Skocz do zawartości
millor

Niech każdy napisze serie kto wiciśnoł pow. 2350MHZ

Rekomendowane odpowiedzi

W celach dobrego poszukiwania

2. czy naPEWNO SA DOBRE TE PROCKI 0310 brazowe 1700+

3. Z KĄD PRIME SCIAGNĄC

Masz na myśli 2350MHz stabilne w Prine ??

Jaki czas działania prime bez błedów uważasz za stabilny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, specjalnie zacytowałem tytuł- tam nic nie ma o PRIME.

Zresztą z prockiem tym rozstałem się już jakiś miesiąc temu- aktualnie ma go DUNCAN na Prometei (ponad 2.8GHz). Proca włożyłem do kompa, przeleciałem 3DMarkiem i to wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam praktycznie identycznego jak ten, którego test pokazał mechl!n. Chodził spokojnie 12x200, ale nie pamiętam z jakim napięciem (ale nie duże). Nie udało mi się NIGDY przekroczyć 2450MHz, ale to był jakiś ZONK płyty, bo na kilku prockach (nawet 2100+ AIUHB) to mi się nie udało.

 

Teraz leży na biurku i czeka na nową płytę (albo ABIT NF7-S, albo Epox 8RDA3+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam DLT3C 0309 UMPW i robi stabilnie 12x196 na 1.775v (spróbuję go jeszcze przepalić bo na takim napięciu to masakrycznie się grzeje) Chlodzenie V9@5400 obr/min.

Aha, kolor proca zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po ostatnich upałach musiałem obniżyć taktowanie proca i lece na 2435MHz przy 1.9V- od 4 dni non-stop liczy D2OL (z Prime95 też nie ma problemU). Max jaki odpaliłem, zrobiłem kilka testów to 2552MHz. Seria 0308DLT zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - zainstalowałem ponownie WC (musiałem przerobić blok)

Oto wynik:

16x159=2544MHz w windach  :D  nap. 1,84V

Jaki masz bath??

 

U mnie JIUHB 0310 XPMW bath 0702 no i Prime Stable 2.362GHz na 1.75V ale powyzje zasilacz nei wyrabia trzeba zrobić moda. Max postował na 2.55GHz ale na AC :))))))))) tyle że zaraz reset.

 

Kto wie gdzie dokładnie znajduje sie w fortronie ten potencjometr do regulacji +5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500mhz 1.9V bez cheatow na wodzie ^^

Z cheatami 2750 @ 2V ^^

 

JIUHB DLT3C 0307 VMPV czy jkaos tak ^^

Jakie cheaty ??

Mój jest dziwny (albo płyta) po podniesieniu napięcia ponad 1,88V reset :(. Mobo zmodowane i wreszcie mogę regulować VCore wieloobrotową PR'ką w zakresie 1,54-1,95(zwis) V

Max post 2669MHz

W prime słabjutko chodzi do nap. 1,75V (ok. 2180MHz)

Na 1,85V Prime siada już przy 2GHz (zamraża)

Szkoda bo ładnie skaluje się ze zwiększaniem napięcia.

Temp. na WC 35-39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2350 MHz - 0311 DLC3T 1,75 V na MSI KT4V v-mod. Laminat zielony

Wczoraj kupiłem tego proca. Ale miałem ubaw przy szukaniu DLC w Żaganiu,pytając o serię sprzedawcy patrzeli na mnie jak bym wyglądał jak Shrek albo inny stwór z kosmosu, próbowali tłumaczyć że to najnowsza seria 0,13 mikrona i że się podobno strasznie kręcą, jeden to nawet poszedł po starszego i "mądrzejszego" kolegę so serwisowni a ten mi powiedział, że wszystkie AXP miały zawsze takie same numerki. Zrezygnowany poszedłem do ostatniego sklepu w tym mieście, którego nie brałem pod uwagę bo wcześniej sprzedawali tylko całe zestawy, patrzę a tu na półce leży sobie DLC z 11 tygodnia jak malowany. Nie słyszałem o takiej serii ale wzięłem bo nie mógł bym spać po nocach. Kręci się dobrze jak na DLC przystało. I jeszcze jedno, w każdym sklepie a jest ich chyba 6 w Żaganiu (25 tys.) od ręki można było dostać Athlona ale w żadnym nie było procków Intela. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - zainstalowałem ponownie WC (musiałem przerobić blok)

Oto wynik:

16x159=2544MHz w windach  :D  nap. 1,84V

Jaki masz bath??

 

U mnie JIUHB 0310 XPMW bath 0702 no i Prime Stable 2.362GHz na 1.75V ale powyzje zasilacz nei wyrabia trzeba zrobić moda. Max postował na 2.55GHz ale na AC :))))))))) tyle że zaraz reset.

.

AXDA 1700 DLT3C JIUHB 0307 VPMW 989677260050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - zainstalowałem ponownie WC (musiałem przerobić blok)

Oto wynik:

16x159=2544MHz w windach  :D  nap. 1,84V

Jaki masz bath??

 

U mnie JIUHB 0310 XPMW bath 0702 no i Prime Stable 2.362GHz na 1.75V ale powyzje zasilacz nei wyrabia trzeba zrobić moda. Max postował na 2.55GHz ale na AC :))))))))) tyle że zaraz reset.

 

Kto wie gdzie dokładnie znajduje sie w fortronie ten potencjometr do regulacji +5V.

Proszę bardzo - oto skrócona instrukcja;

 

Po zdjęciu obudowy, na płytce drukowanej w jej prawym rogu tj. w okolicy wyczki zasilajacej 220V jest mały potencjometr montażowy, najczęściej z żółtym " łebkiem" zawsze jest zabezpieczony farbą lub lakierem przez samorozregulowaniem się. Napiszę jeszcze, że w okolice tego peerka przychodzi ZIELONY przewód z sygnałem PS/ON-OF z wychodzącej wiązki zasilacza, oraz FIOLETOWY od napięcia +5V SB.

Jak już wiadomo, który to element, to w dalszej kolejności należy bardzo ostrożnie zdrapać substabcję zabezpieczającą i BARDZO DELIKATNIE pokręcić ( zgodnie z ruchem wskazówek zegara - zwiększenie napięcia), o kąt około 10 stopni, następnie należy sprawdzić sprawdzić napięcia w biosie po tej regulacji. Jeżeli wszystko jest OK i nie wymagana jest ponowna korekcja napięcia, to wystarczy ponownie zabezpieczyć przed zmiana wartości ten potencjometr np. lakierem od paznokci.

Dodam, że regulacja ta wpływa jednocześnie na wartość napięcia +12V

w ten sam sposób - to znaczy, że jednocześnie ze zwiększeniem +5V wzrośnie +12V.

Przypomnę także, że wg. specyfikacji ATX napięcia +5V i +12V powinny mieścić się w zakresie +/- 5%.

Na płytce drukowanej Fortrona są jeszcze dwa inne potencjometry montażowe, od +3,3V i od regulacji zadbezpieczenia nadprądowego, ale tym ostanim nie należy kręcić !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skołuję lepszą zasiłkę to powalczę ... :twisted:

Na razie pod obciążeniem spada mi z linii 5V i qpa (nawet widziałem 4,62V)

Zastanawiam się czy czekać i wziąć od Haszyda 300W czy co insze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0310 XPMW DLT3C brązowy.

 

Prime stable na 12,5x180=2250 Vcore 1,6V

Nie sprawdzałem Prime więcej, ale idzie spoko na 12x200/1,65V - 100% stab.

Max 12,5x203=2540Mhz/ 1,85V,

Chłodzenie: Zalman 6000Cu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...