Skocz do zawartości
mozzartos

Monitorek 23"-24"

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukam takich jak w temacie monitorów. Poprzeglądałem masę stron, opinii, specyfikacji, tematów na forach i wyselekcjonowałem kilka modeli z których nie umiem wybrać jednego konkretnego, ponieważ brak mi już wiedzy;) Możecie mi coś doradzić, podpowiedzieć, sprowadzić na dobrą drogę?

 

1. http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-24-lcd...f.0.344894.html LCD LG 24" LCD W2453TQ-PF

2. http://www.agito.pl/monitory/lg-23-lcd-w23....54.344420.html LCD LG 23" LCD W2361V-PF

3. http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-24-lcd...f.0.344421.html LCD LG 24" LCD W2453V-PF

4. http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-23-lcd-w...CFYsz3godlmRzLQ LCD LG 23" LCD W2343T-PF

5. http://www.agito.pl/monitory-lcd/benq-24-l...CFUE-3godHWwWMw LCD BENQ 24" LCD G2420HD

6. http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-23-lcd-w...CFQk13godZzctNA LCD LG 23" LCD W2353V-PF

 

 

Pierwsze trzy monitory LG są dla mnie zupełnie nierozróżnialne. Mają te same funkcje właściwie, a ich ceny różnią się prawie o 300zł.

 

Monitor 4. jest opcją, która na chwilę obecną podoba mi się najbardziej. Ale dlaczego tak niska cena? Czego on nie ma co mają powyższe 3 monitory?

 

Monitor 5. o nim wiem najmniej ale czytałem już kilka opinii w których ten symbol się przewinął, dlatego wstawiam go i tutaj. Ma więcej pozytywów czy negatywów?

 

Monitor 6. jest drugim fajnym monitorkiem po opcji 4. czyli LCD W2343T-PF ale nie wiem czym się różni oprócz funkcji SMART, trochę zwiększonego kontrastu, który podobno i tak o niczym nie mówi, a jest jedynie chwytem marketingowym, no i ceny oczywiście?

 

 

Monitora potrzebuję do multimediów, korzystania z neta, gier, czasem filmów. Zależy na mi na dobrych kątach widzenia ale te wszystkie monitory ten warunek spełniają(przynajmniej w teorii). Nie zależy mi na hdmi, dvi będzie w zupełności wystarczalne. Głównie chciałbym żebyście mi wymienili podstawowe różnice(które mogą być dla mnie-laika-ważne) w tych monitorach. Dlaczego ich ceny się różnią i dlaczego w ogóle monitory oznaczone są innymi symbolami, skoro mają takie same specyfikacje(przykład: 23" LCD W2343T-PF i LCD W2353V-PF )

 

Z góry dzięki za pomoc;]

pzdr

Mateusz

Edytowane przez mozzartos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kapują o co Ci chodzi.

to są różne serie monitorów i oczywiście się różnia liczbą złącz oraz dostępnymi funkcjami. Jak w LG jest końcówka TQ to ma złącze DVI a jak V to ma dodatkowo HDMI. Seria z numerem 53 jest wyższa od 61 ma funkcje smart w rcenzjach o tym uzytkownicy pisali a seria z numerem 43 to budzetowa wersja słąbsza o nizszych parametrach i tanszej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kapują o co Ci chodzi.

to są różne serie monitorów i oczywiście się różnia liczbą złącz oraz dostępnymi funkcjami. Jak w LG jest końcówka TQ to ma złącze DVI a jak V to ma dodatkowo HDMI. Seria z numerem 53 jest wyższa od 61 ma funkcje smart w rcenzjach o tym uzytkownicy pisali a seria z numerem 43 to budzetowa wersja słąbsza o nizszych parametrach i tanszej obudowie.

 

no ok, ok, to już mi trochę rozjaśnia sytuację. Analizując sobie to co mi napisałeś wychodzi na to, że najlepszą opcją jest tutaj W2353v-pf, tak? Bo jednak 1000zł za LG 24" W2453TQ-PF to trochę za dużo jak dla mnie. I co znaczy, że 53 jest wyższą serią od 61? W czym to się objawia, jakości materiałów, obudowie, kompentach? I czy jest ta wyższa seria widoczna gołym okiem w ogóle?

 

A jak sytuacja z benq wygląda? Jak można się odnieść z takim BENQ 24" LED G2420HDBL do modeli LG(może być przykładowo w2353v-pf)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na mi na dobrych kątach widzenia ale te wszystkie monitory ten warunek spełniają(przynajmniej w teorii)

No raczej żaden z wymienionych tego warunku nie spełnia :) Toż to zwykłe TN-ki, o wąskich kątach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, ok, to już mi trochę rozjaśnia sytuację. Analizując sobie to co mi napisałeś wychodzi na to, że najlepszą opcją jest tutaj W2353v-pf, tak? Bo jednak 1000zł za LG 24" W2453TQ-PF to trochę za dużo jak dla mnie. I co znaczy, że 53 jest wyższą serią od 61? W czym to się objawia, jakości materiałów, obudowie, kompentach? I czy jest ta wyższa seria widoczna gołym okiem w ogóle?

 

A jak sytuacja z benq wygląda? Jak można się odnieść z takim BENQ 24" LED G2420HDBL do modeli LG(może być przykładowo w2353v-pf)?

nie moge podac Ci linka ale są recenzje użytkowników tych monitorów i masz konkretnie opisay każdy z ich. Seria 53 jest najwyzsza seria (no jest jeszcze wyższa ale już z podświetleiem LED W2286L) i dodatkowe złącze HDMI a pewno warto mić choćby pod jakąs kosolę czy telewizje HD. Jakosc materialow oczywiscie lepsza im drozszy model co do kompoentow sadze ze te same tylko parametry poprawione wiec nie jest tak ze jak kupisz nizsa serie to sie zepsuje :) do LG to raczej konkurencją możę być Samsung a nie Benq choc tam znów jest gorsza gwarancja i ja go odrzuciłem kupujac monitor.

 

Co do kątów na TN to jest juz jakas paranoja, ludzie wchodzą pod biurko zeby udowodnic ze są za słabe kąty widzenia... jak dla mnie dzisiejsze TN są wystarczające AŻ NADTO no chyba ze pracuje sie z grafiką to wtedy zupełnie czegoś innego trzeba szukać bo tam jakiekolwiek przekłamania barw są niedopuszczalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kątów na TN to jest juz jakas paranoja, ludzie wchodzą pod biurko zeby udowodnic ze są za słabe kąty widzenia... jak dla mnie dzisiejsze TN są wystarczające AŻ NADTO no chyba ze pracuje sie z grafiką to wtedy zupełnie czegoś innego trzeba szukać bo tam jakiekolwiek przekłamania barw są niedopuszczalne.

Nie, kąty w TN są do [gluteus maximus] i widać to siedząc idealnie na wprost. Nie ma nic więcej do dodania. Zupełnie inna kwestia to czy komuś to przeszkadza czy nie. W tym jest cały problem i to jest najważniejsza sprawa. Tak samo jak ktoś pisze, że IPS ma świetną czerń. Bzdura, ma co najwyżej akceptowalną czerń, a najlepiej na takich matrycach pracować ze światłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kątów na TN to jest juz jakas paranoja, ludzie wchodzą pod biurko zeby udowodnic ze są za słabe kąty widzenia...

dokładnie :)

wiele osób traktuje matryce TN jakby z definicji niefunkcjonalnie.

przekłamania kolorów są równie często demonizowane, choć tutaj warto zwrócić większą uwagę przy zakupie.

na wielu TNkach można z powodzeniem obrabiać zdjęcia lub prostą grafikę np. na potrzeby web.

różnice w odwzorowaniu kolorów w stosunku do droższych paneli oczywiście występują i w wypadku profesjonalnych zastosowań wydają się zbyt znaczące.

jednak nie do końca rozumiejąc znaczenie słowa - profesjonalny, znaczna cześć posiadaczy tych droższych lepszych paneli i tak nie wykorzystuje ich potencjału ale chętnie w nie inwestuje.

u nas każdy chce być pro tylko czasem to jak dyskusja nad odcieniem skarpetek więc warto dobrze przemyśleć inwestycję ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, zdecydowałem się na w2353v-pf. Zapewne dziś go zamówię, dlatego jeśli robię wielki błąd to możecie mnie od niego jeszcze odwieść;] choć czytając Wasze posty, w2353v-pf jest chyba dobrym wyborem.

 

Z tymi kątami, że mi na nich aż tak bardzo zależy to może przesadziłem trochę. Głównie siedzę przed monitorem, czasem obejrzę jakiś film w odległości 2m-2,5m pod kątem 30stopni, więc chyba bólu przy tym nie będzie;] zresztą... obecnie mam SyncMaster`a 753dfx, to chyba ten LG gorszy nie będzie:D

 

Jeszcze jedno pytanie co do BENQ. Mam gwarancję na 3 lata, ale nie mam, jak w LG, gwarancji miesięcznej na pixele. Czy to znaczy, że w BENQ jeśli dostanie się monitor z walniętymi pixelami to nie można ich reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kątami, że mi na nich aż tak bardzo zależy to może przesadziłem trochę. Głównie siedzę przed monitorem, czasem obejrzę jakiś film w odległości 2m-2,5m pod kątem 30stopni, więc chyba bólu przy tym nie będzie;] zresztą... obecnie mam SyncMaster`a 753dfx, to chyba ten LG gorszy nie będzie:D

Sądzisz że na LCD TN będziesz miał lepsze kąty niż na CRT? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sytuacja z benq wygląda? Jak można się odnieść z takim BENQ 24" LED G2420HDBL do modeli LG(może być przykładowo w2353v-pf)?

Dołączam się do powyższego zapytania! mój aktualny Eizo 22" w kineskopie już powoli wysiada, a dokładniej to po 2-3h pracy cały obraz robi się zamglony, pomaga wyłączenie i ponowne włączenie, ale to starcza na jakieś 10min. jadę tak od 2 tygodni... i chyba wreszcie pora pójść z duchem czasu i przesiąść się na LCD.

 

wybór padł na G2420HDBL bo pobiera bardzo mało prądu (podświetlenie led), jedynie martwi mnie że ludzie piszą o zawysokiej jasności nawet jak nastawi się na 0. A ja mam ciemno w pokoju, i nawet w nocy po ciemku siedzę przed komputerem (tak się przyzwyczaiłem no i oszczędzam prąd). Więc czy może się okazać że G2420HDBL będzie dla mnie zajasny?? co radzicie forumowicze? pomożecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dołóż trochę do DELL 2209WA - też jasny na 0 ale przynajmniej nie ma tak tragicznych kątów bo jest na IPS.

jednak wolałbym minimum 24" , głównie wykorzystuje komp do netu i filmów. Już nie te lata co się siedziało nocami i grało. Monitor mam daleko ustawiony więc im większy tym lepszy. A niestety z kasą u mnie bardzo krucho więc szukam najtańszych rozwiązań. Dobrze że jeszcze mam stary zapasowy 17" lg crt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...