Skocz do zawartości
Destrik

Zestaw Do 4000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakieś dwa miesiące temu postanowiłem iż czas zainwestować w nowy sprzęt. Do tej pory siedziałem na laptopie, który nie spełnia już moich oczekiwań. Przez ten czas czytałem sporo na temat sprzętu, ale zdaję sobie sprawę że moja wiedza jest wciąż bardzo mała.

 

Na wydanie mam około 4000 zł (max 4200zł). Zdecydowałem się na kartę Radeona 5850 oraz na procesor i7 860. To jest pewniak, chyba że przedstawicie mi jakieś argumenty abym wymienił na coś lepszego w podobnej cenie.

 

Jeśli chodzi o płytę główną... Kierowałem się testami dostępnymi na chip.pl. Interesującą pozycją w swojej cenie wydaje się Gigabyte GA-P55-UD3. Co o nim sądzicie?

 

Dysk wybrałbym Seagate Barracuda 7200.12. Jakieś rady?

 

Za każdy post w tym temacie z góry serdecznie dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate sobie odpuść. Bywają problemy z awaryjnością. Kup F3.

 

 

Procesor : Intel Core i7 860 - 990 zł

Chłodzenie procesora : Mugen II Rev.2 - 175 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : ASRock P55 Extreme - 450 zł

RAM : GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 - 330 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5850 1GB - 1299 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 315 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRocka na pewno nie wezmę. Wielu moich znajomych mających praktyki w serwisach, mówili że cały czas im je przynosili ponieważ bardzo często się psuły. Na forum też coś o tym czytałem więc nie chcę ryzykować.

 

pytanie co do ramów: GoodRam naprawdę jest takie dobre skoro wszędzie jest polecane?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock'i się ostatnio poprawiły, a zwłaszcza niektóre modele. Dlatego nie zważaj na opinie osób narzekających na "stare" ASRock'i.

 

GoodRam'y są dość wydajne, a przy tym stosunkowo tanie. I dlatego każdy je poleca.

Edytowane przez Marians

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock'i się ostatnio poprawiły, a zwłaszcza niektóre modele. Dlatego nie zważaj na opinie osób narzekających na "stare" ASRock'i.

 

GoodRam'y są dość wydajne, a przy tym stosunkowo tanie. I dlatego każdy je poleca.

Tak szczególnie pod x58

muszę zobaczyć P55 czy tak łatwo padają jak to pod x58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock'i się ostatnio poprawiły, a zwłaszcza niektóre modele. Dlatego nie zważaj na opinie osób narzekających na "stare" ASRock'i.

Jednak mimo wszystko nie chcę ryzykować i brać czegoś nowego po niezbyt udanej serii.

Tak samo podobno było z Seagate 7200.11. Podobno były awaryjne, więc sami 12tkę mi odradzacie. :)

 

Co do dysków na nvision znalazłem świeży dość ciekawy test.

Edytowane przez Destrik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ci polecę płytę główną MSI GD65. W piątek ją zamówiłem razem z całym zestawem. Jest wykonana z porządnych materiałów ma porządne chłodzenie, a jeśli bawisz się w OC to jest to płyta niezbędna dla Ciebie. Posiada przyciski +|- dzięki którym możesz łatwo podkręcać procesor oraz przycisk OC GENIE. Po jego naciśnięciu płyta wykona już całą robotę podkręcania na najwyższych możliwych stabilnych ustawieniach(oczywiście ręcznie da sie jeszcze bardziej podkręcić, ale musisz się na tym znać). Co prawda kosztuje ok 500 zł ale warto dołożyć. Ja ją kupiłemza 499zł i jeszcze dostałem w promocji gre Call of Juarez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o plyte główna trzymaj sie albo MSI GD65 lub Asus P7P55 obie płyty prezentują wysoki poziom wybierz ta ktora ma bogatsze wyposażenie dodatkowe bo poza tym nie ma żadnej różnicy i na każdej zrobisz ładne oc a co do pozostałych komponentów to propozycja andrew777 jest bardzo dobra

 

Procesor : Intel Core i7 860 - 990 zł

Chłodzenie procesora : Mugen II Rev.2 - 175 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : MSI GD65 lub Asus P7P55

RAM : GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 - 330 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5850 1GB - 1299 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 315 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł lub WD Caviar Black 640GB WD6401AALS 32MB

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam gdzie to było, ale pamiętam że w jakimś sklepie internetowym było kilka opinii pod sobą, że np.

są włożone 2x2 Gb do płyty i bios widzi 4 Gb ale system już tylko 2 albo na odwrót nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o plyte główna trzymaj sie albo MSI GD65 lub Asus P7P55 obie płyty prezentują wysoki poziom wybierz ta ktora ma bogatsze wyposażenie dodatkowe bo poza tym nie ma żadnej różnicy i na każdej zrobisz ładne oc a co do pozostałych komponentów to propozycja andrew777 jest bardzo dobra

Andrzej dobrze gada, ja za jego radą kupiłem właśnie MSI GD65 i nie żałuję, płyta jest super. Pamiętaj tylko, że Mugen na tej płycie nie lubi wysokich pamięci. OC Genie daje radę, ale do GD65 są dobre poradniki OC w sieci i samemu podkręcisz procka dużo lepiej niż Genie, w szczególności na znacznie niższym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisalem jesli byly jakies bledy na asusie to napewno juz ich nie ma (jak dobrze pamietam jakies plyty mialy problem z 1600Mhz moze dlatego bios widzial 4 giga a win robil problemy ) ale obie plyty sa świetne wiec jak kupi MSI to bedzie bardzo zadowolony . a zestawik bardzo wydajny , wiec kupowac i cieszyc sie wydajnoscia , nie wiem jak tam cenowo wyszko ale jesli zostalo jeszcze kolo 350 zl to polecam kingstona SSD 40 GB na system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest 10 sztuk na allegro !! :)

 

prosze bardzo link :) http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=859442896

 

a w okolicach 15 stycznia z dostepnoscia tych dysków juz nie powinno byc jakiegoś większego problemu

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

nie pamiętam gdzie to było, ale pamiętam że w jakimś sklepie internetowym było kilka opinii pod sobą, że np.

są włożone 2x2 Gb do płyty i bios widzi 4 Gb ale system już tylko 2 albo na odwrót nie jestem pewien.

 

To ma miejsce na każdej płycie. Czy to Asus, MSI czy Gigabyte. Chodzi tu o za duże taktowania i/lub niekompatybilność. Kontroler jakby nie wytrzymuje. Intel gwarantuje przecież tylko 1333/1600. Jednak czasem pomaga choćby zamienienie kostek miejscami.

 

A z czterema obsadzonymi dwustronnymi slotami to już w ogóle max stabilnie = 1600MHz.

 

 

Co ciekawe na tym forum dostaje się warny za odradzanie szajsowatych AsRocków - bo to niezgodne z zdaniem wielkiego forumowego guru, który nigdy nie miał w rękach AsRocka X58. To jest dopiero despotyzm.

@ andrew - najpierw może niech autor upomnienia sprecyzuje swoje zastrzeżenia. Ale to nie w tym temacie. Takie dyskusje można tylko przenieść do Oślej. Nie róbmy OT.

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRZYMAJ SIĘ Z DALEKA OD ASUSÓW NA SOCKET 1156 !!!!!

no chyba że chcesz przyklejać ramy taśmą klejącą do płyty, może wtedy nie odpadną...

??

 

nie pamiętam gdzie to było, ale pamiętam że w jakimś sklepie internetowym było kilka opinii pod sobą, że np.

są włożone 2x2 Gb do płyty i bios widzi 4 Gb ale system już tylko 2 albo na odwrót nie jestem pewien.

Asus i Memory Remap na enabled - o to w tym chodzi...

 

Mam Asusa i nie mam żadnych problemów.

 

Co nie oznacza, że od razu polecam Asusa - te płyty kosztują podobnie i sam wziąłbym MSI.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??

 

 

Asus i Memory Remap na enabled - o to w tym chodzi...

 

Mam Asusa i nie mam żadnych problemów.

Hehe miałem o to samo się spytać

 

@MrMatikm gdzies Ty to wyczytał z tym wypadaniem ramów :blink: ani nikt tu ani na XS o tym nie pisał, chyba że to Twoja dedukcja...

 

Wiesz tż drogż można napisać nie bierz msi bo dr.mos i komuś na forum padły.... <_<

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wg Waszych rad powstał następujący zestaw:

 

Procesor: Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ - 1039zł

Płyta: MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/ - 520zł

Chłodzenie: Scythe Mugen II Rev.2 - 175zł

Pasta: ArcticSilver Arcitic Silver 5 - 25zł

RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 - 330zł

Grafika: Sapphire Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP - 1299zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 315zł

Dysk: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 185zł

Napęd: Samsung SH-S223C SATA (black) - 99zł

Obudowa: Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza) - 269zł

Suma: 4256zł

 

Dziękuję, jestem z niego zadowolony.

Jeszcze jedno pytanko: czy złożenie tych części do kupy jest trudnym zadaniem? dam radę zrobić to sam czy warto zanieść do serwisu? mam też kumpli co przez 2 miesiące na praktykach składali kompy, ale nie wiem czy im zaufać. :)

Edytowane przez Destrik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw bardzo fajny nie ma sie do czego przyczepic a co do skladania to raczej zostaw to osobom ktore mialy z tym do czynienia trzeba miec jednak troche praktyki zeby naprawde dobrze złożyć kompa a praktyki z uczelni to raczej skladanie podstawowych zestawow a to zupelnie inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...