Skocz do zawartości
reaktiv

Napis Z Bramy Auschwitz

Rekomendowane odpowiedzi

Odrazu pisze, ze jestem ciekaw co inni o tym mysla, jednak jesli mod uzna ze tematu nie powinno tu byc, prosze o kasacje.

 

 

To teraz przejde do rzeczy. Jak zapewne wiekszosc z was wie, w piatek ktos ukradl napis z bramy Auschwitz, dokladniej "Arbeit macht frei".

Od tego momentu na roznych serwisach, polskich i swiatowych, pojawilo sie wiele informacji odnosnie tej kradziezy.

Czytam sobie co jakis czas niektore z nich i sama kradziez mnie juz tak nie interesuje, interesuje mnie to, co zaczyna sie dziac w okol calego tego wydarzenia.

 

Chodzi mi glownie o zachowanie, zydow(specjalnie z malej, nie czepiac sie).

Na przyklad pierwsza wiadomosc jaka jest: Żydzi potępiają kradzież w Auschwitz na... Facebooku. Bardzo irytuje mnie to, jak oni reaguja na ta kradziez i np. slowa takie jak:

 

Ambasador Izraela w Buenos Aires Daniel Gazit uważa kradzież napisu za przejaw "antysemityzmu, który rodzi się na świecie wraz z negacją Holokaustu i brakiem szacunku dla historii".

 

poprostu mnie draznia. Ja rozumiem, ze mozna byc zlym, bo ktos ukradl napis, ale zeby odrazu pisac takie rzeczy?

W tym momencie cale te spoleczenstwo zydowskie przyszywa Polsce kolejna wielka late antysemityzmu, no bo komu by innemu, skoro stalo sie to u nas. Dodatkowo denerwuje mnie to, ze wszedzie mowia, ze ukradli, moze niestosowanie to ujme, symbol zydowski. No bo jak inaczej to nazwac?

Napis ten zostal zrobiony przez polskich wiezniow(i nie wydaje mi sie zeby byli zydami, choc takich danych nie posiadam), w obozie ginelo sporo ludzi innych narodowosci i roznych kultur, a ten mendy za przeproszeniem uwazaja ze co, ze tylko oni do cholery tam gineli? Ze tylko ich ten napis dotyczy?

 

Naprawde, moze niepotrzebnie czytam te bzdury, ale chyba powoli przeginaja z tym wszystkim. Za kazdym razem gdy widze jak zydowskie spoleczenstwo reaguje na cos takieg, to co raz bardziej zaczyanam miec opinie "antysemickom" jak to usilnie probuja nam przylatac. Poprostu, nie lubie ich, wkurzaja mnie i mimo ze Auschwitz to swego rodzaju symbol i przestroga, wolalbym, zeby zostal rozebrany i zrownany z ziemia.

 

W ogole czy oni cokolwiek daja na utrzymanie tego, ze sie tak wielce oburzaja?

Edytowane przez reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj my jesteśmy winni...

 

 

 

 

Co za syf, co za katastrofa

To kara za grzechy nasze, Bóg nas już nie kocha

Teraz Bóg kocha Niemców mają więcej pieniędzy

Chociaż wojnę przegrali a my żyjemy w nędzy

 

Kazik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żydzi po prostu lubią czuć się strasznie pokrzywdzeni przez świat i los. Polacy są "Chrystusem narodów" wiecznie poszkodowanym przez historię, Amerykanie płaczą że nikt już nie chce ufać dolarowi a pedały domagają się wymyślonych praw bo są "tak strasznie poszkodowani przez prawo i społeczeństwo". Ludzie lubią sobie ponarzekać, w końcu to świetny sposób na zdobycie współczucia... i dużej kasy.

 

A co do napisu to jak znam życie jakiś prywatny kolekcjoner wyłożył odpowiednią gotówkę i napis wisi teraz na ścianie jego piwnicy, obok kilku innych pilnie poszukiwanych antyków. Za 50 lat wypłynie na jakiejś aukcji zupełnym przypadkiem. A już jutro na czarnym rynku pojawią się podróbki ;)

Edytowane przez n3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żydzi po prostu lubią czuć się strasznie pokrzywdzeni przez świat i los. Polacy są "Chrystusem narodów" wiecznie poszkodowanym przez historię, Amerykanie płaczą że nikt już nie chce ufać dolarowi a pedały domagają się wymyślonych praw bo są "tak strasznie poszkodowani przez prawo i społeczeństwo". Ludzie lubią sobie ponarzekać, w końcu to świetny sposób na zdobycie współczucia... i dużej kasy.

O to chodzi. I to nie ma nic wspólnego z antysemityzmem (bo całe pojęcie antysemityzmu jest źle interpretowane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eins - w czasie wojny lepiej pilnowaliśmy auschwitz :D ten to jak coś palnie to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać :D

 

zwei - kasa dla auschwitz to wydarzenie musiało być impulsem albo było ściśle związane z kradzieżą napisu.

 

drei - żydów nie lubię i nigdy nie polubię jak nadal będą robić z siebie kozłów ofiarnych. przestaliby się tak panoszyć to i antysemityzm by ustał... rozmawiałem z naprawdę wieloma starszymi ludźmi i mówią że żydzi powinni nam zapłacić za zniszczenie kraju. gdyby nie ich zachowanie to Niemcy sikali by na nich gorącym strumieniem żółtej cieczy... coś musi być na rzeczy bo każdy kij ma dwa końce itp tdi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam nic do Zydow... dopuki siedza w Izraelu a nie panosza sie i pchaja do wladzy gdzie popadnie.

Ich zachowanie poprostu mnie dobija. Kuzwa ukradl ktos napis i co z tego? Caly narod zaraz jest winien bo komus cos odwalilo?

Generalnie to w [gluteus maximus] mam co sobie mysla.

Ogolnie to powinnismy oddac im polowe ziem polskich, zaplacic za krzywdy wyrzadzone przez 3 rzesze i ogolnie wielbic i szanowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem/słyszałem że jakiś zyd z długimi sprężynami przy uszach tą kradzież przyrównał do wypowiedzenia wojny. Tylko nie wiem czy oni nam czy My im powinniśmy.

 

I jak większość jak słucham tych pierdół zydów o ich prawach, ile to im winni jesteśmy i całe to ciach!... to tylko się ironicznie uśmiecham pod nosem. Normalnie sami się dopraszają żeby im zrobić 3 wojnę światową.

 

 

No i wpienia to że jak zrobili smród medialny to policja od razu znalazła, jak by normalnemu człowiekowi coś podebrali to by tego albo wcale nie szukali albo po 10latach oddali. Brawa dla policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Nagonkę na źle interpretowane hasło ANTYSEMITYZM stworzyły media. To jest celowa działalność bo nic tak nie cementuje narodów jak antysemityzm. Tego samego mechanizmu używał Hitler i to z bardzo dobrym efektem.

Przywódcami UE są Niemcy, a polskie media są głównie w niemieckich łapach. Pomyślcie nad tym.

Im chodzi o to żebyście byli "antysemitami". Dzięki temu każdy objaw buntu narodu w przyszłości można tłumaczyć antysemityzmem, rasizmem itd. i w ten sposób uciszać te bunty.

 

Ile jest tych żydów którzy się tak "obrażają". Tak na prawdę niewiele. Cały szum robią tgz. "środowiska żydowskie"- sprzedawczyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Brawa dla policji."

 

Gdyby nie zwykli obywatele, którzy kontaktowali się z policją w tej sprawie, to najprawdopodobniej sprawa trwałaby znacznie dłużej i trudno powiedzieć, czy zakończyłaby się "sukcesem policji".

 

Kradzież tego napisu jest żenująca, pomysł aby go ukraść jest żenujący.

 

Tylko rodziny tych sprawców żal. Media, radio i telewizja robią zdjęcia domu jednego ze sprawców (właściwie to podejrzanego, bo jeszcze mu nie udowodniono winy). Robią zdjęcia domu bez zgody ojca domniemanego sprawcy, z pewnością nagrywają rozmowę z ojcem i matką sprawcy nie mówiąc przy tym nic o nagrywaniu tej rozmowy, wypytują sąsiadów itp.

Szkoda tylko, że te mendy z radia i telewizji nie pomyślą o tym, że krzywdzą całą rodzinę, bo mają przypuszczenia, że ich syn może być podejrzany.

 

Być może chłopak jest winien, być może pójdzie siedzieć za to co zrobił, ale do cholery dlaczego rodzina ma cierpieć przez tych sku%$^$#$ z radia i telewizji?

 

Teraz można to przenieść na poziom całego narodu i będziemy mieli złych Polaków-złodziei. Tylko jest pewien drobny szczegół - czarne owce znajdą się w każdej grupie, nawet wśród tych samych świętych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żydzi, żydzi, ciągle żydzi, wielce uciemiężony naród... przypadkowi ludzie stają się bohaterami świata bo uratowali kilku żydów, żydzi to naród nieomylny - zwróć im uwagę że wobec Palestyńczyków postępują podobnie jak naziści to wyzwą cię od antysemity, żydzi mają broń masowego rażenia ale z jakiej racji to już cholera wie. Co by ci żydzi zrobili gdyby nie Auschwitz? Jakby zaistnieli na arenie międzynarodowej? Wszystko co robią usprawiedliwiają "holokaustem". Problem w tym że podczas II WŚ miliony ludzi innych narodowości straciło życie i skupianie uwagi tylko na żydach to zniewaga dla reszty świata.

 

Ile jest tych żydów którzy się tak "obrażają". Tak na prawdę niewiele. Cały szum robią tgz. "środowiska żydowskie"- sprzedawczyki.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jeśli spojrzeć na ogół to w Izraelu wręcz wpaja się od małego nienawiść do "wrogów", jak czytam żydowskie forum to oni mają wręcz jakąś fobie do postawy przeciwnej wobec siebie.

Natomiast przeciwni takiemu myśleniu są waśnie ortodoksyjni żydzi, którzy nawet nie uznają Izraela jako państwa żydowskiego i to tych właśnie jest bardzo niewiele.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiają Polak i Żyd. Żyd mówi:

- Jak ja bym miał karabin, to bym wszystkich, wszystkich pozabijał!

- Ale Żydzie, jakby ktoś inny miał karabin i chciał zabić ciebie? - pyta Polak.

- Mnie? A za co?

 

Z powodu fanatycznego rasizmu czarnych stałem się umiarkowanym rasistą białym - Murzyni są głupi i leniwi, a z Polakami łączy ich jedno: nie są w stanie podjąć jakiejkolwiek zorganizowanej akcji na rzecz swojego wspólnego dobra. Teraz Żydzi, na skutek wciskania każdemu w usta fallusa antysemityzmu doprowadzają do tego, że ludzie nie mający nigdy wcześniej absolutnie nic przeciwko nim, ba - nie znający osobiście żadnego Żyda czy żyda, stają się zajadłymi żydożercami, umysłowymi skinheadami i innym ludzkim paskudztwem. Przykre to i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle,, życie już sprostowało, przyszedł złodziej i ukradł, bez idei, bez podtekstów, ale judaiści już wieścili kolejny napad. Jak kiedyś nie miałem, bo i nie miałem powodów i nikt mnie tak nie wychował, żadnych absolutnie żadnych złych skojarzeń z tym narodem to im więcej aktywności Żydów w mediach i im więcej czytam ich publikacji w popularnej prasie tym bardziej wydaje mi się że g mni to interesuje i chyba nikogo innego też,, weźcie się kurde swoim życiem zajmijcie ja was moim nie dręczę :) o tak

 

ojciec, jakbyśmy się kiedyś spotkali masz u mnie browara :) mądre słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykre, ale naturalne dla człowieka jest, że negatywne emocje budzą jeszcze więcej negatywnych emocji. Tym bardziej gdy generuje je ktoś, kto wszem i wobec rozgłasza że wszyscy ludzie są równi i wielkim złem jest piętnowanie za wszelkie przejawy "inności" (jak to oczywiście niemcy tępili żydów) jednocześnie samemu kreując się na nację poniekąd wyjątkową, domagając się dla siebie większych przywilejów niż dla reszty. Zapominając przy tym, że podczas WWII ginęli wszyscy, a nie tylko jeden naród wybrany.

No ale cóż jedni mają swoje "środowiska żydowskie", a drudzy mają Erike Steinbach. My mamy ojca R. i jakoś się kręci.

 

Dlatego czasami brak mi monarchii czy innej władzy jednostki która mogła by to całe tałatajstwo chwycić za przysłowiowy "ryj" i wystawić za drzwi gdzie ich miejsce. No ale nie, bo przepisy, równość i prawo wszechobecnie panujące nie pozwala. No i jak by to wyglądało na arenie międzynarodowej. Oj oj...

 

Wszystko przez tą posr**ą religię i państwa wyznaniowe generujące fałszywą moralność, którą i tak 99% zdeklarowanych wierzących w tego czy innego boga, słońce, posążek, planetę ma serdecznie w zadzie.

 

Ufff. Napisałem to. No cóż, takie mam zdanie i macie prawo się z nim nie zgadzać, nikogo nie mam zamiaru przekonywać, bo strasznie mnie wkur*** kiedy ktoś mi mówi co mam myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić ale chyba nie wierzycie w to że 4 wieśniaków mieszkających kilka ładnych kilometrów od obozu zajumało napis tylko po to by go sprzedać na złomie? :lol:

Ktoś zapłacił i to słono.

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dowiedziałem się o tej kradzieży to od razu wiedziałem, że Żydzi zaczną szczekać. I że kradzież tego napisu to objaw antysemityzmu. Żydzi za bardzo są wyczuleni, no bo co ma mieć napis do antysemityzmu. To jest tylko symbol i do tego zrobiony ponoć przez polskich więźniów obozu na rozkaz Niemców. Co innego jakby zdewastowali jakoś Synagogę. No litości. Fakt w tym obozie zginęło najwięcej żydów, ale napis to napis. Mówił o tym, że pracą wywalczą sobie wolność. Miało to na celu chyba zmotywowanie więźniów do cięższej pracy. Chociaż i większość będąc tam wiedziała jak skończy. Ale to już dyskusja na zupełnie inny temat.

 

Arni nikt nic nie wspominał o tym, że chcieli to sprzedać na złom. Chyba, że byli tak ograniczeni przez tanie wino, że nie wiedzieli jaką wartość ma ten napis. A wiadomo, że na czarnym rynku jakiś kolekcjoner sporo by zapłacił. Wiocha i jeszcze raz wiocha.

 

 

Myślę jednak, że chodziło o jakiegoś kolekcjonera co wyłożył sumkę odpowiednią.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić ale chyba nie wierzycie w to że 4 wieśniaków mieszkających kilka ładnych kilometrów od obozu zajumało napis tylko po to by go sprzedać na złomie? :lol:

Ktoś zapłacił i to słono.

No przecież masz wyraźnie napisane: " akcję zlecił "szalony kolekcjoner" " :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brudne interesy kosztem milionów ludzi, czy to jakaś nowość? niezwykłe zjawisko? Niestety nie, gierki ludzi władzy o jeszcze większa władzę mają miejsce od tysięcy lat, tylko że nasze liberalne, rozochocone, zmanierowane, wygodne społeczeństwo ma w tyłku zamartwiać się i niszczyć swój wygodny światopogląd. Ludzie uwielbiają proste podziały na 'good guys and bad guys' tak jak to robią amerykanie, im z tym jest zajebiście dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...