Skocz do zawartości
oczopek

Zawieszanie Się Komputera Podczas Włączania

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od zawsze miałem ten problem, ale występował bardzo rzadko, raz na kilka miesięcy. od przed wczoraj pojawia się za każdym razem, mianowicie komputer zawiesza się podczas włączenia się, przy tym ekranie. trzeba czekać, albo bardzo długo (około 10 minut), albo właczyć i wyłączyć komputer kilkanaście(dziesiąt) razy. co moze być przyczyną tego problemu?

 

Dołączona grafika

 

dodam że mam win xp, quada, a komputer nie jest zbytnio zaśmiecony.

 

pewien problem pojawia się rówierz podczas wyłączania. zeby komputer zrozumiał ze ma się wyłączyć, musze kilka albo kilkanaście razy kliknąć "wyłącz komputer"/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim... Prosilibyśmy o pełną specyfikację posiadanego sprzętu. :)

 

Ja również miałem taki sam problem. Mój podkręcony Quad zimą nie wyrabiał z rana. Wieszał się właśnie przy POST Screenie i trzeba było go kilkanaście razy włączać/wyłączać. Spuściłem mu z 3,8 do 3,6 GHz i od tamtej pory stało się to chyba tylko 2 razy w ciągu roku w zimne dni(Tylko przy pierwszym starcie).

 

Problem robić może zasilacz, na którego wskazywano mi tu na forum. Na szczęście powodem nie był on, jednak u Ciebie wykluczyć tego nie możemy.

Zresetuj BIOS, jak Marians powiedział według tych kroków:

1. Odkręcasz panel boczny obudowy,

2. Szukasz bateryjki płaskiej na płycie głównej,

3. Wyciągasz ją na ok. minutę,

4. Wkładasz ponownie("+" do góry),

5. Skręcasz sprzęt,

6. Włączasz!

Wszystko na całkowicie odłączonym zasilaniu(Po odłączeniu zasilania sugeruję kilkukrotne naciśnięcie przycisku od włączania komputera, w celu rozładowania kondensatorów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzedni problem zniknał po odłącznieniu i podłączeniu baterii.

teraz pojawił sie kolejny. włączanie komputera dochodzi do wpisywania hasła w windowsie, nastepnie zaczyna się ładować tapeta i w tym momencie szybko przelatują napisy na niebieskim tle i komputer sie resetuje.

udało mi sie uchwycić coś takiego.

Dołączona grafika

 

rozmazane, bo napisy przeleciały naprawde szybko, i zaraz zniknęły

Edytowane przez oczopek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na problem ze sterownikami. Sprawdź, czy w trybie awaryjnym też występuje ten problem. A sterowniki wgraj od nowa (najlepiej usuwając stare przed tym). Chyba, że masz czas, to możesz spróbować system przeinstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na problem ze sterownikami. Sprawdź, czy w trybie awaryjnym też występuje ten problem. A sterowniki wgraj od nowa (najlepiej usuwając stare przed tym). Chyba, że masz czas, to możesz spróbować system przeinstalować.

chyba po prostu zrobie formata, juz dawno miałem zamiar zmnienić system na viste.

powinno pomóc, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro planowałeś formata, zrób go. Ja w pierwszy dzień miałem BSODy na moim Asusie G2P, przywróciłem Vistę z płytki i wszystko hulało.

Najpierw, jednak po kolei to co napisał ULLISSES, bo może być sytuacja, że zrobisz formata i będą leciały BSODy przy instalacji systemu. Jeszcze byś nam spanikował kolego. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wyczyść kompa z kurzu.

2. Sprawdź pamięci przy pomocy GoldMemory.

3. Pooglądaj kondensatory na płycie.

4. Podłącz inny zasilacz.

ściągnąłem to goldmemory, ale nie do końca rozumiem jak ma to działać. nagrać to na płytke i odpalić ją z bootować, czy jak?

 

i jak powinny, a jak nie, wyglądać kondensatory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj bootowalną płytkę i uruchom z niej.

 

A kondziołki powinny wyglądać normalnie (tzn. nie powinny być spuchnięte, nic nie powinno z nich wyciekać itp.).

mam 2 pliki... floopy i cdrom którą nagrać?

i potem moge to opalić z tego pierwszego ekranu?

tego...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem...mam nowa plyte asus m2n-sli i wszystkie inne tez.Kupilem kilka lat temu ale ich nie uzywalem.Zlozony jest napewno prawidlowo wiec nie wiem o co chodzi.Jak postawilem system WIn 7 x64 to chodzil.Mozna bylo go wlaczac i wylaczac kiedy chce, a teraz zastygl i koniec.Kilkadziesiat razy mozna wlaczac i to samo

procesor AMD 2x2800 (nowe)

2x1g gail (nowe)

WD 160 g ATA

DVD ROM optiroc ATA (nowe)

Zasilacz take me-450 (rowniez nowy)

 

Plyta jest nowa,procesor tez,dysk prawie nie uzywany ale nie da sie wlaczyc tego badziwia.Albo sie nie wlacza wcale albo sie zawiesza tuz przy rozruchu,nawet w trakcie ustawiania BIOS-u.Kasauje sie caly czas CMOS.Baterie wymienilem na nowa wczoraj i dalej bez zmian.Czasem nawet nie reaguje na wyjecie kosci pamieci.Chlodzenie procesora dziala...Szlag mnie zaraz trafi,moze pomozecie.Pomozecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...