Skocz do zawartości
Zigi

Problem Z Realtekiem (soundmax)...

Rekomendowane odpowiedzi

W robocie zrealizowałem przekładkę asusa p5b, który zaczął się po 3 latach niepewnie zachowywać (bsody - różnych sterowników) na p5q deluxa.

System poszedł ok z jednym małym wyjątkiem. Nijak nie mogę uruchomić do końca soundmaxa. Teoretycznie sterowniki instalują się poprawnie, sprzęt wykrywa poprawnie podłączone do gniazda głośniki ale panel sterowania audio nie widzi urządzeń audio. Po rozwinięciu zaawansowanych właściwości sterownika audio widać 4 jego komponenty w stanie "sterownik działa ale nie jest uruchomiony".

Ściągałem sterowniki i kombinowałem z UUA - sytuacja nadal bez zmian.

Reinstalka całego systemu i softu z tej maszyny to dwa bite dni roboty więc wolałbym jej uniknąć.

Może ktoś zna sposób na tą przypadłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wyczyść gruntownie system z realteka w to w chodzi drivercleaner net, nie wersja free, driversweeper na wszelki wypadek, ręczne czyszczenie rejestru i dysku na wszelki wypadke full czyszczenie rejestru jakimś ccleanerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A system to....? Jeśli 2000 lub 2003, to musisz włączyć serwer dźwięku. Podobnie w przypadku XP modyfikowanego do pracy w firmie (różne wersje ludzie robią).

 

Windows widzi urządzenia w "Dźwięk i urządzenia audio"?

Jest głośniczek systemowy obok zegara?

Dźwięki Windows działają?

Odtwarzacze działają?

 

drivercleaner net, nie wersja free

Kto będzie kupował program w celu odinstalowania sterowników? Bez przesady! To samo można zrobić wybierając "Usuń" z okna "Dodaj/Usuń programy". Tylko nie mów o torrentach, crackach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawny PC w Firmie to chyba ważna sprawa ? i trzymanie go w 100% sprawności jest chyba więcej warte niż 10$ ? ewentualnie może próbować darmowymi wersjami i nadrobić własnymi rękami ale jak się nie wie czego szuka to może być ciężko. Pewnie zmieniło się ID integry i system i drivery głupieją. Poza tym kolega raczej nie podał co to za system więc poleciłem jedyne słuszne rozwiązanie na ślepo dla każdego systemu a jeśli ma modowanego XP to sorry ale ciężko będzie pomóc bo chyba regulamin forum zabrania

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem przeciwnikiem modowanych systemów.

XP to oryginał z płytki z fabrycznie integrowanym sp3.

Inna sprawa, iż rozwiązania problemu nie będę szukał bo urodziła się zupełnie inna możliwość, która powinna poprawić mi komfort pracy - win7pro 64 bit.

Dla zmiany systemu na nowy jestem w stanie się nieco pomęczyć i poprzenosić cały ten bajzel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...