Skocz do zawartości
Włodi

Jaki Monitor 24" Full Hd Do 1000zł?

Monitor przyjazny dla oczu  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki monitor wg. Ciebie będzie oferował najlepszą jakość obrazu i będzie przyjazny dla oczu? (uzasadnij swój wybór w temacie)

    • Asus
      2
    • LG
      9
    • Samsung
      7
    • Benq
      2
    • Inny... (podaj jaki w temacie)
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na to, że zamierzam do monitora podłączyć konsolę wolałbym zdecydowanie 16:9 żeby grać bez czarnych pasów / rozciągniętego obrazu.

Zapytam jeszcze... czy są na rynku jakieś monitory 16:9 24" nie TN? (w cenach przystępnych t.j. do 2000PLN)

w takim przypadku pozostaje model: Dell U2410 2410 UltraSharp Premium IPS natomiast musiałbyś sie pogodzić z czarnymi paskami. Ale za to lepiej taki monitor wygląda podczas normalnej biurowej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak DVI wcale nie jest takim głupim pomysłem, bo nie trzeba płacić za licencję i koszty spadają. Dodatkowo kabelek DVI-HDMI załatwia sprawę.

Zrobiłem małe dochodzenie.

 

Dwa monitory na LEDach, te same parametry, jedynie jeden ma HDMI i jest droższy od tego z DVI. Dlaczego ja się pytam??

BENQ 24" LED V2400 Eco D-Sub HDMI Cena: 819,00 zł

BENQ 24" LED G2420HDBL D-Sub DVI-D Cena: 664,00 zł

 

Jeśli ktoś dostrzeże pomiędzy nimi jakieś różnice to proszę o odpowiedź. Z tego wynika że jednak za HDMI jest jakaś licencja i dlatego monitor jest droższy.

Edytowane przez freddy10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się właściwie mają Samsungi do LG?

Samsungi są moim zdaniem ładniejsze i zwykle mają pivot-a. A jak jest z jasnością i przyjaznością obrazu? Samsung nie ma przypadkiem zbyt cukierkowych kolorów?

 

Obecnie wacham się pomiędzy dwoma pierwszymi miejscami w tym teście:

http://www.pcformat.pl/index.php/artykul/a...2125/page_num/3

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o samym wyglądzie na najmniej mi się podoba uśmiechnięte LG, wprowadzili taki design jeszcze za czasów crtków. A najładniejsze są klasyczne tradycyjne astetyczne IIYAMY, w dodatku plastik ma matową fakturę, i właśnie taki stonowany powinien być monitor bo przecież głowna jego rola to wyświetlanie użytkownikowi obrazu a nie odwracanie uwagi lub powodowanie refleksów na błyszczącej ramce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym teście PCFormatu (link dałem wyżej) LG wypada trochę lepiej jeśli chodzi o jakość obrazu. Samsung ma za to ładniejszy wygląd, pivota - i to mnie kusi...

Pytanko do posiadaczy tego LG-ka, czy te wszystkie bajery, które ma ten monitor (typu przyciemnianie zbędnych gadżetów podczas oglądania you tube) można wyłączyć?

 

Kurcze pomóżcie bo nie wiem na który się zdecydować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam IIyame 2407HDSD, 24 cale za 750 zł.

 

Mam ją juz tydzien i jestem zadowolony bardzo.

Kinslayer, wiesz może (ewentualnie czy ktoś wie) czym różnią się modele E2407HDS i B2409HDS (chodzi mi o jakość obrazu, a nie gadżety typu pivot czy wyjście słuchawkowe). Czy nie jest to przypadkiem jedna i ta sama matryca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal sie nie zdecydowałem na żaden monit. Najbardziej chyba ludzie zachwalają tego LG : http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/532658_cena__krakow

 

Powiedzcie mi proszę czy jest jakiś bardzo dobry monit równie dobry co ten LG wyżej ale żeby miał wbudowany tuner TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na tego LG W2453V-PF. Nie jestem zabardzo z niego zadowolony. Strasznie jasny jest, kolory niby dobre ale jakieś takie wyblakłe. Plusami są dobry czas reakcji, dobre kąty widzenia, ciepłota barw. Sam jeszcze nie wiem co sądzić o tym monitorze mam go dopiero 1 dzień.

 

W każdym razie dzięki za pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje na wszystkie sposoby bawić się ustawieniami lecz ciężko jest uzyskać ciemny obraz bez całkowitej utraty wyrazistości obrazu. Jasność mam na 2%, kontrast na 20% i dalej jest za jasny zwłaszcza gdy w pokoju jest ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie monitor ma kiepską ( wąską ) regulację jasności i nic na to się nie poradzi. Producenci zamiast chwalić się maksymalną jasnością powinni pisać na ile monitor potrafi "zejść". Później takie kwiatki są. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...