Skocz do zawartości
qbikk

Komputer Do Grafiki 2d/3d

Rekomendowane odpowiedzi

witam! jestem wlasnie na etapie skladania komputera glownie do pracy w autocadzie, z 3ds maxem i photoshopem. Mniej wiecej juz sie rozejrzalem za czesciami, jednak nie moge sie zdecydowac na konkretna plyte glowna oraz pamieci RAM. Dlatego prosze o mala pomoc:D

 

 

mniej wiecej myslalem nad czyms takim:

 

Plyta gł. (wlasnie nie wiem ktora): Gigabyte GA-EX58-UD4 LGA 1366 / Gigabyte GA-EX58-Extreme / ASUS RAMPAGE II EXTREME / Gigabyte GA-EX58-UD4P

 

Procesor: Intel Core i7 920 2.66GHz LGA1366 8MB ok.1000zl

RAM: DDR3 6GB 1866MHz OCZ Reaper (3x2GB, Triple, CL8) ok.1000zl

- z tego co sie orientowalem sa to dosyc dobre pamieci chyba za przystepna cene...tylko w konfiguratorze pc na stronie komputronika jak daje te pamieci do ktorej plytki gigabyte ktore tam wymienilem to wywala blad ze plyta i pamieci nie wspolgraja ze soba, pasuje tylko ten Asus... i nie wiem o co chodzi;/ prosze o pomoc!

 

chlodzenie: Noctua NH-U12P ok.260

karta grafiki HP NVIDIA Quadro FX 580 512MB GDDR3 ok.620zl

zasilacz: Antec TruePower New TP-750 750W ok.550zl

obudowa: Cooler Master HAF 932 ok. 530zl

Nagrywarka: LG SuperMulti DVD+/-RW GH22LP20 LightScribe bulk black (ATA) ok.100zl

 

czy taka konfiguracja za ok. 6000zl jest ok? czy proponujecie cos innego? prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarkę bierz na SATA, do takiego zestawu nie ma co ATA wkładać. Cena powinna być mniej więcej identyczna. Co do grafiki : Czy zamierzasz grać? Na stronie http://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_Quadro jest informacja, że pod względem sprzętowym to jest podobne do GF 9500 GT. W Autocadzie sterowniki ponoć dają dobrego kopa, ale jeśli chodzi o rozrywkę to już nie jest tak różowo.

 

pozdrawiam

 

//edit : literówka

Edytowane przez Michrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarkę bierz na SATA, do takiego zestawu nie ma co ATA wkładać. Cena powinna być mniej więcej identyczna. Co do grafiki : Czy zamierzasz grać? Na stronie http://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_Quadro jest onformacja, że pod względem sprzętowym to jest podobne do GF 9500 GT. W Autocadzie sterowniki ponoć dają dobrego kopa, ale jeśli chodzi o rozrywkę to już nie jest tak różowo.

 

pozdrawiam

dzięki, własnie grać nie zamierzam na kompie, jedynie czasem chciałbym obejrzeć jakiś film, czy posiedzieć na internecie, tak to głównie komputer służyłby do tych programów, które wymieniłem w poprzednim poście, tj, autocad, 3ds i ps. Jednak nie wiem jaką wybrać płytę główną i pamięci RAM...=/ głównie po to stworzyłem ten temat w nadziei, że mi pomożecie :D a tą nagrywarke to pewnie masz racje:) poszukam czegoś na sata:)

 

tak teraz posiedziałem na necie, i zastanawiam się czy kosztem tańszej obudowy nie lepiej zainwestować w lepszą grafikę. Wybór na rynku jest teraz tak duży, że zgłupiałem, pomijając, że w ogóle się na tym nie znam. Wstępnie wyczaiłem coś takiego:

 

GeForce GTX275 896MB DDR3 448bit PCI-E:

 

http://allegro.pl/item847801860_gigabyte_g..._sklep_wwa.html

 

http://www.krsystem.pl/palit_geforce_gtx_2...-item-4236.html

 

a tutaj ranking na benchit:

http://benchit.pl/karty+graficzne/ranking

 

ogólnie myślę nad płytą do 800zł. Proszę o pomoc! bo się już gubię w tym sprzęcie komputerowym, a nic się nie znam, a znowu nie zamierzam przepłacić =/ Dzięki!

Edytowane przez qbikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup za te 600PLN "highendowa" kartę "cywilna": GTX285 lub Radeona 58xx.

W progamach typu CAD i tak procesor systemowy jest wąskim gardzłem - im wyższy zegar, tym wieksza wydajność.

CAD'y nie potrafią wykorzystać wielordzeniowego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Warto sprawdzić czy da się jakąś zwykłą kartę przerobić, można sporo zaoszczędzić. Quadro to te same karty, różnica to bios i sterowniki.

Kiedyś próbowali to zrobić gdzieś z 8800gtx. udało się, wzrost w jakimś programie z 6 do 15fps, podczas gdy odpowiednik quadro wyswietlal 40. Więc nieoplacalne przerabianie.

 

Kup za te 600PLN "highendowa" kartę "cywilna": GTX285 lub Radeona 58xx.

W progamach typu CAD i tak procesor systemowy jest wąskim gardzłem - im wyższy zegar, tym wieksza wydajność.

CAD'y nie potrafią wykorzystać wielordzeniowego procesora.

Wyraźnie powiedział grafika. highendowe karty "cywilne" są bezużyteczne. Teoretycznie dużo gorszy w specyfikacji model quadro zje te karty na sniadanie w 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie powiedział grafika. highendowe karty "cywilne" są bezużyteczne. Teoretycznie dużo gorszy w specyfikacji model quadro zje te karty na sniadanie w 3d.

Serio? Co Ty nie powiesz/napiszesz??!!

 

Akurat pracuję na kartach profesionalnych, a w domu mam karty "cywilne".

 

Ja różnicy między nimi nie widzę, ale pewnie dlatego, ze nie zajmuję się renderingiem, tylko projektowaniem 3D.

 

Wg moich potrzeb, wazniejszy jest procesor od grafiki.

 

 

 

 

Kolejna sprawa to fakt, że pytający pisze o AutoCADzie, czyli aplikacji 2D. Jezeli ma na mysli ACAD 3D, patrz akapit wyżej.

 

 

 

 

 

 

Teoretycznie dużo gorszy w specyfikacji model quadro zje te karty na sniadanie w 3d.

Z drugiej strony ja nigdy nie widziałem porównania karty cywilnej i "profesjonalnej" w aplikacjach profesjonalnych (pewnie dlatego, zeby nie burzyć pretekstu za wołanie kilkukrotnie wyższej ceny za Quadro). W druga stronę, karty Quadro w grach nie odstaja rażąco od cywilnych odpowiedników.

Edytowane przez SACZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to fakt, że pytający pisze o AutoCADzie, czyli aplikacji 2D. Jezeli ma na mysli ACAD 3D, patrz akapit wyżej.

tak, pracuję na AutoCADzie, oraz Maxie. I zajmuję się zarówno 2D jak i modelowaniem 3D i renderingiem. Właśnie słyszałem dużo opini na forum max3d.pl że najważniejszy jest procesor i pamięć RAM, oraz że wiele osób narzeka tam na Quadro, że przereklamowany produkt za tą cenę:

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=62474

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=64139

 

i że nie ma różnicy czy się kupi profesjonalne Quadro, czy jakąś (jak to ładnie określiliście) "cywilną" kartę :D a ja się jeszcze tym tak profesjonalnie nie zajmuje, więc pewnie na moim poziomie to tym bardziej różnicy nie zrobi...rozsądniej pewnie będzie nie przepłacać na razie za Quadro i kupić zwykła "cywilną" kartę;) jak np: GIGABYTE GTX275 896MB 448bit 660/2400MHz. Może różnicę widać, ale pewnie przy tych droższych Quadro, powyżej 2k...

Edytowane przez qbikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

i że nie ma różnicy czy się kupi profesjonalne Quadro, czy jakąś (jak to ładnie określiliście) "cywilną" kartę  :D a ja się jeszcze tym profesjonalnie nie zajmuje, więc pewnie na moim poziomie to tym bardziej różnicy nie zrobi...rozsądniej pewnie będzie nie przepłacać na razie za Quadro i kupić zwykła "cywilną" kartę ;) jak np: GIGABYTE GTX275 896MB 448bit 660/2400MHz. Może różnicę widać, ale pewnie przy tych droższych Quadro, powyżej 2k...

Nie no, ja nigdzie nie napisałem, że nie ma między nimi ŻADNEJ różnicy. Samo istnienie dwóch linii kart świadczy o tym, że czymś one różnić sie muszą (tylko ja jakoś tych różnic dostrzec nie mogę :D ). Probem w tym, że owe róznice sa na tyle nieistotne, że mozna sie bardzo często obejść bez profesjonalnej karty. Dla mnie dopłacanie 100-200% za kartę profesjonalna w obecnym wydaniu jest bez sensu. Jeżeli "cywilna" jest zbyt słaba, to wyłącze antyaliasing i zrobie to samo co z aliasingiem. Tylko krawędzie będę miał trochę bardziej "piłowate".

 

 

 

Z Quadro problem polega na tym, że na dobrą sprawę nie wiadomo czym się różnią od kart cywilnych. Dużo szukałem informacji na ten temat i z konkretów dowiedziałem się, że Quadro natywnie wspiera OpenGL (????), obsługuje jakieś dodatkowe instrukcje OGL, sprzętowo realizuje okienka podglądu, jak w pierwszych sekundach filmu... i tyle.

 

 

Z ogólników (czytaj - bełkotu handlowców) dowiedzieć się możesz, że Quadro pracuje na stabilniejszych, certyfikowanych sterownikach i jest produktem wyższej jakości. To tyle.

 

Odnośnie samej karty, to kup co tam chcesz. Jak kupisz Quadro to źle nie zrobisz. Jednak GF9600, a nawet GF9800GT za 300PLN będzie równie dobry, jak nie lepszy od Quadro. Zostanie Ci 300PLN w kieszeni. Możesz je dołożyc do szybszego procka i to bardziej zauważysz w wydajnosci komputera.

 

Karty profesjonalne zostaw profesjonalistom, dla których wydanie 1000, a 10 000 PLN na grafikę nie stanowi większej różnicy, gdy sprzedawca programu CAD za 70-80 kPLN mówi, ze support do softu to tylko wtedy, gdy kupi Quadro FX ... 

Edytowane przez SACZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie pisza ze w niektorych zastosowaniach ma moc porownywalna z 300-350 rdzeniami Intela pracujacymi na 2.4GHz.

Obliczenia, ktore kiedys robili na PC w kilka godzin, teraz robia w kilka minut.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zastosowań pewnie nie ma podanych. Tylko takie chwalenie się producenta żeby lepiej się sprzedawało.

Jakiego producenta? Przeciez to jest skladak.

Nikt nie zajrzal do linka, ktory podalem? Ten komputer jest wykorzystywany do pracy w jednym z belgijskich uniwersytwtow.

http://fastra.ua.ac.be/en/applications.html

Tutaj jest porownanie z CalcUA (w 2005 najszybszy superkomputer w Belgi za 3.8mln euro)

http://fastra.ua.ac.be/en/benchmarks.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrącę się po laicku ale z tego co wiem to przydaje się obsługa DX10 i faktycznie główne znaczenie ma CPU. Z tego co opisują w dx10 zastosowano coś z OpenGL co było jego ogromną zaletą i jest potrzebne w 3dsmax.

Mogę poszukać choć podejrzewam że żadna z tych kart nie jest tak stara.

 

Czasem ważniejsze w pracy i doszkalaniu się (uważam że nauka zawsze będzie stanowiła duży procent pracy dobrego informatyka/programisty/grafika) od wydajności jest komfort pracy. A głośny komputer zawsze psuje mi szyki.

Przy 4 kartach graficznych cpu i dwóch wentylatorach na pewno będzie super przyjemnie.

W grach to to nie ma żadnego znaczenia jak robimy coś machinalnie to tak samo ale gdy coś czytam to czysta magia nie ma to jak wiertarka sąsiada.

 

To co najchętniej jeszcze widziałbym w karcie graficznej to 3 wyjścia na monitor używałem max 2 ale komfort pracy kiedy trzeba otworzyć parę programów np przeglądarkę i AutoCad nie do przebicia. Niestety tego tu nie ma.

 

Wybaczcie że się wtrącam mam poglądy takie a nie inne.

Jestem niezwykle ciekawy jak potoczy się ta rozmowa ponieważ sam składam do podobnych celów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale kosztuje majątek widziałem też moduły do rozdzielania ekranu

Matrox zawsze miał najlepiej wyrobione kolory i sterowniki

gdyby ktoś zechciał mi pomóc przy składaniu komputera na gg to moje gg jest 1634814

mam nie lada dylemat i mizerne fundusze

oczywiście składam na dwa monitory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składam na dwa monitory

Też tak myślałem, gdy miałem tylko 1, 17" monitor.

Potem zaopatrzyłem się w 22" LCD i laptopa.

Praca na dwóch monitorach stała się możliwa, ake kompletnie niewygodna!

Jak mam otwarte więcej niż 3 programy to po prostu przestaję się koncentrować na zadaniu.

Optymalna dla mnie jest praca z 2 oknami.

Osobiście nie polecam 2 (lub jak piszesz 2 monitorów).

Podobna sytuacja jest z monitorami większymi niż 24" - są już zbyt duże!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...