Skocz do zawartości
Atais

Samsung 193t, Pora Na Coś Większego?

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

ostatnio mój wysłużony Samsung powoli zaczyna nie wystarczać.

Dużo pracuję z tekstem (głównie strony WWW/programowanie/Office) i niestety ilość okienek którą mieści przestrzeń 19 cali jest niewystarczająca :).

 

Zacząłem rozglądać się za nowym monitorem.

Przyznam szczerze, że gdy kupowałem swojego Samsunga, były to pierwsze monitory LCD, nie wymagałem wiele, liczyły się przede wszystkim gabaryty.

I tak, faktycznie zauważam smużenie przy 25ms opóźnienia, jednak nie jest to dla mnie sprawa ważna, głównie liczą się kolory i żeby monitor nie męczył bardzo oczu. A przyznam szczerze, że teraźniejszego monitora nawet nie kalibrowałem, jedyne co ustawiałem to jasność i kontrast.

 

 

Tak więc jeszcze raz

1) Tekst (office/www)

2) Filmy (kolory/kat widzenia)

3) Gry (baaardzo sporadycznie)

 

Początkowo myślałem nad 24", w końcu chciałem odczuć różnicę, późnej jednak dowiedziałem się, że matryca TN raczej nie będzie dla mnie super rozwiązaniem, wybieram IPS.

Jednak ceny są dość wysokie.

 

Znalazłem w międzyczasie zdaje się lidera: Dell 2209W / 2209WA (nie wiem jaka różnica).

1000zł, pełna gwara, dla mnie full wypas, ale wciąż mam kompleks tych 2 cali. Dlatego szukam dalej.

 

Jedyne co przykuło moją uwagę to Dell U2410.

Wydaje się być niezły, jednak cena - 2x większa.

Na allegro znalazłem parę używanych 2408WFP za 1300zł - zastanawiam się.

 

Czytałem dużo testów, komentarzy.

Jedyny zarzut jaki słyszałem odnośnie 2209W - janość

Zarzut wobec U2410 i 2408WFP - smużenie. No i bądź tu mądry.

 

Czy warto pchać się w te dodatkowe 2 cale? A może w ogóle jeszcze poczekać?

Z obecnego monitora jestem bardzo zadowolony, gdyby nie rozmiar.

Mój kapitał to 2000zł, ale wolałbym wydać 1000 to zostałoby coś na nowe części do kompa :).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie czy tylko dla wielkości... Może napiszę inaczej, nie jestem jakiś super wymagający, np. mój kumpel ma matrycę TN i w sumie jak korzystałem z jego kompa to bardzo mi nie przeszkadzało, ale muszę zaznaczyć, że głównie graliśmy [Ma jakiegos Gateway 22"].

 

W domu pracuję głównie z tekstem. Czytanie stron (czasami też mama), programuje i oglądam filmy. Dlatego ważne jest, żeby monitor nie wypalał oczu, czytam bardzo dużo niepochlebnych opinii nt. Della jeśli chodzi o ten aspekt.

 

I do grupy wyboru doszedł HP LP2475W, ale ciężko go dostać, choć widzę, że co jakiś czas na Allegro można dostać je w niezłej cenie.

 

Fajnie by było jakby monitor miał jakieś wyjścia typu USB czy słuchawki, zrobiłby się większy porządek na biurku.

 

Generalnie jak już kupuje, to wolę zainwestować w coś dobrego. Na korzyść Della jest też gwarancja na Bad Pixele, w sumie mam 2 TV LCD i 2 monitory i jeszcze na żadnym problemu nie miałem, ale nie chcę na to trafić, mam jakąś odrazę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...