Skocz do zawartości
OloWeb

Monitor Lcd 26" Czy Lcd Tv 32" ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam do znawców pytanko bo już mnie głowa boli.... stoje przed dylematem wywalam stary monitor w pokoju i muszę go zastąpić czymś co odtwarza również TV co byście wtedy poradzili zrobić mam 3 opcje:

 

 

1. kupno najtańszego monitora LCD chociażby tego http://allegro.pl/item859007042_schneider_..._teraz_899.html cena kusząca do tego TUNER TV na PCI i mamy TV w pokoju na wieczory komp pracuje cały czas więc proszę się nie martwić tym że i PC musi działać (takie ma zadanie) + tego rozwiązanie mam możliwość oglądania sobie TV podczas serfowania w małym oknie - TV z kablówki osiedlowej nie zależy mi na jakości

w okolicach 1000zł się zmieszczę

 

2. kupno dedykowane monitora LCD z tunerem TV http://allegro.pl/item856834615_super_nowo...tv_27_raty.html ten konkretnie model wchodzi w gre czyli 27cali

plusy - wiadomo normalny pełnowartościowy monitor 27cali + tuner jak idę do łóżka :) niezły "desing" i sporo dodatkowych wyjść HDMI etc... niestety 1700zl :(

 

3. TV LCD http://www.mediamarkt.pl/lodz-galeria-lodz...ry-lcd/32lh3000 LG 32cale FULL HD z pełną rozdzielczością... czyli sądząc po opisach komputer również na takowych będzie działał.... plus mam pełnowartościowy TV z możliwością podłaczania PC na którym wiadomo korzystam z neta/ cena 1500zł (troche mniej niż 27cali ale za to jest 32 cale)

łóżko jest w odległości 6metrów

 

aaa bym zapomniał planuje odtwarzać BLU-RAYe również ale to za x czasu wiadomo że musi to być coś z FULL HD niestety i wiadomo że by się na BLU-RAYe przydało 42cale a nie 26-32 ale to przejściowe jakby mi się nudziło.... w salonie plan jest zakupu większego kalibru TV

co do korzystania z kompa odległość między użytkownikiem a monitorem lcd to ok. 60-70zł jak pisze na klawiaturze podczas czytania ok. 1-1,2m wiec czy to nie będzie zbyt szkodliwe dla oczów mówię o korzystaniu np: TV jako monitora ? czy jest to wygodne... 32cale przy rozdzielczości 1920 x 1080 bo teraz używam 22cale przy takowej rozdziałce i jestem zadowolony ale czy przy zwiekszczeniu calów litery się zmniejszą czy zwiększa ?

ale się rozpisałem mam nadzieje że pomożecie w wyborze i doradzicie czy w ogóle nie bredzę głupot

 

pozdrawiam

Edytowane przez OloWeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam że 1920x1200 ciągnie się od monitorów nawet 22" (tak jak wspomniałeś) a monitory 30" mają 2560x1600.

Kolejna kwestia to jasność kontrast i oddawanie barw, podobno nowe monitory mają możliwość przestawienia na tryb komputer, to bez ograniczenia jasności wypali czy oczy a nie wiem jak wygląda obraz przyciemniony na TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o czym piter bredzisz...toz to wszystko 8 bitowe tn więc olac i barwy i jasnośc bo to sobie można wyregulować

kolega jak chce do kompa i tv do pokoju to samsung 23" ma dobra cene i fulhd

choc odpalanie hd leząc w łóżku mija sie z celem na czymś mniejszym niż 40 cali....wiem bo mam i 24 monitor i 40 tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tn to jest 6-bit+FRC a nie 8 bit.

 

Na Tv będziesz miał większy piksele, nie bez różnicy, bo jest różnica w jakości tekstu i obrazów. Dodatkowo Tv mogą mieć wąski zakres regulacji jasności, czyli wieczorkiem będzie wypalać oczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/;0152390946-10.htm ja się przymierzam do takiego. Kolega ma samsunga i wygląda to swietnie, ten TV jest lepszy wiec moze byc tylko lepiej :) Poza tym dzieki ambilight nie powinny się tak meczyc oczy w nocy

 

BTW jak już rozmawiacie o tych bitach czy to nie jest jakiś chwyt marketingowy i czy w rzeczywistości ma to jakieś odzwierciedlenie w jakości bo na stronie producenta jest napisane, że: "4 biliony kolorów (RGB 14 bitów)"

Edytowane przez Rafal2!omu$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...