Skocz do zawartości
Billcow

Hdd: Seagate, Samsung Czy Wd?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Mam zamiar zakupić dysk twardy. Po wielogodzinnym przeglądaniu Allegro, Usenet, forów, rankingów (np. PurePC, czy Chip), stanąłem przed wyborem trzech dysków:

 

1) Seagate 500 GB 7200.12 (ST3500418AS)

2) Samsung 500 GB F3 (HD502HJ)

3) WD 640 GB GP-16 (WD6400AAKS)

 

Nie jestem jednak pewien, na który powinienem się zdecydować. O wyborze tych, spośród wielu, a nie innych modeli, zadecydowała cena. Chcę kupić dysk w granicach 200 zł.

 

Chciałbym poznać Wasze opinie za i przeciw, co pomogłoby mi w ostatecznej decyzji.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Billcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ad 1) Świetne dyski, sprawdzona seria, jednak następca obficie padającej serii 7200.11

Ad 2) Zauważalnie szybszy od Seagate, ostatnio najbardziej polecany

Ad 3) legendarna seria AAKS - wydajnością nie dorówna dwóm wcześniej wspomnianym, ale napewno będzie dobrze służył, ekstremalnie cichy

 

wybieraj!

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Autor.

 

Jesli F3 kosztuja 170-175, a AAKS okolo 190-195 to biore AAKSa bo ma to 640GB, a liniowa do 104MB/S - mam dwa takie. Wole wieksza pojemnosc niz pare mb/s wiecej przy roznicy w cenie siegajacej 20 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Seagate 500GB ST3500418AS, i po około trzech tygodniach miał już 9 badów, poleciał na gwarancję. Gdy wrócił sprzedałem go i kupiłem Samsunga F3 500GB, mam go już dwa miesiące i mam zero badów (odpukać), dysk jest bardzo szybki i cichy. Seagate też był szybki ale nie aż tak jak samsung, jeśli chodzi o ciszę to te dwa dyski są porównywalne, lecz samsung jest zauważalnie cichszy, nie skrobie tak jak seagate. Kup samsunga F3 500GB, w tej chwili to najlepszy dysk do 200zł.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Zdecydowałem się ostatecznie na Samsunga. Na początku stawiałem na Seagate, bo do tej pory miałem dyski tej marki i żaden mi nie padł. Zniechęciła mnie jednak ta trefna seria 7200.11 i to, że 18AS widziany jest jako 10AS - co też jest dziwne... Kusił mnie WD swoją pojemnością, ale faktycznie wiele osób ceni i chwali ostatnimi czasy tego Samsunga, więc tak też zamówiłem. No i wyniki w testach... W Samsungu odrzuca mnie jedynie marka - nie brałem ich w ogóle pod uwagę, bo lubię kupować produkty, gdzie dana firma specjalizuje się w jednym, czym się zajmuje, a nie we wszystkim, jak Samsung. Nadal mi trochę dziwnie, że wybrałem Samsunga, jeśli o to chodzi - pod tym względem zdecydowanie wolałbym WD, no ale wszystkie "za" mnie przekonały. Kwota nie jest duża ostatecznie, więc wybór nie był też tak bardzo ważny. Miejmy nadzieję, że dysk dobrze się spisze. Dzięki za artykuł, Destrik.

Edytowane przez Billcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - Samsung robi dobre dyski.

Ja mam w kompie obecnie stare Samsungi SpinPoint SP0802N i SP2514N i od kilku lat chodzą bez problemów. Posiadam również nowe Samsungi w obudowach zewnętrznych: F3EG HD103SI 5400obr. - bardzo cichy i się nie grzeje - idealny na magazyn, oraz F3 HD103SJ 7200obr., model który został wyżej polecony tyle, że 1TB. Obydwa chodzą bardzo cicho i są szybkie. Żeby nie było, że lubię tylko Samsunga to mam również WD6400AAKS i spisuje się również znakomicie.

Dyski F3 Samsunga są polecane ze względu na 500GB/talerz, więc lepsza wydajność, oraz niską cenę.

Napewno będziesz z tego Samsunga zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero problemów po kilku miesiącach używania Samsung F3. Kupiłem sobie także drugi taki sam model. Wszystko w porządku, a eksploatuję dysk ostro, często coś kopiując, rekompresując, szyfrując itp.

Edytowane przez Billcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...