Skocz do zawartości
haro

Nowy Dysk Twardy Wd 320-500gb Do 200zł,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zamiar zakupić nowy dysk twardy Wester Digital.

Mój budżet to max max 200zł.

Zależy mi na prędkości i niezawodności.

Pojemność 320-500GB

 

Co radzicie ?

 

Proponowano mi

 

WD Caviar black http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=17261

oraz WD Caviar green http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=19581

 

W tej cenie chyba nie ma nic lepszego, ani myslę o Segate.

 

Chyba zdecydował bym się na Green'a

Edytowane przez haro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dużo różnią się tą wydajnościa ? i głośnością działania >?

 

jeżeli jest to nieznaczące, jakieś ułamki czy 3% t owolałbym ten tańszy ;p

Edytowane przez haro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego blue ? jak wypada na tle innych ?

Ma o połowę mniej cache niż green i black

 

edit. Nie zwracam uwagi na żadne samsungi miałem kiedyś taki :0 Teraz Tylko WD i Wd ..

Edytowane przez haro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej cache racja.

Blue są wg mnie przyzwoicie wydajne szybsze od Green.

Black są szybsze od Blue ale droższe więc to kwestia funduszy.

Greeny wg mnie się przydają tylko na AHCI wtedy faktycznie schodzą na wolniejsze obroty ale nie wiem czy to warte wolniejszego dysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak pójdzie inwestycja w black, demona szybkości.

Nie sądzę, aby był głośniejszy niż mój starszy Caviar 80GB którego mam aktualnie w obudowie ;] a i tak nie słysze, głównnie to co słysze to radiator i zasilacz, nigdy nie sądziłem, że dyski wydawają jakieś dźwięki, chyba gdy się palą :D

 

Mam nadzieję, że max do 210 znajdę go.

 

chociaż ten blue byłby dobry, ale ma mniej cache od green więc w jaki sposób jest szybszy ?

Dlatego chyba zdecyduje się na Green jest tani : http://allegro.pl/item857057629_wd_caviar_...reen_power.html

Edytowane przez haro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego blue ? jak wypada na tle innych ?

Ma o połowę mniej cache niż green i black

 

edit. Nie zwracam uwagi na żadne samsungi miałem kiedyś taki :0 Teraz Tylko WD i Wd ..

a ja mialem kiedys seagate i seagate... teraz tylko samsung.

 

oba WD beda glosne. Black szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale black jest droższy prawie o 50zł więc nie opłaca mi się o ten ułamek szybkości którego nie zauważe :) Za green przemawia wiele zalet ;] i całkiem ok cena.

 

Tylko się zastanawiam czy da radę go podpiąć ?

Mam taśmę IDE i w zasilaczu kilka kabli SATA. Dotychczas miałem dyski ata więc ... chyba bedzie ok ?

Moja płyta to MSI K9N6SGM-V

Edytowane przez haro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, bo też rozważam zakup dysku WD. Obecny Samsung ma tylko 5400 rpm i czasem się dusi. A na SSD jeszcze trochę za wcześnie :)

Nie bardzo rozumiem czym się różni seria green od blue. Sądziłem, że green jako energooszczędna będzie miała 5400 rpm, ale jednak myliłem się. Ma więcej pamięci podręcznej, ale wydaje mi się, że 32MB to tylko chwyt marketingowy. Prądożernością chyba nie ma sensu się przejmować w przypadku dysku twardego, bo kilka Wat różnicy mi nie robi. Dysk będzie tak czy inaczej leżał na gąbce, więc wibracji nie będzie, ale nie chciałbym żeby głowica podczas pracy była zbytnio słyszalna. Mój obecny Samsung zadowala mnie pod względem ciszy. Także chciałbym coś podobnego, ale wydajniejszego. Najlepiej z jednym talerzem.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy 16MB, a 32MB różnicy nie odczujesz.

A więc można brać zarówno Blue jak i Green bo nie ma pomiędzy nimi dużej różnicy.

 

350zł ? Dołożyłbym jeszcze 200 i wyszła by cena mojego kompa (kiedyś) ;]

Edytowane przez haro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@USB

Pomiędzy 16MB, a 32MB różnicy nie odczujesz.

Warto byłoby dołożyć do Kingstona 40GB. Koszt około ~350zł, a jest o wiele wydajniejszy.

Myślałem o SSD, ale jednak dam sobie na wstrzymanie. Zwłaszcza, że co chwilę pojawiają się coraz lepsze modele, a ceny wg mnie nie są jeszcze na zadowalającym poziomie. Poza tym ten Kingston jest na chwilę obecną niedostępny. A jako magazyn i tak chciałem coś trochę szybszego, bo obecny dysk zbyt wolno czasami pracuje. Ładowanie się gier, czy chociażby jak dodaję większą ilość muzyki do foobara. Na poprzednim dysku 7200 trwało to wyraźnie szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępny.

tyle z on chce dysk na magazyn, a 40gb i zapis 40mb/s to trochę za mało jak na magazyn, sam zakupiłem kinga 40gb ale na dysk systemowy gdzie przed wszystkim odczyt się liczy, póki co na razie testowo bo jak będzie wypadał gorzej od obecnych wd w radzie to do żyda pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na magazyn WD seria GreenPower rewelacja. Ale nie na system bo mają za niski czas dostępu.

Blacki sa tylko nieznacznie szybsze od Blue a są głośniejsze i to moim zdaniem dość wyraźnie. Ale trzeba patrzec tez na konkretne modele, bo np 640 od 500ki różni się bardzo. Najwydajniejsze modele to 640GB i 1TB.

 

dysk 40 GB, ma niby wynagradzac prędkością, ale z tego dysku to chyba tylko partycję systemową sobie zrobisz

Właśnie do tego on służy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...