Skocz do zawartości
bullid

Windows 2003 Jako Stacja Robocza?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Opłaca się instalować win 2003? Czytałem, że jest stabilniejszy i ,że obsługuje więcej RAMu od XP Pro. Jeśli tak to:

1. Jaką wersję wybrać?

2. Czy nie ma problemu ze sterownikami i programami?

3. Czy faktycznie jest stabilniejszy?

Mam zamair go uzywać tylko do surfowania po necie słuchania muzyki, nagrywania płyt (NERO7), tworzenia i oglądania filmów,

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2003 roku pracowalem na nim i jestem bardzo zadowolony. Przeszedlem wtedy z XP, ktory mi sie zawieszal w jakiejs grze i juz tak zostalem. System stabilny, fajny. Oprogramowanie musisz miec czesto inne niz standardowe (np nie zainstalujesz zwyklego noda tylko Nod Bussines Edition, Acronis Server itp). Sterowniki w 99% te co na XP. Z gier to od 2003 roku nie dzialala mi tylko GTA IV. Teraz przeszedlem na Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie ma sensu. Instalując Windows 2003 i odpowiednio go modyfikując, dostaniesz Windows XP, który w dodatku może być czasem problematyczny. Żadnego zysku nie będziesz miał - ani w wydajności, ani w kompatybilności, ani w wyglądzie.

 

Jeśli chodzi o przyspieszenie XP, to na Twoim sprzęcie, choćbyś nie wiem co robił, szybciej nie będzie - on już działa najszybciej jak potrafi. Jeśli działa zawodnie, przyczyna leży po stronie sterowników lub samego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. 2003 nie nadaje się do takich zastosowań. Lubi robić dziwne problemy z niektórymi aplikacjami codziennego użytku. Nie jest wcale bardziej stabilny od XP - na poprawnie skonfigurowanym i sprawnym sprzęcie obydwa chodzą tak samo stabilnie, czyli zero problemów. Jeśli XP działa niestabilnie, to można to zmienić. Wrzucasz najnowszy bios, ustawiasz bios pod swój sprzęt (pamięci, wyłączenie zbędnych portów i opcji), instalujesz XP z SP3, instalujesz najnowsze sterowniki do sprzętu i ma działać. Jeśli chcesz lepsze osiągi, to zapoznajesz się z tematem "Windows XP - optymalizacjia", zaczynając od wyłączenia kompozycji XP (usługa Themes).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...