Skocz do zawartości
lib3rty1

Mysz Do Gier Za Niewielkie Pieniadze

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem myszki mnw do 100 zl

 

i mam 3 typy

 

http://allegro.pl/item850739502_myszka_opt..._0a_aqua_2.html

 

badz

 

http://allegro.pl/item856325177_mysz_dla_g...cyborg_v_1.html

 

badz

 

http://allegro.pl/item862506979_wyprzedaz_...r_x5_laser.html

 

Ogolnie gram tylko w CA, ET czasem UrbanTerror. Na sensie 4 - 5 w CA przy mnw 800 - 1200 dpi. Gram tylko nadgarstkiem. Wiec chyba jestem hig-sensem ?

 

Obecnie mam a4techa xl 730k i jestem z niego nie zadowolony....

Chodzi mi o prostą dobrą mysz bez akceleracji wstecznej i bez interpolacji, tak po prostu.

 

Która z myszy była by najlepszym wyborem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i predykcja

Dołączona grafika

 

Polecam tez tę dyskusję od tego momentu http://forum.purepc.pl/Klawiatury-myszki-j...95#entry3418895, a szczególnie dalszą wypowiedź usera Sly

 

flex one, po zamianie na mx518 od razu mialem odczucie, ze cos nie tak z ta mycha, ale nie potrafilem okreslic co dokladnie. A to wlasnie ta predykcja

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i predykcja

Polecam tez tę dyskusję od tego momentu http://forum.purepc.pl/Klawiatury-myszki-j...95#entry3418895, a szczególnie dalszą wypowiedź usera Sly

Aby lepiej zobrazować różnicę w realnej dokładności między WMO, IE 3.0, itd. ~400 dpi podczas grania (co najlepsze bawiłem się tego typu Microsoftem u koleżanki [która oczywiście nie grała] zanim zdobyły "międzynarodową sławę") itp. a jakimś modelem np. 1600 dpi włącz interpolację x4 przy modelu 400 dpi i dopiero porównaj dokładność z nieinterpolowaną , niby mniej dokładną 1600 dpi ;] - taki dokładnie efekt uzyskuję w grach po zwiększeniu czterokrotnym czułości na modelu 400dpi ... i tak to wygląda w praktyce.

Realna dokładność podczas grania na bezbłędnej myszy 400 dpi na 4xwiększej czułości [np. 2.0] jest znacznie gorsza niż dokładność myszy 1600 dpi z niewielkimi błędami na 4x mniejszej czułości [0.5] .

 

... nawet do pulpitu 400 dpi to dla mnie za mało (minimum dla mnie to 600-800dpi by było po pikselu i dostatecznie szybko ... na modelach 400 dpi z którymi niestety czasem mam do czynienia, zawsze włączam interpolację (suwak prędkości dla kursora w windows ponad połowa) by ten wskaźnik szybciej się wlókł ... oczywiście tracę przez to dokładność - przy myszach 600-800 dpi w górę takich problemów na pulpicie nie ma - teraz przy myszy 1600 dpi suwak prędkości kursora windows mam dwa oczka w lewo od środka czyli właśnie 800dpi dla pulpitu)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci przeszkadza w tym A4Tech z podświetleniem laserowym ? Ustawiłeś ją na 2000 dpi ? (max rozdzielczość bez interpolacji) ... i dobrałeś wygodną czułość w grze ? - widzę że nie ...

 

... zamiast 800-1200 dpi i sens 4-5 ustaw 2000 dpi i sens 2.25 (przy okazji sprawdź czy suwak prędkości dla windows ma wpływ na samą grę ... jeśli ma to jest to uciążliwe ograniczenie bo na innej pozycji niż środkowa będzie zmieniana rozdzielczość dla gry)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby lepiej zobrazować różnicę w realnej dokładności między WMO, IE 3.0, itd. ~400 dpi podczas grania (co najlepsze bawiłem się tego typu Microsoftem u koleżanki [która oczywiście nie grała] zanim zdobyły "międzynarodową sławę") itp. a jakimś modelem np. 1600 dpi włącz interpolację x4 przy modelu 400 dpi i dopiero porównaj dokładność z nieinterpolowaną , niby mniej dokładną 1600 dpi ;] - taki dokładnie efekt uzyskuję w grach po zwiększeniu czterokrotnym czułości na modelu 400dpi ... i tak to wygląda w praktyce.

Realna dokładność podczas grania na bezbłędnej myszy 400 dpi na 4xwiększej czułości [np. 2.0] jest znacznie gorsza niż dokładność myszy 1600 dpi z niewielkimi błędami na 4x mniejszej czułości [0.5] .

Zgadzam się, pod warunkiem, że potrzebujesz te 1600CPI.

Oczywiście, że "pełne" 1600DPI będzie lepsze niż udawane 1600DPI.

Ja np. potrzebuję poniżej 400 :D tego, co mam na kupionym niedawno IE3.0 nie da mi na razie żadna (chyba) mycha. IE3.0 > np. X-748K @ 400DPI.

Niestety, na IE3.0 gra mi się dużo lepiej. Kształt to jedna sprawa, ale na IE po prostu dużo lepiej się czuje celownik (bo de facto kursor porusza się tak, jak poruszasz ręką, bez żadnych "pseudousprawnień" w postaci predykcji.

Tak więc, jeżeli faktycznie potrzebujesz dużo DPI, bo lubisz wysoką czułość, to jasne, że 1600 i predykcja będzie lepsze, niż ogromne przeskoki :]

 

... nawet do pulpitu 400 dpi to dla mnie za mało (minimum dla mnie to 600-800dpi by było po pikselu i dostatecznie szybko ... na modelach 400 dpi z którymi niestety czasem mam do czynienia, zawsze włączam interpolację (suwak prędkości dla kursora w windows ponad połowa) by ten wskaźnik szybciej się wlókł ... oczywiście tracę przez to dokładność - przy myszach 600-800 dpi w górę takich problemów na pulpicie nie ma - teraz przy myszy 1600 dpi suwak prędkości kursora windows mam dwa oczka w lewo od środka czyli właśnie 800dpi dla pulpitu)

Dodaj jeszcze jaką masz rozdziałkę :P

Przy Twoim monicie 400DPI to faktycznie mało i nie dziwię Ci się, że wolisz mychę z sensorem o wysokiej rozdizelczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze jaką masz rozdziałkę :P

Przy Twoim monicie 400DPI to faktycznie mało i nie dziwię Ci się, że wolisz mychę z sensorem o wysokiej rozdizelczości.

No tak ... 1680x1050 i zaczynam myśleć nad 1920x1200 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh i wybór jest trudny ale po ustawieniach tak jak mi wskazał Kyle gra mi się o wiele lepiej, czyli wysoka rozdzielczość 2000 dpi i niski sens w grze oraz suwak na maksa w lewo na windowsie. Chociaż jeszcze mi brakuje precyzyjności pewnej, czasem zdarzą się przeskoki.

 

btw. off topic bo nie mogę nigdzie tego znaleźć. Czym mogę wyczyścić / uprać podkładkę pod mysz razez goliathus ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suwak windowsa tylko na środek (6 kreska)!

mysz ustaw na tryb 1600DPI i sensa kontroluj w grze.

Wtedy nie będzie pomijania.

On ma model z podświetleniem "laserowym" a nie "zwykłym" LED.

 

A co do suwaka - jeśli jest wpływ na tą grę to jest sens go dawać na środek (i jechać z czułością w dół jeszcze bardziej już wewn. gry) ... jeśli nie ma wpływu to ... nie ma co sobie zawracać głowy.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awww, nie doczytałem, że to XL, a nie X. :D

Suwak windowsa ma wpływ na wiele gier, więc... Lepiej sprawdzić czy na tę w którą autor wątku gra wpływ ma.

 

btw. próbowałem pisać do a4techa w sprawie tej predykcji - może dałoby się to jakoś skorygować - w końcu mają tę wewnętrzną pamięć, ale niestety... kiedy próbuję wysłać wyskakują errory, więc póki co, nie śmiga im opcja "e-mail to us", lol.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...