Skocz do zawartości
cubanczyk

Jakie Zasilanie? 700w Czy Może Więcej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, biore sie z zamiarem wymiany juz 5 letniego sprzętu na coś nowego, jednak mam problem z zasilaniem tzn jaką dobrać moc do takiego zestawu

 

Procesor - Intel i7 860 2.8gh Mam zamiar go kręcić ale nie ekstremalnie @3.4-3.8Gh

Płyta główna - MSI P55-GD65 IP55 s1156

Pamięć - 2x Patriot DDR3 Dual Chanel 2x2GB 1333 7-7-7-20 Viper II Sector5

Grafika - Gainward GTX260 1792MB 448bit Golden Sample

4 HDD - 2x320GB Seagate + 2x500GB Seagate

Buda - CoolMaster Dominator 690, 3 went. standardowo + chcę dokupić max 3

Napędy DVD/BR - standardowo stara nagrywarka DVD pioneer + myślę o nagrywarce BR

Opcjonalnie do tego jakieś kontroler wentylatorów i czytnik kart flash.

 

(kalkulator na komputroniku pokazuje mi 600W+- poboru)

 

Sam wyliczając z rożnych testów pobór mocy wybrałem zasiłke CoolMaster Silent Pro M 700W, ale zaczynam mieć wątpliwości czy z tyloma dyskami to pociągnie. Zasilacz mam zamiar montować na dole nie upieram się przy typie modular.

Sprzęt ma służyć zawodowo, także bardziej stawiam na stabilność i jakość pracy niż budżet, aczkolwiek z Windowsem 7 Pro nie mogę przekroczyć 5tyś

Edytowane przez cubanczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę zmień na GTX 275. 1792MB rzadko się przydaje.

Ram można kupić tańszy, np. goodram.

Potrzebne Ci 4 dyski? Lepiej byłoby kupić SSD 40GB na system + F3 1TB 2x F3 Raid0.

Ile masz na zasilacz?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te 5K zł można złożyć o wiele lepszy zestaw .

 

Win 7 - najtańsza wersja Home Premium X64 - 369 zł

 

CM Dominator 690 - 299 zł

 

Zostaje 4 332 zł .

 

Bierzesz to :

 

Procesor : Intel Core i7 860 - 1039 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II Rev. B - 175 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : MSI P55-GD65 - 520 zł

RAM : A-Data 2x2GB 2000MHZ X-Series - 399 zł x 2 albo GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 - 2 x 330

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD5850 1GB - 1249 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 315 zł

HDD : Samsung 1TB 32MB Cache F3 - 295 zł

 

RAZEM ~ 4 416 zł / ~ 4 278

 

Sprzęt o wiele wydajniejszy od tego co ty zaproponowałeś , głównie za sprawą karty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę zmień na GTX 275. 1792MB rzadko się przydaje.

Ram można kupić tańszy, np. goodram.

Potrzebne Ci 4 dyski? Lepiej byłoby kupić SSD 40GB na system + F3 1TB 2x F3 Raid0.

Ile masz na zasilacz?

tzn więcej pamięci ram na karcie wynika z tego ze będę edytował w Full HD 1920x1080 AVCHD Sony 25mbit, z poziomu Adobe cs4 lub SonyVegas, a ten format potrafi pociagnąć ze sprzetu duuuużo a musze mieć RealTime podgląd.

GOODRAM jest nie wiele tańszy wiec zostal bym przy tych patriotach, poza tym złe napięcia ma pod i7

4 dyski juz mam nie kupuje :PP poprostu przeniose na nowego kompa, więc ten koszt odpada

 

za ten zestaw w sklepach wyszło mi 3900-4200

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD5850 1GB - 1249 zł

problem w tym że z intelem generalnie lepiej nvidie łączyć, poza tym potrzebne mi technologie CUDA i PUREVIDEO HD, do poprawniejszej współpracy z AVCHD

RAM : A-Data 2x2GB 2000MHZ X-Series - 399 zł x 2 albo GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 - 2 x 330

pamieci które podałeś maja za wysokie napięcia dla i7, nie nadają sie pod tę platformę. Max napięcie to 1.65V

 

zestaw naprawdę jest ok tylko nie mam pojęcia jaki zasilacz, czy ten CM SilentPro 700W styknie?

Edytowane przez cubanczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to słyszałeś?

nie chce wdawać się w zbędną polemike ale logicznie byłoby uważać, że ATI produkowane przez AMD będzie lepiej współpracować z AMD, i to samo z drugiej strony barykady nvidia lepiej z intelem, tak też łączą się ci producenci nad projektami nowych platform GPU+CPU dla netbooków

 

Miałem w swojej historii ATI 7500, 8500, 9800 i nie zamierzam wracać do tej marki. Tym bardziej że potrzebuję CUDA i PUREVIDEO HD

 

EOT

 

EDIT: no i sama moc karty graficznej nie poprawi mi prędkości, ale technologie w nich zastosowane tak, także dla przykładu mocny ATI, gorzej wypadnie w pracy której potrzebuje niż nawet dużo słabsze Nvidia ale z tymi technologiami, potrzebne mi po prostu dużo ram na karcie i te tech, a gtx260 wybrałem bo w miarę coś tam jeszcze sobie pogram na boku :P tak bym brał niższe modele.

Edytowane przez cubanczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka logika daleko Cię nie zaprowadzi - może i ATI należy teraz do AMD, ale nVidia przeważnie nie faworyzuje platformy żadnego z producentów.

 

Zresztą ATI też dobrze działa na Intelu, mimo, że obecnie należy do jego konkurenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka logika daleko Cię nie zaprowadzi - może i ATI należy teraz do AMD, ale nVidia przeważnie nie faworyzuje platformy żadnego z producentów.

 

Zresztą ATI też dobrze działa na Intelu, mimo, że obecnie należy do jego konkurenta.

o dobra dobra nie chce sie kłócić ekspertem nie jestem :razz: po prostu potrzebne mi cuda i purevideo, wiec jak te 700Wat mówicie starczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego Ci potrzebne są cuda i purevideo?

do plynnej edycji wysoko strumieniowego AVCHD, 25mbit. plugin ktory przyszpiesza to korzysta z tych technologii

 

EDIT:

CoolMaster sobie odpuść, bo to nie są bardzo dobre zasilacze.

Corsair/BQ/Enermax będzie dobrym wyborem.

mógłbyś w takim razie rzucić jakimś modelem który przystosowany będzie do zabudowania go na dole? i zostawi jeszcze lekki zapas energii?

 

EDIT:

gdybym konfigurował sobie pod edycje w SD czy nawet HDV to bym sobie poradził, ale teraz te nowe technologie z wykorzystaniem zapisu na kartach flash w full hd (nie skalowane pełne 1920x1080) straszne wymagania maja dla programów do edycji, które nie radzą sobie z RT w AVCHD. Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach to 8GB DDR3 to minimum do tego :/ a rekompresja do innych formatów łatwiejszych w edycji to strata czasu i nei poto wydam prawie 20tys na kamerę żeby konwertować i tracić na jakości

Edytowane przez cubanczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5850 nad gtx260 ma tak duza przewage ze nautralizuje to korzysci zwiazane z cuda itd Po za tym ATI rowniez ma sporo rozwiazan, a seria 5xxx jest bardzo czesto uzywana do obliczen itp z racji duzej mocy obliczeniowej... Ale to mniejsza o to bo w twoich zastosowaniach i tak zle nie zrobisz biorac to czy tamto. W kazdym razie czesciej to czym producent sie reklamuje to tylko chłyt matetindowy.

Co do Intela i nvidii xD toz oni zra sie bardziej niz nvidia z ati czy intel z amd. Teraz intel troche odpuscil itp ale zadna z tych marek nie robi zapewne nic lepiej dzialajacego pod ta druga niz konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc :) czyli wiem ze 700W starczy przy okazji znalazłem taki kalkulator mocy http://extreme.outervision.com/PSUEngine daje linka może wam się tez przyda :)

 

co do 5850 i gtx260, wiem że lepsza jest do grania i wydajniejsza ATI ale różnica w cenie też jest znacząca 750vs.1200 450pln, wiec za tą kwotę to co poniektórzy kartę do grania kupują :) a ja grać mam zamiar ale to tylko znikomy procent użytkowania tego komputera.

 

Mój zestaw wyglądać będzie jednak tak (widze że mocno faworyzujecie OCZ ale nie znalazłem ani jednej przychylnej opini temu zasilaczowi na zachodnich stronach, natomiast CM jest stawiany pod względem osiągów na poziomie enermax czy BQ)

 

MSI P55-GD65 522pln

Intel Core i7 860 2.80 GHz 1036pln

Noctua NH-U12P SE2 249pln

Patriot DDR3 4x2GB 1333 CL7 Viper II Sector5 858pln

Gainward GTX260 1792MB 448bit DDR3 Golden Sample 55nm 765pln

Cooler Master Silent Pro M700 700W 418pln

Cooler Master Dominator 690 Black 306pln

MS Windows 7 Professional 499pln

 

Cena: 4653 jak dla mnie całkiem akceptowalna cena

Edytowane przez cubanczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700W to troche przerost formy nad treścią do tego zestawu. Zakładając maksymalne oc grafy i procka dobre 550W wystarczy, a Ocz Modxstream to bardzo dobra seria zasilaczy. Sam niedawno kupiłem tyle że 500W i spisuje się wspaniale(super stabilne napięcia, cichy i modularny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...