Skocz do zawartości
mimuszek

I7 860 Vs I7 920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam dylamat, doradzcie cos

zastanawiam sie nad zmiana bebechow na :

 

I7 860

asus P7P550

2x2GB Patriot Sector 1600

chlodzenie Scythe Mugen lub cos podobnego

 

ew to samo , I5 750

 

 

lub platforma na 1366

asus P6T x58

I7 920

pamieci albo 3x2gb Corsair 1600 albo na razie 3x1GB

 

 

oczywiscie i w jednym i drugim przypadku troche wszystko podkrecic

 

 

platforma 1366 wychodzi drozej, ale ciagle sie zastanawiam co bedzie z podstawka 1156 (chociaz niby jest nowsza) , czy intel sie nie wypnie na uzytkownikow jak juz nieraz robil i nie przestanie produkowac owej, a zostanie tylko i wylacznie przy 1366, historia zna takie przypadki..

amd tez tak zrobilo pare lat temu, rownolegle robili 754 i 939 a potem uzytkownicy 754 zostali w d...e za przeproszeniem

 

 

zastosowanie komputera, glownie obrobka materialu video , programy typu Canopus, CCE - Cinema Craft...

"poprawiane" zdjec itd , dlatego tez chyba nie wejde w I5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyda ci się ht to i5 odpada a ceny platform są w miarę wyrównane. Na s.1366 w przyszłości wyjdą procki 6 rdzeniowe w 32 nm, na 1156 prawdopodobnie nie.

Jeśli nie kręcisz ekstremalnie to do 4 ghz na codzień starczy praktycznie każda płyta- asrock x58 extreme, gb x58- ud3r itp i nie ma za bardzo sensu kupować czegoś drogiego...

 

 

Moim zdaniem jak 1156 to w zestawie z i5, i7 860 jest już praktycznie w cenie i7 920..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do obróbki zdjęć i filmów raczej kierowałbym się w stronę 1366 w przyszłym roku 6rdzeni w 32nm da radę, z tym że na trzeba jakieś 650zł uszykować (flamingblade z podpisu świetnie daję radę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli raczej bedzie I7 na 1366, przekonuje mnie szczegolnie przyszlosc, czyli 6 rdzieni, moze I9

 

teraz plyta, zaintrygowal mnie niedrogi a polecany Asrock

 

ale patrzac na ten temat http://forum.purepc.pl/Socket-1366-1156-f1...58-t309774.html

 

znowu mam dylemat, poprawil sie ? da sie teraz na nim stabilnie krecic ?? nie padaja ? dla mnie bezawaryjnosc jest bardzo wazna, komputer sluzy do pracy,

a co z pamieciami ? czy np niedorgie Adata 3x2GB 1600 , czy cos drozszego lepszego, Corsair ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z awaryjnością ciężko się wypowiedzieć- ja nie ma jakichkolwiek problemów, a wampir poddał się po paru padach pod rząd... Nie wiem może te dopieszczanie płyty, zmiana chłodzenia itp ma tutaj coś do rzeczy...

 

U mnie od sierpnia jest ok -stabilnie i pewnie za tę kasę nie da się kupić nic innego na s.1366, a przy tym plyta jest znaczniej bogaciej wyposażona niż najtańsze konstrukcje gb czy foxconna...

 

Z awaryjnością ciężko się wypowiedzieć- ja nie ma jakichkolwiek problemów, a wampir poddał się po paru padach pod rząd... Nie wiem może te dopieszczanie płyty, zmiana chłodzenia itp ma tutaj coś do rzeczy...

 

U mnie od sierpnia jest ok -stabilnie i pewnie za tę kasę nie da się kupić nic innego na s.1366, a przy tym plyta jest znaczniej bogaciej wyposażona niż najtańsze konstrukcje gb czy foxconna...

 

 

ps. w razie czego kumple zaprzedaje 2 miesięcznego gb x58-ud4 za bardzo atrakcyjną cenę, niewiele większą niż nowy asrock ;) ale to już na pm jak coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie uspokoiles, chyba zaryzykuje z asrockiem

na konkurencyjnym forum tez go polecaja, pare osob mialo problemy, z ta droga wersja "supercomputer" tez, ale... mi kiedys dwa asusy padly

 

pozostaje jeszcze kwestia chlodzenia i pamieci

 

mugen 2 wchodzi bez problemu ?? a moze ktos sie orientuje czy moge wykorzystac swojego scythe infinity ?? moze mi ktos wyjasnic jak jest z tymi mocowaniami, LGA 1156 sie rozni, a z 775 do 1366 podchodzi czy musze miec inne mocowania ?

 

co z pamieciami ?? jest sens brac 1600 czy 1800 ? czy 1333 stykna ?

jakie wziac ? chodzi mi o producenta, dobry stosunek jakosci do ceny ? od 5lat mam patrioty 667 ale chodza nawet na 900

rozbieznosci cenowe sa bardzo duze, mozna miec znanego producenta za 580zl (3x2GB) a czasem podobne trzeba dac 900zl

czy napiecie ma znaczenie ? cos mi sie obilo o uszy ze ma w przypadku I5 ale moge teraz bzdury pisac ?

 

doradzcie cos konkretnie , z gory dziekuje

 

 

 

ps.

 

a co myslicie jeszcze o plycie Gigabyte X58 UD3R

 

http://www.proline.pl/sklep.php?p=GIGABYTE+EX58-UD3R

 

a pamieci np

 

http://www.proline.pl/sklep.php?p=GEIL+6GB+DDR3+1600

 

http://www.proline.pl/sklep.php?p=KHX1600C9D3K3%2F6GX

 

http://www.proline.pl/sklep.php?p=PATRIOT+DDR3+6GB+D16

 

http://www.proline.pl/sklep.php?p=PV236G1600LLKB

 

 

ciekawie wygladaja tez Goodramy

 

http://allegro.pl/item827161371_goodram_pr...iple_gw_fv.html

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie kupie jednak nowe, infinity dam chlopakowi ktory bierze ode mnie stare graty

kupie chyba faktycznie tego mugena 2

 

w tym temacie zestawy komputerowe - polecane http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Zestawy-K...9r-t247005.html

 

jest wlasnie mugen 2 + i 920 + asrock extrem , a pamieci a-data 1600 3x2GB, one maja dobre ceny, ale nie wiem jak z ich jakoscia, podatnoscia na podkrecanie zestawu

 

jesli te a-data sa bee to wezme chyba patriot llk 1600 viper ii xmp albo sporo tansze ELK, z patriotami nigdy nie mialem problemow i dobrze sie krecily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś dać jakiś test Zalman vs Mugen 2?

Bezpośredniego nie widziałem, ale oba wychodzą na podobnym poziomie tyle tylko, że Zalman daje dobrą paste w komplecie, regulator obrotów i podstawki pod całą kolekcję socketów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mugen 2 rev. B też jest kompatybilny ze wszystkimi nowszymi podstawkami.

Ktoś pisał, że kupił Zalmana i pasty nie miał.

Mugen 2 z AS5 wychodzi ~10zł drożej, więc różnica mała.

Wcześniej napisaleś: "Zalman imho lepszy." Później: "oba wychodzą na podobnym poziomie", więc wygląda na to, że nie jesteś do końca pewien tego co piszesz.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mugen 2 rev. B też jest kompatybilny ze wszystkimi nowszymi podstawkami.

Ktoś pisał, że kupił Zalmana i pasty nie miał.

Mugen 2 z AS5 wychodzi ~10zł drożej, więc różnica mała.

Wcześniej napisaleś: "Zalman imho lepszy." Później: "oba wychodzą na podobnym poziomie", więc wygląda na to, że nie jesteś do końca pewien tego co piszesz.

A może jednak wie co mówi, trzeba tylko uwaznie czytac - sam radiator jest porównywalny, ale samego się nei kupuje tylko zestaw i tu zalman jest lepszym zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ludzie lubią ryzko

czasami jak asrock pada to bierze ze sobą proca

na to trzeba uważać

920 dobre oc wyższy pobór mocy

860 słabsze Oc lepiej kręci ramy niższy pobór mocy

wydajność zbliżona

co do tego czy 6 rdzeni wyjdzie na 1156 nikt nie wie

Ja już się za oc Asrocka nie biorę bo płyta leci po kilku minutach na serwis

trochę bez sensu

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Szczerze to naprawdę nie wiem na jakiej podstawie tworzą te zestawy. Robią to osoby, które nigdy na tych Asrockach nie pracowały. O ile P55 to jeszcze jako tako to X58 leci każdy jeden i to od razu.

 

W sumie to sam nie wiem kto o zdrowych zmysłach kupuje Asrocki :-D

 

Dokładnie tak jest - 920 high end,

860 - tańsza plastforma, często da się podobnie wysoko wykręcić, energooszczędny i dobre oc pamięci.

 

 

A co do coolera to zdecydowanie Mugen.

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekonaliscie mnie, nie bede z asrockiem ryzykowal, dziwie sie tylko ze w temacie polecanych zestawowo wszystkie na nim sa "zlozone"

 

860 tansza platforma, ale tu nie chodzi o zaoszczedzenie teraz paru stowek, a to zeby sie nie obudzic z reka w nocniku, jak za 3mce intel nagle przestanie to wspierac, bo obniza ceny 1366 a najtansze procki pod 1366 beda kosztowac tyle co teraz e8400

po co maja ciagnac dwie platformy jak moga jedna, dobra, 6 rdzeni , 32mm itd

 

 

przeboeleje jeszcze na starych gratach z miesiac i skladam na 1366

 

bedzie asus PT + mugen + patriot + i7

 

 

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

trochę nie rozumiem Waszego poglądu z tymi 6cio rdzeniowymi prockami. Wyjdą na 1366, ale co z tego? Co wtedy się stanie z platformą 1156? Kolega wyżej pisał iż zostanie zapomniana i przestanie być wspierana. O czym to świadczy?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 1156 skończy podobnie jak 754 - będzie jedynie przeznaczone do najtańszych, ekonomicznych zestawów Intela. Natomiast 1366 będzie podobnie jak 939 dla wszystkich, którzy pragną szybkiej i nowoczesnej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lga1156 nie będzie zapomniana będzie dalej rozwijana przecież jest młodsza od 1366, IMO jest tylko kwestją czasu kiedy 6rdzeniówki wyjda na lga1156 może nazwa i6 :wink:

 

edit @up:

tak ma być ale na dziś jest tylko słabsza z dwóch powodów ogranicznie co do ilości grafik(dla mnie jest to narazie jedyna różnica), bo różnicy z tripl'a w normalnym uzytkowaniu ciężko zauważyć.

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, jest slabsza jesli chodzi o obsluge grafiki

jest slabsza jesli chodzi o obsluge pamieci, bo nie obsluguje triple

cisza jesli chodzi o obsluge szesciu rdzeni

 

wiec co jest bardziej przyszlosciowe ?? mysliscie ze beda ciagnac dwie platformy rownolegle ? zamiast usmiercic jedna i obnizyc ceny na 1366

przeciez lepiej dla nich zakonczyc produkcje 1156, znowu beda nowi klienci wymieniajacy sprzet

historia "hardwerowa" zna takie przypadki, niestety... obym sie mylil, ale..

 

to ze platforma jest mlodsza nie ma dla nich znaczenia, kupiles 1156 - zostales w d...ie, super , sprzedamy ci tanio 1366

co wypniesz sie na nich ? amd kupisz ? nie

 

to nic ze pewnych roznic nie sposob zauwazyc, pewnie tak naprawde to 775 mogli ciagle rozwiajac, tylko co z tego, jak juz nie bylo komu sprzedawac,

pozyjemy, zobaczymy, wplywu nie mamy na to zadnego

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, jest slabsza jesli chodzi o obsluge grafiki

jest slabsza jesli chodzi o obsluge pamieci, bo nie obsluguje triple

cisza jesli chodzi o obsluge szesciu rdzeni

 

wiec co jest bardziej przyszlosciowe ?? mysliscie ze beda ciagnac dwie platformy rownolegle ? zamiast usmiercic jedna i obnizyc ceny na 1366

przeciez lepiej dla nich zakonczyc produkcje 1156, znowu beda nowi klienci wymieniajacy sprzet

historia "hardwerowa" zna takie przypadki, niestety... obym sie mylil, ale..

 

to ze platforma jest mlodsza nie ma dla nich znaczenia, kupiles 1156 - zostales w d...ie, super , sprzedamy ci tanio 1366

co wypniesz sie na nich ? amd kupisz ? nie

 

to nic ze pewnych roznic nie sposob zauwazyc, pewnie tak naprawde to 775 mogli ciagle rozwiajac, tylko co z tego, jak juz nie bylo komu sprzedawac,

pozyjemy, zobaczymy, wplywu nie mamy na to zadnego

Raczej będą ciągneli dwie platformy w styczniu premier i3/i5 nowych

a i pewnie nowe I7 na 1156 też wejdą

co do 1366 raczej taniej nie będzie wręcz drożej

nowe proce do tanich nie należą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...