Skocz do zawartości
malenkaaa18

Jaki Laptop Do 2100 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z racji tego iż jestem laikiem jeżeli chodzi o laptopy itp. mam pewien problem, mianowicie popsuł mi się komputer Stacjonarny więc po konsultacji z resztą rodziny doszłam do wniosku iż lepiej będzie opłacać się kupić laptopa niż dokładać do 5 letniego komputera części.. Przeglądając oferty w sklepach takich jak (Mega Avans, Vobis, Euro RTV, Komputronik) zauważyłam że jest duży wybór laptopów. Nie znam się na tych urządzeniach więc mam pytanie do was:

- co wybrać,

-co polecacie

- czego w żadnym wypadku mam nie kupować?

 

Chodzi mi o dość dobry sprzęt bez zintegrowanej karty graficznej i w miarę możliwym procesorze.. Myślałam nad Asusem K50AB-SX098C...

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zamierzasz na tym grać to odradzam lapka - w tej cenie wystarczająco wydajnego nie znajdziesz

 

tak przy ~2500 można rozważać ale i tak bedzie to tylko namiastka tego co byś miał w stacjonarce (złożonej od zera za ta kwote)...

 

 

K50AB również nie polecam - ten proc AMD to piekarnik - w dodatku nie za wydajny - są też problemy z tymi 2 grafami ...

można go brać ew za ~1900zł - o ile nie zamierzamy grac w nowsze gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zamierzasz na tym grać to odradzam lapka - w tej cenie wystarczająco wydajnego nie znajdziesz

 

tak przy ~2500 można rozważać ale i tak bedzie to tylko namiastka tego co byś miał w stacjonarce (złożonej od zera za ta kwote)...

 

 

K50AB również nie polecam - ten proc AMD to piekarnik - w dodatku nie za wydajny - są też problemy z tymi 2 grafami ...

można go brać ew za ~1900zł - o ile nie zamierzamy grac w nowsze gry

no ok

ale nie chodzi mi to żeby grać po prostu potrzebuje w miarę szybkiego kompa do neta filmów i gierki na średnich detalach

 

a mógłbyś np doradzić coś innego w tej cenie

 

 

no ok

ale nie chodzi mi to żeby grać po prostu potrzebuje w miarę szybkiego kompa do neta filmów i gierki na średnich detalach

 

a mógłbyś np doradzić coś innego w tej cenie

Ps. stacjonarka jest ok... ale potrzebuje czegoś przenośnego na studia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G102M to nic innego jak nowy naleśnik typu GF9600M...

Jesli X4500 od intela odtwarza FHD to czemu grafa dedykowana miała by tego nie pociągnać ?

 

Czego nie kupic : HP !! wiem ludziska sie zachwycaja wygladem tych lapsów... ale niestety to tylko wygląd... I Della Studio ... za duzo mi tego wróciło....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że allegro i żadny sklep internetowy nie wchodzi tu w grę gdyż chce po prostu kupić tego lapka na raty :D

 

Mam pytanie dlaczego na testach wychodzi że ta Karta graficzna Mobility Radeon HD 4570 jest wydajniesza od tej NVidia G102M ??

 

Oto linki :

NVidia G102M

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-K50In.18364.0.html

 

 

Radeon HD 4570

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-K50Ab.18963.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego nie kupic : HP !! wiem ludziska sie zachwycaja wygladem tych lapsów... ale niestety to tylko wygląd... I Della Studio ... za duzo mi tego wróciło....

Wróciło? To pracujesz w Dellu? :wink2:

Lepiej kupić Della z gwarancją NBD i mieć spokój, bo przyjadą i naprawią - dla mnie sprzęt mógłby psuć się nawet częściej, niż w przypadku HP, którego nie dość, że trzeba wysłać, to jeszcze nie wiadomo, kiedy wróci i czy nie okaże się, że będziemy musieli zapłacić za to, że coś w serwisie zala... ups - my zalaliśmy. :lol2: Do tego czas rozprawy sądowej, wszystkie procedury itd. - polecam cierpliwym i majętnym.

 

Mam pytanie dlaczego na testach wychodzi że ta Karta graficzna Mobility Radeon HD 4570 jest wydajniesza od tej NVidia G102M ??

Nie ma w tym nic dziwnego - 102M dużo traci na małej przepustowości pamięci, samo GPU też nie jest jakieś super - taki podkręcony 8400GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi zapewne o raty 0% (bo innych IMO nawet nie ma co rozważać ...)

 

K50AB od K50IN będzie ze 2x wydajniejszy ;) ten gf102 to zwykła integra - tyle ze siedzi w chipsecie Nvidii

 

już zintegrowany HD3200 w k50AB jest od niej lepszy - a lapek ten ma tez dedykowaną 4570 na DDR2

 

wszystko zalezy od gier w jakie masz zamiar grać - bo w nowości to i na LOW nie poszalejesz ;]

 

 

np http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/...25mn-w7hp.bhtml

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/...2g25n-vhp.bhtml

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/...3g25n-vhp.bhtml

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/...4g50-w7hp.bhtml

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/...s04pl-vhp.bhtml

 

wszystkie na raty 30x0%

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Parę tygodni temu była oferta na raty 0% w Vobisie. Klient przy mnie do nich dzwonił i się okazał,o że owszem taką promocję mają, ale obowiązuje ona tylko na produkty z pierwszej strony gazetki gdzie była informacja o tych ratach (czyli jakieś dwa podłe notki) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałam bardziej o komputroniku ..:) Widziałam tam chyba też oferte raty 0% i będąc w komputroniku okazało się że faktycznie tak jest... ale wiecie zawsze może ulec coś zmianie... :):) Co do lapka to jednak zdecydowanie ten Asus 50AB wydaje się lepszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gry w tej kwocie, to już lepiej tego Della S1555. Grafika jest na DDR3 i jest szybsza niż ta, w Asusie K50AB. Co prawda Vista Home Basic, pozbawiony bluetooth i WiFi IEEE 802.11b/g.

 

Najlepiej wyskrobać 2,5k i już dużo większy wybór.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rat "0%" można włożyć je między bajki ;).

why ?

ja brałem w euro G550G na 0% i nie bylo problemów ;) tylko nie da się <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> rat na firmę

no i ofc trzeba odrazu mówić ze interesują nas tylko raty 0% -> bo inaczej bedą nam wciskać oprocentowane ;)

 

 

Down @ mlun

jeżeli ktoś chce rozłożyć to na większą ilość rat aniżeli 6/10 to 0% praktycznie zawsze bedzie korzystniejsze ... na oprocentowanych wtedy wychodzą koszmarne kwoty ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to że one są 0% odbijają sobie na cenie. Z reguły jest tak że cena jest wyższa niże w sklepie internetowym. Wiem że np. z laptopami można trafić na jakąś promocję ale np. telewizorów nie warto kupować w takich sklepach. Wtedy to nawet normalne raty wychodzą taniej :P Ale czatuj może akurat coś znajdziesz, teraz po świętach mogą być wyprzedaże żeby pozbyć się sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...