Skocz do zawartości
mimuszek

I7 860 Vs I7 920

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tanieją a maja być wycofane z rynku. Właśnie po to wprowadzono dwie podstawki żeby podzielić rynek, a żeby sobie nie robic konkurencji 1366 miały być tylko drogie modele. Po premierze i5 okazało się że Intel sobie troche strzelił w kolano i teraz muszą zastąpić najtańszy model wyższym i przy okazji droższym.

 

Pamięć 3 kanałowa? Pic na wode fotomontaż! Większy efekt placebo niż faktyczna różnica w wydajności.

Moim zdaniem i7 na 1156 nie tylko nie jest gorszy ale jest nawet lepszy ze względów wymienionych wyżej czyli energooszczędności + niskich temperatur całej platformy + dobre prowadzenie ramu.

Osobiście wole wydać więcej na dobrą platforme na 1156 niz na 1366.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę i żeby nie robić nowego tematu napiszę tu.

 

Mam taki sam dylemat, jeszcze nie dawno byłem już przekonany do i860 ale natrafiłem na to http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=234723 czyli palące się sockety foxconna w które niestety są wyposażone większość płyt. A problem jest, bo chcę kręcić i to ponad 4Ghz. Zestaw miał się opierać na Asus P7P55D Deluxe. I nie wiem teraz co robić ;| Dopłacać do 920 i evga sli? Budżet 2500zł (cpu, mobo, ram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było o tym pisane w tematach o Asusie i prockach na 1156. Nie wszystkie płyty są na Foxconie a posiadanie tego tez nie oznacza że socket sie wypali.

Dotyczy to bardziej ekstremalnego OC.

Można tez wybrać inną płytę, np EVGA są robione na Lotesie. Jest w czym wybierać i nie ma powodu do paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...