Skocz do zawartości
barteekr

Multimo A Sieć Domowa

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość podłączenia internetu z multimo (na modemie po neostradzie "speedtouch") do routera i zrobienia na nim sieci domowej, aby internet był na 1 komputerze stacjonarnym i 2 laptoach (na zasadzie wifi). Jeśli tak to jak to trzeba podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam multimo wiec mysle, ze moge Ci doradzic :).

 

Podlaczanie modemu ADSL od neostrady (czyli raczej na 100% z gniazdem USB) to raczej kiepska sprawa. Nie spotkalem jeszcze routera ktory jako port WAN mial port USB a nie Ethernet. Byc moze istnieja, ale ja osobiscie nie spotkalem. Takze sam modem od neo pod usb i zwykly router nie wystarcza.

 

Jestem teraz w trakcie podrozy i pisze z komorki, wiec nie bardzo mam jak sprawdzic router polecony przez uzytkownika barteekr. W kazdym razie masz dwa rozwiazania:

 

1. Raczej nieoplacalne: kupic modem Adsl z portem ethernet i polaczyc go z routerem skretka.

 

2. Powszechnie stosowane: Kupic router z modemem ADSL. Takie urzadzenia 2w1 sa naprawde dobrym pomyslem. Na allegro najprostsze mozna dostac juz za okolo stowke i one beda dzialac. Jednak ja polecam cos solidnego, jak np. Linksys. Bardzo fajne routerki. Ostatnio montowalem Siemensa i tez sie dobrze spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...