Skocz do zawartości
aurel

[c++, C#, Vb] Problem Z Focusem

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję napisać program w C#, który odpala sobie Worda, ładuje mu dokument, po czym poprzez wordowe makro odpala kolejny program (C++), który robi różne rzeczy temu dokumentowi.

I w zasadzie spoko, takie coś już mam - wykorzystałam do tego OLE.

 

A teraz chciałabym jeszcze, żeby mi się to wszystko nie wylało, jak w trakcie pracy kliknę jakieś inne okienko, niż to, które jest aktualnie aktywne :)

Co więcej - okienko programu bazowego powinno zawierać w sobie logi z przebiegu prac, dobrze by było je sobie móc obejrzeć w każdej chwili, i to tak by nie było zablokowane do klikania...

 

Kombinowałam już na różne sposoby, a nie chcę pociejostwa, więc szukam porady: znacie jakieś artykuły, tutoriale, przykłady, jak manipulować ustawianiem Focusa czy też używać Word.Activated i tym podobnych...?

Nie bolałoby mnie wcale, gdyby Word uruchamiał się "w tle", nawet widoczny być nie musi (ale jeśli nie zrobię mu Word.Activated, to przed zapisem się zwiesza).

 

Bardzo chętnie bym się doedukowała w tym zakresie, ale google to już całe przeczytałam, a nie pomogło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak tydzien temu skonczylem wlasnie w pracy projekt zwiazany z Word Automation w .NET :)

 

Dziwi mnie troche, ze okienko masz widoczne, bo u mnie domyslnie jest ono niewidoczne, bo taki tez byl zamysl, zeby cos dzialo sie "samo" w tle i zeby uzytkownik czasem przypadkiem czegos nie popsul klikaniem. Sprobuj moze jednak ustawic Word.ApplicationWord.Visible na false. Chociaz z drugiej strony mam wrazenie, ze mowimy o 2 roznych API... ja nie widze u siebie nigdzie property Activated :)

Ja korzystam z tego co tutaj: http://www.c-sharpcorner.com/UploadFile/am...Automation.aspx Mam w projekcie referencje na MS Office 12.0 Object Library i MS Word 12.0 Object Library (Office 2007) i uzywam silnie typowanych obiektow COM, ktore te biblioteki udostepniaja. W tym dokumencie jest nawet ustawiane to Visible na true, zeby pokazac okienko Worda.

 

Jakby co to pytaj dalej, poki jeszcze pamiec w miare swieza :)

Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...