Skocz do zawartości
ROBAK13

Zimowe Ex Oc By Robak ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Przeważnie wyżej, aczkolwiek nie zawsze się to sprawdza. O ile to Twoje P5Q-E jeszcze powinno dać radę przy odpowiednim chłodzeniu NB, to pamięci będą wąskim gardłem do wysokiego FSB ;]

 

U mnie połączenie P5Q-E + E8400 + OCZ Reaper na D9Gxx dało 640FSB, chipset jak i procesor chłodzone DI.

 

Edit: Fotka nawet się znalazła, burdel jak 102, ehh, kiedyś to się kręciło :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie P5Q-E, tylko DFI P45 T2RS+, albo Rampage Formula.

PS. Która lepsza? :P

 

Memki nie wiem czy kupiłem od Ciebie czy Ty je tylko kiedyś miałeś, ale dodałeś na nich jeden wynik 1M przy 4.5 GHz. Patrioty 2x512MB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. No przyjdą memki to po testuję tą DFI. RF jest Tigera z forum i jak na razie się chyba lepiej zapowiada. Winda się raz załadowała przy 670, ale ogólnie to płyta dalej jest w fazie testów. Nie wiadomo jeszcze czy to się uda powtórzyć w ogóle xD

A memki ponoć 675 na CL5 idą, wiec wystarczy raczej xD

 

PS. Na 1:1 pamięci się trudniej kręcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po grzyba termometr do DI? Tylko Ci pokaże ile masz temp, ale nic nie pomoże przecież.

Pomóc nie pomoże ale przydatne jest wiedzieć jaką temp się ma i jak zachowuje się ona przy dłuższych benchmarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. No przyjdą memki to po testuję tą DFI. RF jest Tigera z forum i jak na razie się chyba lepiej zapowiada. Winda się raz załadowała przy 670, ale ogólnie to płyta dalej jest w fazie testów. Nie wiadomo jeszcze czy to się uda powtórzyć w ogóle xD

A memki ponoć 675 na CL5 idą, wiec wystarczy raczej xD

 

PS. Na 1:1 pamięci się trudniej kręcą?

Ile :blink: 670 na RF i system dzialal ? Czy tylko sie zaladowal i zwiecha ?

 

edit : do di to termo srednio zdatny, bo i tak cb nie bedzie. A jesli chodzi o mozliwosci/latwosc ogarniecia di, czy ln2, to znacznie latwiej ogarnac ln2.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie wyżej, aczkolwiek nie zawsze się to sprawdza. O ile to Twoje P5Q-E jeszcze powinno dać radę przy odpowiednim chłodzeniu NB, to pamięci będą wąskim gardłem do wysokiego FSB ;]

 

U mnie połączenie P5Q-E + E8400 + OCZ Reaper na D9Gxx dało 640FSB, chipset jak i procesor chłodzone DI.

 

Edit: Fotka nawet się znalazła, burdel jak 102, ehh, kiedyś to się kręciło :D

 

http://img695.imageshack.us/img695/4363/dsci2267.jpg

WOOT? co to za noga tam pod stołem lata :lol2: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szykuję poprawę wyników prawdopodobnie pod LN2 :P . Tym razem cel przynajmniej 5.8 GHz ;) . O ile będę miał mobo, które mnie nie ograniczy zbytnio...... Prawdopodobnie DFI DK P45 T2RS+

Kiedy zalewasz LN2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też się dorzucę z moim ostatnim mroźnym OC/AC. Komp wywalony w obudowie za okno, temperatura na dworze prawie -10 stopni.. Niestety zabawę zacząłem dosyć późno bo o 8 rano i o 9 przyszło słoneczko i mi się nie udało poprawić wyniku który tak od nie chcenia zrobiłem na samym początku. Po za tym niestety mnie memki ograniczały. A myślę że 5,2ghz było w zasięgu ręki. Chyba poczekam na większe mrozy. :D

 

Config:

CPU: E8400 Q820A751

Ram: OCZ 1600 CL7 Platinum

Płyta główna: Asus Rampage Extreme

PSU: 625W Enermax

Reszta nieważna. :P

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. Mój tak się rwał na dwór na początku, że po godzinie dostał zadyszki. Chyba za rzadko go wyprowadzam i zgnuśniał siedząc wśród ciepłych 4 ścian. ;)

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Chłodzone WC z wodą 2*C ;]

 

HTT 285 full stable, a 286 nie bootuje do windy >_> Jakiś HTT Wall czy co, nie wiem :mur: Mobo robi 350+ z Phenomem, a tutaj taki zonk.

 

+~20pkt na hwbocie za global i tak, ale powinno być ze 4.2GHz chociaż :(

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś HTT Wall czy co, nie wiem

On się lepiej czuje na subzero. A poza tym płytka inaczej może się zachowywać niż pod heniem. Tak czy siak poszło nieźle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, było OC, co chwilę chodziłem na zimny balkon zrestartować kompa, no i mnie chwyciło jakieś choróbsko ale jakiś tam wynik jest. OC to jednak cierpliwość i poświęcenie. :P Poczekam aż wyzdrowieję i może wreszcie tempy spadną na dworze do jakiś normalnych, a nie jakieś marne -3. :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nozii też ma całkiem fajnego E8400, jakieś tam 4.7G @ 1.32v na zwykłym WC, ale grzeje się ten proc jak hell :D Powinien pod DI trafić w piątek / sobotę, ale mobo raczej cienkie, trzeba będzie DI na NB zapiąć ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracając do mojego E8400

 

tyle z niego wydusiłem na wc ,proc ma chęci walczyć dalej ale niestety pamięci mnie blokują-ale już niebawem będą nowe...

ps. w piątek posadzimy go na DI...

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1022772

post-179121-1266345282_thumb.png

Edytowane przez Nozii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrozy odpuściły, a ja wciąż nie dałem rady się przebić ze swoim Q6600. Żal tym bardziej, że zrobiłem już 4374mhz i...

 

wygląda na to że skończyła mi się płyta - wysłużona DFI z podpisu. I w tym momencie chciałbym was prosić o potwierdzenie czy poza zmianą płyty w ogóle mogę coś z tym zrobić:

 

4374 = 9 *487FSB. To i tak cud bo chwilę później zmieniłem mnożnik na minimalny i okazało się, że zwiecha nastąpiła już przy FSB=485.

 

Czy oznacza, że procek złapał muła, czy mój procek mógłby więcej ale na lepsiejszej płycie? Czy w jakiś sposób można czasowo wycisnąć ciut więcej z tej samej płyty?

 

Sam wynik OC jak się okazało, nie miało znaczenia czy przy wielkim mrozie, czy przy lekko uchylonym oknie.

 

brakuje mi dokładnie 3 FSB do wyniku na HWbocie. nigdy nie bawiłem się w extremalne OC ale byłoby miło się pojawić bo w tej kategorii nie ma na liście ani jednego Polaka.

Edytowane przez loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...