Skocz do zawartości
toms83

Thermaltake Xaser Vi Vs Silverstone Sst-tj07s-w.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuję wymianę obudowy, a że obecne midi tower'y zrobiły się dla mnie za małe, mam zamiar zakupić pełnego wieżowca. W grę wchodzą Thermaltake Xaser VI oraz Silverstone TemJin SST-TJ07S-W.

 

SS ma zasiłkę montowaną na dole, zaciąga zimne powietrze z dołu i jest cicho i zimno. Ogólnie fajnie. Z kolei TT ma do góry i niestety zasysa ciepłe powietrze z obudowy, co średnio wpływa na temp. w zasilaczu jak i na obroty wentylatora. I tutaj pomyślałem, żeby odwrócić zasilacz w TT tak, żeby zasysał zimne powietrze z góry ( na górze budy jest siateczka ) przez co będzie chłodno i cicho.

 

Tutaj pytanie do osób, które maję te budy lub mają podobne rozwiązania odnośnie zasilaczy. Czy lepsze opcja to zasilacz na dole, czy u górze, ale odwrócony wentylatorem do góry?

 

Drugie pytanko, to która buda lepsza jeśli chodzi o tłumienie drgań? W obecnej budzie nie mogę zainstalować wentylatora na tylnej ściance, bo po zamknięciu drzwiczek powstają drgania ( nie zależnie jaki wentylator zamontuję, od szita za 5 zł po noctuę za 70 zł ).

 

Wszelkie sugestie i wskazówki mile widziane. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) jezeli szukasz osoby która ma obie obudowy i probowała wszystkich 3 opcji... to powodzenia :)

2) lepiej na dole zasialcz

3) jak na górze to lepiej z odwróconym do góry. Ale wtedy go nie przykręcisz.

4) na tył budy na drgania kup sobie to, i skręć obroty np rezystorem.

 

ps: ten TT powinien być zakazany w sprzedaży za sam swój paskudny wyglad :>

Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) jezeli szukasz osoby która ma obie obudowy i probowała wszystkich 3 opcji... to powodzenia :)

Łe, na taki traf to nie liczę, bo to jak strzał szóstkę w totka. Ktoś ma takie rozwiązanie, ktoś inny takie to każdy napisze opisze swoje doświadczenie i wspólnie wyciągniemy wnioski. :razz:

 

2) lepiej na dole zasialcz

3) jak na górze to lepiej z odwróconym do góry. Ale wtedy go nie przykręcisz.

4) na tył budy na drgania kup sobie to, i skręć obroty np rezystorem.

Wtykę od wentyla przerobiłem na 5v a drgania i tak są. Możliwe że koszyczek by pomógł.

Co do odwróconej zasiłki, to w tym TT tak wygląda, jakby była możliwość, tzn. jest dużo dziur i tak na oko pasuje odwrócenie zasilacza. Chyba :wink:

 

ps: ten TT powinien być zakazany w sprzedaży za sam swój paskudny wyglad :>

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to paskudztwo od TT nie dałbym wiecej niż 200-250pln a nie tyle ile chcą za niego. To tyle na temat tej budy ;] 

 

 Zasiłka na dole jest dużo lepszym rozwiązaniem i nie ma znaczenia czy jest umieszczona wentylem do dołu czy wentylem do boku. Będzie to cichsze rozwiązanie niż z zasilką u góry. 

 

Miałem już kilka budek i w obecnej zasiłka jest na dole i tam będzie. Ciągnie powietrze z zewnątrz i wywala na zewnątrz jak dla mnie bomba.  

 

Myślałeś nad podkładką pod wentyl albo kołeczkach?? To poprawi troszkę kulturę pracy wentyla i zmniejszy drgania (koszt groszowy). 

 

Co do TJ07 to się zastanów czy faktycznie takiej budki potrzebujesz?? LC będzie?? :>

 

Może lepszym rozwiązaniem w kwesti ciszy będzie np Zalman GS1000 SE albo Antec Performance One P183. 

 

TJ to buda wręcz idealna do LC i innych kombinacji :] 

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jestem otwarty na propozycje innych budek. :razz:

 

LC nie będzie na bank, a i WC też nie planuję w najbliższych czasach. Czyli lepszym rozwiązaniem będzie jednak zasilacz na dole, niż na górze i kombinacje? :razz: Właśnie priorytetem jest cisza i spokojna praca zasilacza, a nie jego podgrzewanie przez resztę komponentów ( tak jak mam w tej chwili i mi się średnio sprawdza ).

 

No to jeden wniosek mamy, buda z zasilacze na dole. :razz:

 

Jako drugą opcję z SS miałem ten model na myśli, klik. Mniejsza, ale rozwiązania konstrukcyjne podobne do SS TJ07.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TT to szkarada :)

Moim zdaniem jak nie będzie WC to nie ma sensu pchać się w SS.

miejsca w tej budzie jest ogrom ale to właśnie z myślą o chłodnicach i innych zabawkach.

Zasilacz na dole - zdecydowanie tak.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli mozesz poczekac ( ma byx dostepna na poczatku roku ) albo nie mieszkasz w PL

 

to rozgladnij sie za : Fractal Design - Define R2

 

 

IMO obudowa doskonala :

http://www.silentpcreview.com/forums/viewtopic.php?t=55473

Dzisiaj dostalem newslettera, ze jest juz dostepna w tym sklepie w nawet fajnej cenie.... Buda fajna, ladna ale w porownaniu do "ficzersow" Obsidiana, to i tak wymieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej połowę tańszego (od SS) lian li?

http://www.cooling.pl/lian-li-pcv2000b-plu...ukt,550774.html

o widzę że ostatnio potaniała trochę:)

fractal też jest dobry.

 

a i nie wyobrażam sobie zakupu obudowy z zasilaczem na górze. fee.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i nie wyobrażam sobie zakupu obudowy z zasilaczem na górze. fee.

No ja do te pory miałem budy z zasiłką na górze, ale następna bankowo będzie z miejscem na dole. Ciepełko niech wyrzuca wentyl za 20 zł, a nie zasiłka za 500 zł. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu przepraszam za post pod postem, ale chciałem wątek wynurzyć z czeluści. :wink:

 

Zdecyduję się w tej chwili na zaproponowaną tutaj Fractal Design - Define R2. Pasuje mi wyglądem i funkcjonalnością, ale mam pewien kłopot. Jako że buda posiada multum otworów na wentyle, jak i gdzie zamontować, żeby przepływ powietrza był najbardziej optymalny. Wiadomo, że co za dużo to nie zdrowo i nie chciałbym, żeby potencjał obudowy się zmarnował, a cyrkulacja wyglądała tak:

Dołączona grafika. :razz:

 

Obudowa ma możliwość zamontowania wentylatorów:

- 2 z przodu;

- 1 na dole, pomiędzy dyskami a zasilaczem;

- zasiłka na dole, tutaj nie ma problemu;

- 1 na tylnej ściance;

- 2 na górze;

- 1 na bocznej ściance

 

Wygląda to mniej więcej tak:

Dołączona grafika

 

Jakbyście polecili zamontować wentyle?

Czy zrobić "nadciśnienie" w budzie jak to stosuje SS w modelu FT01 / filmik poniżej, dosyć ciekawie to wygląda /? Przód i góra pompują powietrze do budy, tył i zasiłka / ewentualnie grafa / wyrzucają ciepełko na zewnątrz, reszta, czyli wszystkie szczeliny + boczek wypuszczają resztki nadciśnienia.

 

Czy może zrobić przód i dół pompują, a tył i góra wyrzucają?

 

Totalnie nie wiem, za dużo tych kombinacji jest. :26:

Wentylatora na drzwiczkach raczej w ogóle nie biorę pod uwagę, bo to chyba miesza w przepływie w budzie. Jakieś sugestie, może ktoś przerobił podobny temat i ma bogate doświadczenie w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wentyli chcesz zamontować?

Bok sobie odpuść.

Możliwie najmniej. Chcę w końcu zrobić sprzęt bardzo cichy w idle i przy średnim obciążeniu. Ewentualna regulacja niektórych wentyli pewnie będzie potrzebna.

 

zamontuj 1x120 z przodu, 1x120 z tyłu i 1x120 na górze. i już w tym momencie wg mnie więcej nie trzeba (cyrkulacja+cisza+wydajność)

Góra wydmuch czy wtłaczające?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na angeli pojawił się CM 690 II A w cenie 399 jest tam też link do filmu z recenzją tej budy i muszę przyznać że kusi jak cholera mimo że nie mam wcale głupiej budy. cena pewnie spadnie po dwóch tygodniach.

 

polecam obadać ten film.

 

EDYTA

http://www.reactor.pl/produkt-obudowa-lian...rna,OBLLV2000B/

za tą cenę to ja bym się kompletnie nie zastanawiał ;)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie górnego wyciągu jest trochę zależne od typu radiatora na CPU. Jak rozrzuca ciepłe dookoła w stylu Orba (albo boxowy) to górny więcej da, jak kieruje do tyłu nie koniecznie trzeba go instalować. Z przodu lekki nawiew może być ale żadko kiedy jest niezbędny. Reszta to zupełnie bezsensu.

 

Co do ciekawych obudów to nawet TT wypuścił coś ciekawego, mam na myśli Spedo ale dostanie jej w PL z czarnym wnętrzem graniczy z cudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...