Skocz do zawartości
Raptor

Porównanie Wydajności Gpu Na P55/x58

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem nigdzie tutaj linka a komuś moze sie przydać :)

 

cały artykuł na AnandTech - pokazuje jak dużych różnic przy CF można spodziewać sie na obu platformach

 

mnie zaciekawiły 2 wykresy

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

20% różnicy w stresie - przy moim kompie pracującym 24/7 na pełnym obciążeniu daje trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie specjalnie rozumiem różnicę między 860 stock i 860 kręconym z jedną 5870, oraz ten sam przypadek z dwiema 5870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem czego ty nie rozumiesz? :) Wydaje się wszystko jasne.

Default i po OC.

 

Dla mnie 1366 nie jest wart tych 2-7% większej wydajności a dla jednej karty to już w ogóle nie ma o czym mówić.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie nie zauważyłem tego. Wniosek może być tylko jeden - przy CF jest znacznie większe obciążenie procesora i stąd różnica.

Tym bardziej że test jest przeprowadzony na grze. W syntetyku pewnie różnice byłyby znacznie mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W sumie fakt, gierka niby wykorzystuje quady więc może więcej mocy jest potrzebne przy dwóch kartach (a tej mocy zapas jest), bo u mnie mimo iż w niskiej rozdziałce to procentowo nawet dwa rdzenie nie wychodzą w pełni obciążone.

 

Zawsze się właśnie zastanawiałem czemu w testach quady dają sporo więcej FPS-ów w tej grze, jak u mnie nawet E5200 nie był obciążony w 100%.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...