Skocz do zawartości
przemek1769

Zasilacz ,jaki Najlepszy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czepianie się jest istotą dyskusji a miejsce wymiany naszych myśli to właśnie forum dyskusyjne. Nie jest to portal Przytul_i_pogłaszcz.pl.

Zgadzam się.

 

Często zwłaszcza w tematach "co kupić?" autor jest szczęśliwszy, gdy kilku świeżo upieczonych użytkowników poprze złą propozycję zakupu autora niż gdy jeden użytkownik, z odpowiednim dorobkiem na forum zaproponuje lepszy zakup.

To prawda.

 

Ty Gi3r3k posiadasz taki dorobek, że jesteś traktowany poważnie na forum. Właśnie dlatego się czepiam. Nie czepiam się użytkownika tylko wypowiedzi.

Dziękuję i w pełni rozumiem, o co się rozchodzi. Cóż, moja wypowiedź była zbyt ogólna, a reakcja bardziej żartobliwa, niż na serio. Ale napisałem to w taki sposób, że ciężko to było wychwycić, fakt...

 

Gdy ktoś przeczyta wypowiedź Gi3r3k to przyjmie po prostu, że tak jest, nie będzie się doszukiwał kontekstu wypowiedzi. Podniosłeś sobie poprzeczkę to musisz trzymać poziom i już.

Tak, to fakt.

 

Cóż, tak to jest, jak się pisze na szybko... W każdym razie po to jest forum i forumowicze, żeby takie niedopowiedzenia były prostowane i wyjaśniane. Za to Ci Klaus dziękuję - za realizację tego prawa działania forum :wink: .

 

Co do Delty - to są wciąż świetne zasilacze (mimo różnej historii) i są o wiele lepszym wyborem niż wszelkie Feele/Premium i inne zasilaczopodobne wyroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie

Przyszła mi dzisiaj karta graficzna gf 6800 ddr3 AGP ,obecnie mam w kompie zasilacz 300w ,chcem kupić 350w ale na święta mi już nie przyjdzie.Więc czy jak bym odłączył nagrywarkę i stacje dyskietek z zasilacza i podłączył tylko tą kartę grafiki ,dysk i płytę główną to by ten zasilacz pociągnął by czy nie ???

Edytowane przez przemek1769

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie

Przyszła mi dzisiaj karta graficzna gf 6800 ddr3 AGP ,obecnie mam w kompie zasilacz 300w ,chcem kupić 350w ale na święta mi już nie przyjdzie.Więc czy jak bym odłączył nagrywarkę i stacje dyskietek z zasilacza i podłączył tylko tą kartę grafiki ,dysk i płytę główną to by ten zasilacz pociągnął by czy nie ???

Dawno dawno temu mialem Modecom Feel 300W, a on mial za zadanie uciagnac Semprona 64 2500+ @ 2300MHz, krecone 7600GT, dwa dyski i DVD. Dawal rade prawie 2 lata, ale z takimi "zasilaczami" to jest loteria i moze dzialac dlugo tak jak moj, a moze sie spalic przy pierwszym uruchomieniu :)

 

Wymiana no-name'a 300W na no-name 350W to jak wymiana, sorry za porownanie, duzej kupy na mniejsza kupe.

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu mialem Modecom Feel 300W, a on mial za zadanie uciagnac Semprona 64 2500+ @ 2300MHz, krecone 7600GT, dwa dyski i DVD. Dawal rade prawie 2 lata, ale z takimi "zasilaczami" to jest loteria i moze dzialac dlugo tak jak moj, a moze sie spalic przy pierwszym uruchomieniu :)

 

Wymiana no-name'a 300W na no-name 350W to jak wymiana, sorry za porownanie, duzej kupy na mniejsza kupe.

w twoim przypadku to był chociaż feel

a mój to jakiś ABC ,więc nie wiem czy da rade ?

to jego fotka :

post-175508-1261570987_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/OT]

Teraz co do zasilaczy DELTA. Są to dobre zasilacze. Problem to właśnie ich pochodzenie/wiek. Zadałem sobie trochę trudu. Pooglądałem tabliczki kilku zasilaczy delta i doszedłem do pewnego wniosku. Najprawdopodobniej w 4 pierwszych cyfrach numeru seryjnego zasilacza (SN:), pomijając litery jest zaszyta data produkcji. I tak można znaleźć Delty 350PB, 300PB wyprodukowane w 2003 roku. DELTA DPS-400WB wydaje się być wyprodukowana w 2008 roku. DPS-350AB 4A 2007 rok.

Na swoje nieszczęście kupujący często kierują się dużym wentylatorem i kupują 350PB-2C lub podobne z 2003 roku. Sam kupiłem 350PB-2C w 2005 roku i wiadomo, że nie była to nówka prosto z fabryki, tylko zasilacz wymontowany z Mediona.

Teorią o wieku tych zasilaczy potwierdza wtyczkologia. W zasilaczach z 2003 roku nie znajdziemy 24pin atx, sata, pci-e 6pin. Można ze to trafić tam wtyczkę aux, to to nikt nie wie po co to jest.

 

Deltę trzeba więc kupować z głową, aby wybrać najlepszy, najmłodszy dostępny model.

O jakości tych zasilaczy świadczyć może też temat o spalonych zasilaczach. Jest ich tam b. mało, mimo że sprzedają się w ogromnych ilościach na allegro.

 

a ten pisze że jest nowy a to chyba model z 2003

Odwiedź moją stronę

Edytowane przez przemek1769

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz tego

a czemu ten? 1 miech gwary. Bo od haszyda? Jak od haszyda to znaczy ze prawdopodobnie ponaprawowy.

 

a ten pisze że jest nowy a to chyba model z 2003

Odwiedź moją stronę

fotka jest prawdopodobnie przekopiowana z innej aukcji. zjawisko powszechnie-nagminne na alledrogo.

 

 

Naucz się cytować.

Jest napisane a nie pisze.

z tego co ja wiem, to 'pisze' jest od paru lat oficjalnie poprawną formą tym kontekście :)

Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu ten? 1 miech gwary. Bo od haszyda? Jak od haszyda to znaczy ze prawdopodobnie ponaprawowy.

...

Nie mam nic do haszyda, nie kupowałem nigdy nic od niego. Polecam dlatego, że to potężny zasilacz z niską ceną. Posiada okablowanie spełniające oczekiwania autora tematu. Funkel nówki się nie kupi za 40zł.

...

z tego co ja wiem, to 'pisze' jest od paru lat oficjalnie poprawną formą tym kontekście :)

Świat się kończy :wink:

 

 

Wtyczkę 24pin do gniazda 20 pin podepniesz tak. W Twojej płycie raczej nic nie przeszkadza z tej strony. Z drugiej strony jest jakiś kondensator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 4 pierwszych cyfr nr seryjnego- zdecydowanie jest to data produkcji w formacie rrtt(rok tydzień)- mam deltę (DPS-465AB-1A)z oddzielnie podaną data produkcji i nr seryjnym i 4 pierwsze cyfry nr seryjnego pokrywają się z datą produkcji(0344).To raczej mała szansa na przypadkową zbieżność.

 

Dwie linie 12V niekoniecznie oznaczają atx2.2... moja delta ma 2 oddzielne linie...

Na tabliczce znamionowej powinno być oznaczenie normy ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz co do zasilaczy DELTA. Są to dobre zasilacze. Problem to właśnie ich pochodzenie/wiek. Zadałem sobie trochę trudu. Pooglądałem tabliczki kilku zasilaczy delta i doszedłem do pewnego wniosku. Najprawdopodobniej w 4 pierwszych cyfrach numeru seryjnego zasilacza (SN:), pomijając litery jest zaszyta data produkcji. I tak można znaleźć Delty 350PB, 300PB wyprodukowane w 2003 roku. DELTA DPS-400WB wydaje się być wyprodukowana w 2008 roku. DPS-350AB 4A 2007 rok.

Na swoje nieszczęście kupujący często kierują się dużym wentylatorem i kupują 350PB-2C lub podobne z 2003 roku. Sam kupiłem 350PB-2C w 2005 roku i wiadomo, że nie była to nówka prosto z fabryki, tylko zasilacz wymontowany z Mediona.

Teorią o wieku tych zasilaczy potwierdza wtyczkologia. W zasilaczach z 2003 roku nie znajdziemy 24pin atx, sata, pci-e 6pin. Można ze to trafić tam wtyczkę aux, to to nikt nie wie po co to jest.

 

Deltę trzeba więc kupować z głową, aby wybrać najlepszy, najmłodszy dostępny model.

O jakości tych zasilaczy świadczyć może też temat o spalonych zasilaczach. Jest ich tam b. mało, mimo że sprzedają się w ogromnych ilościach na allegro.

 

Przepraszam za odgrzeb, ale może ktoś wie z którego roku jest ta delta?

Dołączona grafika

DELTA 400W WROCŁAW (1044438509) - Aukcje internetowe Allegro

 

a czym się różnią 2.0 od 2.2

 

ATX - Wikipedia, the free encyclopedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak to jest jak się człowiek zafiksuje na czymś. Nie widzi, chociaż ma przed oczyma.

Znaczy się nie bez powodu ten jest dychę droższy.

Dołączona grafika

 

A fortron FSP400-60HLN bo dalej "patrzę a nie widzę" - podejrzewam, że nie wiadomo. To może kiedy zaczęli je robić orientacyjnie?

Dołączona grafika

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...