Skocz do zawartości
mikas

Duży Problem Z Komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość duży problem z komputerem sąsiada, obiecałem mu go naprawić ale co chwile napotykam jakieś przeszkody. Zacznę od początku.

Jego komputer to dość stara maszynka, 400mh i 128mb. Sprzęt ten działał mu bardzo wolno i co jakiś czas przywieszał się. Postanowiłem nie szukać przyczyny awarii tylko od razu przeinstalować system (na Xp bo taki miał). Po przeinstalowaniu i wgraniu różnych programów sterowników itp komputer uruchomiłem ponownie (któryś kolejny raz) ale już nie chciał się uruchomić tylko cały czas w koło chodził pasek i okno startowe windowsa. Udało mi się go uruchomić w trybie awaryjnym i postanowiłem przywrócił go, ale to nie pomogło. Dodatkowo komputer ten ma inny problem, jak go się wyłącza to obraz znika dyski się wyłączają ale komputer dalej chodzi i trzeba go wyłączyć samemu (ale czasami mu coś odbija i się wyłącza). Postanowiłem ponownie komputer przeinstalować ale już nie wgrywać tylu rzeczy co wcześniej i jakoś chodził. Zaniosłem go do sąsiada ale już tam po ponownym uruchomieniu komputer nie wstał i jeszcze jak działał to przy którymś uruchomieniu przy karcie sieciowej pisało że jest kabel sieciowy odłączony. Zabrałem komputer ponownie i zainstalowałem tym razem system windows 98. Komputer chodził nawet szybko ale występował problem z kartą sieciową, wyłączał się też poprawnie. Co ją włączyłem i zresetowałem komputer była ona wyłączona i pisało że jest błąd (code 22). Dodatkowo jak ją za każdym razem uruchamiałem to nie mogłem włączyć internetu nawet jak wpisywałem ręcznie ustawienia bramy, ip.... Przeinstalowałem ponownie system na Xp i wpadłem na pomysł by włożyć do tego komputera inną kartę sieciową ale komputer w ogóle nie chciał się uruchomić(nic kompletnie nie działało). Przełożyłem ją do innego portu i wtedy komputer się uruchomił, ale cały czas w systemie pisze że kabel sieciowy jest odłączony. Karta jest sprawna i kabel też.

 

Nie wiem co teraz z tym zrobić, bo wpakowałem się w niezłe bagno. Komputer na początku tylko wolno chodził i nie chciał się wyłączyć. Teraz dodatkowo nie działa internet i co zainstaluje system to po czasie nie chce się ponownie uruchomić. Mówiłem sąsiadom by pomyśleli o nowy komputerze ale to starsze małżeństwo który obecnie nie stać na nowy lub wziąć inny na raty.

Rozpisałem się trochę mam nadzieje chociaż w miarę troszkę zrozumiale, bo teks pisałem w pracy na szybko, ale może ktoś pomoże i powie co tu jeszcze sprawdzić lub ewentualnie zmienić (jakieś porty przerwania itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk skanowałeś czymś? Przy tak wiekowym sprzęcie może już padać z "przepracowania". Poza tym możliwe, że to coś z płytą - skoro są problemy z kartą zintegrowaną i dołożoną. BIOS próbowałeś resetować?

 

Miałem kiedyś podobny problem i wystarczyło reinstalnąć system, ale u Ciebie widocznie to nie pomaga. Dla tego z pewnoscią problem leży w sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...