Skocz do zawartości
TommoOhio

Wypadek, Odszkodowanie, Hestia...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W lipcu tego roku spotkał mnie dosyć niemiły wypadek (złamanie V kości śródręcza, następnie operacja, dwa druty w środku, rehabilitacja itp). Wypełniłem wniosek Hestii ze wszystkimi szczegółami, zadowolony zaniosłem jakieś 2 tygodnie temu i Pani w siedzibie powiedziała, że dostane przelew na konto do końca roku. OK! siedzę sobie w piątek, przyszedł SMS od banku, że moje konto zasiliło 200zł. Myślę sobie pomyłka, czy co? Nie! Hestia przelała za tak poważny (jak dla mnie) wypadek pieniądze, jakbym złamał paznokcia :(

 

Ktoś miał coś do czynienia z odwołaniem? czym ich postraszyć, żeby oddali więcej pieniędzy?

 

PS. Jest to mój pierwszy wypadek i pierwsze roszczenie do ubezpieczyciela.

PS2. Ludzie potrafili za złamanie ręki dostać 500-700zł WTF?! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem wypadek przy którym malo co mi czaszka nie pękła, mialem zszywany łeb, wstrząs mózgu, blizne na czole dostalem z PZU 90 zł. Nawet mi nie starczylo na pożądną maść na blizny

mało co nie pękła, a pękła to całkowicie inne zdarzenia ;) Ty miałeś po prostu zwykłe rozbicie głowy, gdzie za małolata się z tym nawet do lekarza nie biegało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często latałeś z 6 cm rozcięciem głowy i całym lbem zakrwawionym po podwórku :P ?

 

A zapomnialem dodac, jeszcze podczas tego wypadku uszkodzil mi sie czy costam jakis krąg szyjny czy coś. W kazdym razie zmierzam do tego, ze kwota ktorą dostalem nie pokryla nawet kosztów maści na blizny sztuk raz. :damage_wall:

Nie pisałeś wobec tego żadnego odwołania? Gdzie byłeś/jesteś ubezpieczony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się czy to jest trwałe, czy tymczasowe uszkodzenie ciała.

 

Ja kiedyś w liceum zerwałem sobie ścięgno paliczka prawej dłoni.

 

Po zrośnięciu i diagnozie trzeci segment palca był skierowany w dół jakieś 20 stopni nawet przy max. wyprostowaniu, mimo to był absolutnie sprawny.

 

I dostałem za to 380 złotych pamiętam jak dziś. Bo trwałe uszkodzenie.

 

Tyle, że minęło parę lat i palec się wyprostował tak czy inaczej ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli?

W zdecydowanej większości przypadków ich zakładanie jest bez sensu - lepiej wyjdziesz odkładając składki na konto oszczędnościowe i sam sobie dzięki temu wypłacając "świadczenia" :P Po prostu zazwyczaj ludziom się wydaje, że jak się ubezpieczyli na 100k dajmy na to, to tyle im przysługuje w razie jakiegoś niebezpiecznego wypadku, a to trochę inaczej działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy, złamał sobie rękę(złamanie otwarte). Kość promieniowa i łokciowa poszły... ;E

 

Dostał 200zł odszkodowania za 3 miesiace katorgi.

 

Az zal serce sciska jak cos takiego widzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dostałem za to 380 złotych pamiętam jak dziś. Bo trwałe uszkodzenie.

 

Tyle, że minęło parę lat i palec się wyprostował tak czy inaczej ; p

Na taką kwotę szczerze mówiąc liczyłem 400-600PLN, mój najmniejszy paluch prawej ręki też jest dziwnie wykrzywiony...

 

 

co to sa za kwoty? OMFG czy to jest jakis zart? 200zl za rozbicie lba, 90zl za zlamanie kosci, leze

**** zlodzieje

Co zrobisz... w IRL dostał bym kilkaset euro z palcem w [gluteus maximus]...

 

W zdecydowanej większości przypadków ich zakładanie jest bez sensu - lepiej wyjdziesz odkładając składki na konto oszczędnościowe i sam sobie dzięki temu wypłacając "świadczenia" :P Po prostu zazwyczaj ludziom się wydaje, że jak się ubezpieczyli na 100k dajmy na to, to tyle im przysługuje w razie jakiegoś niebezpiecznego wypadku, a to trochę inaczej działa...

Fakt faktem, ale owe konto oszczędnościowe musiało by mieć możliwość pobrania pieniędzy tylko i wyłącznie w wypadku "wypadku" ;) inaczej pieniądze by się rozleciały..

 

Tak czy siak wracając do tematu, pisał ktoś takie odwołanie? postraszyć ich mediami internetowymi? wykop effectem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

wypadek w pracy to calkiem inna sprawa ;)

 

znajomy w wakacje zlamal obojczyk i wybil bark - 6 tyg. w gipsie i 2 tyg. rehabilitacji. hestia wyplacila mu 220zl :lol:

smiech na sali! mowilem mu, wez sie odwoluj! jego matka pracuje w szpitalu, moj brat w hestii, cos by sie wykombinowalo...

 

 

ja dwa lata temu skrecilem kostke, fakt jeszcze teraz mnie czasem boli, dostalem prawie 200zl (hestia).

 

:P

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te wszystkie ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia NWW i innego rodzaju g. które próbują sprzedać przedstawiciele różnych towarzystw ubezpieczeniowych to jedno wielkie złodziejstwo... całe zapewnienie przyszłości dzieciom za moje odkładanie na ich konto szkoda tylko, że taki przedstawiciel nie powie, że przez dwa lata żywisz jego tow. ubezp. a ty nie masz z tego nic a po dwóch latach 30% składek jest przejadane też przez ów wypasione tow. ubezp... szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy sie tak

 

% uszkodzenia ciala * Kwota ubezpieczenia.

np.

3% uszkodzenie ciala * 20 000 = 600zl

100% * 20 000 = 20 000

 

Wniosek taki, jak sie ubezpieczac NNW to wysoko. A wypadki w pracy to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za złamanie kostki bez przemieszczenia dostałem 960zł... z czego 300 za niezdolność do nauki (ubezpieczyłem się na uczelni)

 

czyta się umowy przed podpisaniem, a nie potem żale, że tanio cie wycenili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, ale owe konto oszczędnościowe musiało by mieć możliwość pobrania pieniędzy tylko i wyłącznie w wypadku "wypadku" ;) inaczej pieniądze by się rozleciały..

Skoro wolisz dokładać się do wypłaty Pana Prezesa Hestii/PZU, to droga wolna :wink: . Nigdy nie mogłem zrozumieć co jest cieżkiego w "niewydawaniu" pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mierzyć siły na zamiary i starać się żyć tak by odłożyć jakiś grosz a nie rozpierd.. wszytko na lewo i prawo, większość z nas tutaj jest w takim wieku, że powinna się starać zaplanować życie w taki sposób by móc w przyszłości jednak odłożyć jakiś grosz, takie jest moje zdanie, oczywiście są przypadki skrajne gdzie w wieku 17 lat chłopak bez pracy/perspektyw wpada z dziewczyną i zaczyna się lipa czy w domu jest 19 dzieci ojciec pije a matka zarabia 600zł/mc, ale może takich nie poruszajmy bo taki stan rzeczy wynika raczej z głupoty i braku rozsądku.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

W zdecydowanej większości przypadków ich zakładanie jest bez sensu - lepiej wyjdziesz odkładając składki na konto oszczędnościowe i sam sobie dzięki temu wypłacając "świadczenia" :P Po prostu zazwyczaj ludziom się wydaje, że jak się ubezpieczyli na 100k dajmy na to, to tyle im przysługuje w razie jakiegoś niebezpiecznego wypadku, a to trochę inaczej działa...

Podpisuję się wszystkimi częściami ciała, zdolnymi chwycić długopis. Do tego dochodzi jeszcze mylne przeświadczeniem, że można być nieostrożnym. Bo jak jestem ubezpieczony to przecież i tak kasę mi nawalą w razie wypadku.

 

Fakt faktem, ale owe konto oszczędnościowe musiało by mieć możliwość pobrania pieniędzy tylko i wyłącznie w wypadku "wypadku" ;) inaczej pieniądze by się rozleciały..

No tylko wtedy by musiałą być procedura ile i za jaki wypadek tej kasy. Czyli wracamy do punktu wyjścia.

Jeżeli sam nie jesteś w stanie się powstrzymać, to załóż konto na kogoś komu ufasz że cię nie okradnie. I umów się z tą osobą, żeby Ci wypłaciła jak zażądasz, ale tylko po wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy sie tak

 

% uszkodzenia ciala * Kwota ubezpieczenia.

np.

3% uszkodzenie ciala * 20 000 = 600zl

100% * 20 000 = 20 000

 

Wniosek taki, jak sie ubezpieczac NNW to wysoko. A wypadki w pracy to inna sprawa.

 

kazdy ubezpieczyciel ma inne stawki, w moim przypadku( połamaniec ze mnie;) ) mialem zlamana reke w 3 miejscach, gips 3 miesiace - dostalem za to 700zł

dodam, ze ta reka byla zlamana jeszcze 4 razy w swojej karierze :razz: druga na szczescie tylko 2 ;) za skreconego palucha dostalem 150zł, gdzie gips mialem 2 tyg :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TommoOhio

Aurora001 bardzo ładnie Ci rozpisał jak odszkodowanie się oblicza.

Jeśli chodzi o odwołanie to przypomnij sobie ile i jakie dok. przesyłałeś do ubezpieczyciela. Jeśli posiadasz jeszcze jakąś dodatkową dok. medyczną która mogła by wpłynąć na powiększenie % przyznanego uszczerbku to kopie tych dok. dołącz do odwołania.

Sprawdź też w jakim wariancie masz zawarte ubezpieczenie tzn czy masz opcję komisji lekarskiej czy też tylko i wyłącznie zaoczne szacowanie uszczerbku. Jeśli masz komisję to możesz domagać się skierowania na nią - może lekarz przyzna Ci większy %.

 

Należy też zaznaczyć że jeśli masz wykupione jeszcze jakieś inne ub. NNW np w innym towarzystwie to też możesz tą szkodę u nich zgłosić i dostać odszkodowanie - przy szkodach osobowych można dostać tyle odszkodowań ile ma się ubezpieczeń w przeciwieństwie do ubezpieczeń mienia/samochodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...