawdzania pingów na różnych serwerach.

Możliwość stworzenia własnego klanu w bazie portalu Xfire. System podlicza wspólny czas gry w ciągu tygodnia w 10 ulubionych grach w które aktualnie drużyna gra, a także dodaje wszystkie przegrane godziny całej społeczności klanu.

Możliwość założenia forum lub własnej strony która służy podobnie jak myspace do pisania newsów itp.

Możliwość robienia zrzutów ekranów z gier wykrytych przez Xfire.

Możliwość nagrywania filmów w czasie grania.

Możliwość tworzenia transmisji na żywo.

Możliwość przesyłania plików do znajomych.

Przeglądarka umożliwiająca surfowanie po internecie w trakcie gry.

 

 

Wszelkie statystyki związane z graniem zobaczyć można na oficjalnej stronie Xfire. Poza godzinami spędzonymi na graniu przez poszczególnych użytkowników zbierane są tam także zrzuty ekranu i filmy z gier komputerowych tworzone przez użytkowników Xfire. Ponadto istnieje możliwość oglądania transmisji na żywo innych użytkowników. Serwis Xfire prowadzi także różnego rodzaju debaty, oraz ankiety związane z grami i platformami do grania.

 

Dołączona grafika

Podawajcie linki do swoich profili i zapraszajcie, będzie można w coś razem popykać itp. ;)

 

Mój profil w sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Fajna aplikacja, dla mnie głównie dzięki wbudowanej przeglądarce www którą można odpalać w grze. Nie trzeba już minimalizować gry, co często sprawia problemy (zwiechy, crashe).

Poza przeglądarką to akurat dla mnie nic ciekawego tam raczej nie ma, no może poza statystykami gier w które gramy, choć troche inaczej bym je rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używam, używam. Pisze Mi się lepiej, niż na gg[archiwum można zrobić, jako log rozmowy], więc skoro większość używa gg, no to muszę obydwu protokołów używać.

 

http://www.xfire.com/profile/razorbmw/

 

PS. mini FAQ do gier przeglądarkowych.

 

Wchodzimy w opcje -> gry -> niezainstalowane -> klikamy interesującą grę -> i wybieramy po prawej stronie "Wykryj grę w przeglądarce".

 

Lecz by przeglądarka wykryła grę, potrzebny jest Xfire XO Toolbar

Opcjonalnie jest do zainstalowania w nowych wersjach xfire po ściągnięciu instałki Xfire.

 

Po instalacji ten toolbar musimy mieć aktywny[tzn widoczny]. Musimy też być zalogowani na xf. Wtedy po wejściu na stronę gry pokazuje się

 

Dołączona grafika

 

I wykrywa. :)

 

Po skończeniu gry możemy wyłączyć toolbar, tak, jak wyłączamy zakładki itd. w FF.

Edytowane przez RazorBMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z XFire dość długo. Niestety po pewnym czasie się zorientowałem, że to właśnie przez niego w niektórych grach niemiłosiernie spadały mi klatki. Ostatnio miałem tak w Mass Effect, wersja steamowa. Przy włączonym iksie miałem taki slideshow, że szkoda gadać. I TYLKO po wyłączeniu owego programiku, gra działała tak jak powinna. Nie wiem czy to wina systemu, kompa, czy czego tam jeszcze (może przypadek), ale sorry. Więcej z niego korzystać nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Niezwykle przydatne w przypadku gier która nie lubią minimalizacji (np. Fallout 3). Ja używam cały czas w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry z góry za post pod postem, ale pisałem go tydzień temu.

 

Co się dzieję? Zaglądam do Activity Report. Patrzę na Guitar Hero IV, a tam jest napisane, że ogólnie grałem w to 6 godzin, w tym 14 godzin w ciągu ostatnich 7 dni(Powinno być 14h - 14h). ;D Spojrzałem na Wasze profile i też u niektórych z Was widzę takie klocki. Wczoraj jeszcze wszystko było w porządku.

 

BTW Grono PurePC na Xfire się powiększa, w ostatnich dniach dołączyło kilka osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jakiś bug, bo ja mam podobnie z betą BC2 (12h w tygodniu, a 10 ogółem)..

 

BTW. Jak zmusić Xfire by wysyłał screeny na stronę?

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stivo, masz już pliki w zakładce Lokalne zdjęcia? Wtedy Wyślij plik i już się wysyła na stronę.

Albo miałeś wcześniej po wyjściu z gry/minimalizacji, to od razu po wybraniu zdjęć i potwierdzeniu powinno wysyłać...

Chyba że dana gra nie ma funkcji robienia screenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jakiś bug, bo ja mam podobnie z betą BC2 (12h w tygodniu, a 10 ogółem)..

 

BTW. Jak zmusić Xfire by wysyłał screeny na stronę?

U mnie już wszystko wróciło do normy. ;)

U Ciebie też.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stivo, masz już pliki w zakładce Lokalne zdjęcia? Wtedy Wyślij plik i już się wysyła na stronę.

Albo miałeś wcześniej po wyjściu z gry/minimalizacji, to od razu po wybraniu zdjęć i potwierdzeniu powinno wysyłać...

Chyba że dana gra nie ma funkcji robienia screenów.

Nic nie mam w tej zakładce. Zmieniłem też skrót na PrttScr + S, ale też to nic nie dawało.. Sprawdzałem na BC2, ale sprawdzę na innych gierkach w wolnej chwili.

 

Tak problem z godzinami został naprawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam w tej zakładce. Zmieniłem też skrót na PrttScr + S, ale też to nic nie dawało.. Sprawdzałem na BC2, ale sprawdzę na innych gierkach w wolnej chwili.

 

Tak problem z godzinami został naprawiony.

U mnie też tak jest, że w jednej grze robi screeny, a w drugiej nie, więc to nie problem po Twojej stronie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć włączone xfire in-game w opcjach oraz sprawdzić w zakładce z grami czy dirt2 to obsługuje i czy też ma włączone.

 

U mnie też tak jest, że w jednej grze robi screeny, a w drugiej nie, więc to nie problem po Twojej stronie. ;)

No właśnie we wszystkich grach działa ok, tylko w dirt2 zaobserwowałem ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dotąd natknąłem się na 2 gry takie, ale już tytułów nie pamiętam. Któreś z mojej listy w każdym razie. ;) Na pewno nie Fallout 3 i Borderlands. A w Dirta, ani BC2 nie grałem jeszcze, więc nie mogę sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilę pograłem w Sacreda, Legend i Dungeon Siege i w jednej z nich dało się zrobić screena (nie wysłałem go na serwer), więc faktycznie musi być coś po stronie gierek. Chyba, że support xfire nie jest pełny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...