Skocz do zawartości
Rikki

Let's Talk Tech

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pigmej

Microsoft Surface? Od Microsoftu wolał bym Couriera. Rozmiar notatnika A4, dwustronny ale składany. Obejrzyjcie sobie filmik 3438785[/snapback]

Za taką cenę można mieć telefon z dość dużym ekranem (2.6-2.8 cala) lub Netbooka z matrycą 8-10 cali. Obydwa urządzenia przy tym spełniają wiele więcej funkcji, niż ebook reader.

Podsumowując: niezłe urządzenie dla maniaków, ale zupełnie nieopłacalne dla przeciętnego Kowalskiego.

A dopiero ile książek można za te 900zł skserować :wink: Zwykłego papieru nikt nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może małe tablety na kształt Microsoft Surface? Obsługa intuicyjna :wink: Klawę zawsze można podpiąć na USB.

Ta, klawa na USB, myszka na USB, a urzadzenie podobno mialo byc przenosne :P A robi sie z tego laptop w czesciach.

 

Z innej beczki.

E-booki na dobre zadomowiły się w naszych kompa. Format PDF jest obecnie rozpoznawany nawet przez telefony komórkowe. Jednak czytanie PDF z laptopa czy komórki podczas podróży jest mało wygodne. W zakupiony dzisiaj PCW znalazłem recenzję jednego z urządzeń do czytania elektronicznych książek. Urządzenie firmy eClicto kosztuje 899 PLN. Konkurencję w PL ma bardzo słabą i prawdę mówiąc (w oparciu o Ceneo) jest najtańszym tego typu urządzeniem. Mimo wszystko uważam, że nie jest wart swojej ceny...

Kolega twierdzi, ze Cybook jest duzo lepszy, bo eClicto jest strasznie ograniczone jesli chodzi o ilosc formatow, a do tego ma to parszywe oprogramowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Ta, klawa na USB, myszka na USB, a urzadzenie podobno mialo byc przenosne :P A robi sie z tego laptop w czesciach.

Bynajmniej. Do zdecydowanej większości zadań nie potrzeba klawy. Co najwyżej ekranowa i rysik żeby wklepać parę zdań, hasło, etc. Klawa tylko gdy potrzebujesz wprowadzić dłuższy tekst. A i to nie jest obowiązkiem. Jeśli sobie radzisz bez to nie podpinasz.

I jeszcze jedno. Masz wybór. Jedziesz w trasę i nie chcesz tachać lapka ze zintegrowaną klawą, napędem etc. to bierzesz taki lekki mały tablet. Jak wyjeżdzasz na dłużej zabierasz klawę. Pełna modułowość. Gdzie tu widzisz problem :blink: :twisted:

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Oficjalne potwierdzenie konferencji i intrygujące "latest creation".

» Co jest raczej pewne? Nowe MacBooki Pro, take wersje z Core i5. Możliwy spadek cen, jeżeli zachowają trend z ostatnich keynoteów.

» Co jest prawie pewne? Nowe MacBooki Air. Konstrukcja troszkę naleciała kurzem.

» Co oczekiwane? Tablet. iSlate, MacTablet, Newton2, jakkolwiek go nazwą.

» Co możliwe choć mało prawdopodobne? iPhone OS 4.0. Co prawda SDK4.0 jest w wersji beta, ale możliwe jest po prezentacji tabletu 'And there's one more thing. Our developers've been working hardly for long time and now we're ready. Features like ... will be also available on your iPhones - we're releasing iPhone OS 4.0'. Mało prawdopodobne bo raczej zbiegnie się to z czerwcowym WWDC i nowym telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2h 16m do konferencji. Relację w czasie rzeczywistym można znaleźć na AppleInsider, Macrumors, Engadget.

 

edit

Huh. iPad. 9,7" IPS, 1GHz Apple A4, 16-64GB, WiFi 802.11n / BT2.1, 10h odtwarzania video. ~1.27cm grubości, <700g.

Jest OK ale... mimo wszystko rozczarowanie? Zobaczymy jak z ceną.

 

edit

Posiada 3G, nielimitowany transfer danych $29.99 w AT&T, bez umowy $499 za wersję 16GB. Gdzie jest iSight i flash?!

Czy jestem rozczarowany? Tak. To ma być ten świetny produkt? Zrobili absolutne minimum żeby coś zawojować na rynku. Ratuje ich fakt, iż Kindle kosztuje $299 a może tylko wyświetlać książki.

 

edit

To koniec? Zdecydowanie najsłabszy keynote jaki widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak podsumowując: brawa dla Jonthana Ive za piękny design, bo tego odmówić nie sposób. No, może jest trochę za duża czarna ramka w przedniej części, za to tył i krawędzie są imponujące. Brawa dla Scotta Forstalla za kalendarz, bo jest bardzo elegancki i wydaje się bardzo produktywny. Podobnie mail, świetny interfejs i, jak sądzę, ogromna wygoda używania. Plus za książkę kontaktową, jest czytelniejsza i wizualnie nowocześniejsza. Minus za iPhone OS. Nie za sam system, bo w takim urządzeniu to trochę przesada ładować OS X, ale za pozostawienie tej samej, niemożliwej do personalizacji i nieco zacofanej wesji trzeciej. Reszta? Reszta to iPod Touch hi-res mod. Może nie aż takie hi-res, bo zamiast 720p dali 1024x768. Jeżeli ktoś by mi da za darmo to podziękuję i będę miał urządzenie do przeglądania sieci, jeżeli będę miał za to zapłacić... to wolę poczekać do wersji 2G. W tej chwili nie jest to urządzenie na które rzuciłby się rozsądny użytkownik iPhone'a / iPoda touch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez 1024x768 jest idealną rozdzielczoscią dla

H.264 video up to 720p, 30 frames per second,

W koncu filmy w formacie 4:3 są dzisiaj standardem, a jak ktos cche oglądac jakieś 16:9 niech ma czarne pasy :lol: Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się. Główną funkcją tego urządzenia jest czytanie ebooków, przeglądanie stron www, pisanie maili, itp. Ekran 4:3 jest lepszym wyborem niż 16:9. Rozdzielczość z jednej strony trochę mała, ale z drugiej to tylko niecałe 10".

 

Całej reszty nie komentuję bo szkoda słów. Gdy tylko przeczytałem "no multitasking" od razu zapomniałem o tym sprzęcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się. Główną funkcją tego urządzenia jest czytanie ebooków

No jak to jest główna funkcja to pewnie dlatego jest wymieniona dopiero w połowie po funkcjach takich jak video czy youtube...

http://www.apple.com/ipad/features/

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to jest główna funkcja to pewnie dlatego jest wymieniona dopiero w połowie po funkcjach takich jak video czy youtube...

http://www.apple.com/ipad/features/

Ja tam widzę Safari i Mail na samej górze. Zresztą popatrz na ta liste. Tylko dla video 16:9 jest lepsze. Dla całej reszty 4:3 ;]

 

costi:

owszem, najlepsze by były proporcje kartki A4 (1:sqrt(2)), a temu najbliższe są ekrany o standardowych proporcjach 3:4 ;)

 

Co do "1280x720 przy ≤4.5"", ja tam sensu takich rozwiązań nie widzę. Zbyt mały rozmiar piksela jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ Ty umiesz się tylko czepiać osób, którzy nie uważają windowsa za cud świata. Naprawdę NIC więcej nie potrafisz. Przepisywanie tekstów praktycznie z technet i jakieś programy, który wykorzystują opisane funkcje systemu. Weź się ogarnij. Twoja arogancja sięga zenitów. Wystarczy o Tobie.

 

Ten nowy tablet wprowadza dużo nowego. Najważniejsze, że są dostępne sklepy z książkami, gazetami i całym softem. Bardzo wygodna sprawa. Tablet to idealna spraw do netu czy zdjęć, filmów. Używałem dosyć długo różnych takich rozwiązań przeważnie starszych modeli FS i sprawdzały się one idealnie. Przewijanie palcem książki to jest to czego oczekuję. Dostęp do sklepu z tanimi książkami na takim doskonałym ekranie to fajna sprawa. Cena nie jest duża. 16:9 to jest tylko praktycznie w telewizji. Ten format nigdzie nie jest prawie używany. To nie jest duży ipod, to jest kolejna rewolucja. Pamiętacie wejście iphone na rynek? co z tego, że były wcześniej pda i pda z gsm, ale iphone zrobił z tego nowy standard i nagle każda firma zrobiła ekran dotykowy do swoich telefonów (tak napisz mi SGJ, że nie każda) . Teraz będzie to samo. Jestem tego pewny.

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie wejście iphone na rynek? co z tego, że były wcześniej pda i pda z gsm, ale iphone zrobił z tego nowy standard i nagle każda firma zrobiła ekran dotykowy do swoich telefonów (tak napisz mi SGJ, że nie każda) . Teraz będzie to samo. Jestem tego pewny.

Tak, tylko że jeśli to prawda choćby z tym brakiem multitaskingu, który stanowił problem ostatnio dla systemu DOS, to jest to taka sama porażka jak iPhone z osławionymi MMSami i upośledzonym Bluetoothem. Marketingowy cud świata, w środku jakiś chiński CECT za 150 dolców. Tyle że w ładnym opakowaniu. Potem wystarczy dopisać literkę do nazwy, naprawić najoczywistsze babole i można rozpętać histerię na nowo.

Jedno trzeba przyznać firmie Apple - świetnie promuje swoje zabawki, nawet jeśli są tak niedopracowane jak iPhone czy niefunkcjonalne jak MacBook Air. Inni tylko patrzą, a potem kopiują, bo wbrew zdrowemu rozsądkowi te niedorobione świecidełka świetnie się sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ Ty umiesz się tylko czepiać osób, którzy nie uważają windowsa za cud świata. Naprawdę NIC więcej nie potrafisz. Przepisywanie tekstów praktycznie z technet i jakieś programy, który wykorzystują opisane funkcje systemu. Weź się ogarnij. Twoja arogancja sięga zenitów. Wystarczy o Tobie.

Masz cos do mnie? O co ci chodzi? Jak masz pisac jakie *(^& nie na temat to lepiej zamilcz trolu i sie nie odzywaj, bo na ciebie to juz w ogóle szkoda słów. Kup sobie tego wielkiego iPoda do swojej chorej kolekcji złomu który trzymasz. Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobili absolutne minimum żeby coś zawojować na rynku.

Czyli standard ;)

 

No multitasking? Fuck me, to nawet na mojej Nokii z Symbianem mogę sobie odpalić kilka programów i się miedzy nimi przełączać.

 

Ogolnie jestem tego zdania co jonas, jak zwykle marketingowy hype zrobi(ł) swoje i bedzie kolejna "lans-rewolucja", na Facebooku juz brudza kolejne pary czystych majtek. Niewazne, ze za drogo i zbyt ubogo - wazne, ze "bling bling" i gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a ja od zawsze uważałem wszystkie produkty tej firmy za takie, jak opisał mój przedmówca. Gdy wszyscy robili czarne lub szare urządzenia, Apple wyskoczyło z białym oraz biało-niebieskim, biało-różowym sprzętem i pomimo tragicznego stosunku cena/jakość, zdobyło rzeszę fanów - a raczej zaślepionych opakowaniem fanatyków. To nie rewolucja - to kolejny wynalazek z dobrym pomysłem i słabym wykonaniem.

 

A tak na marginesie, to prosiłbym bez ciśnień i wycieczek osobistych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ Ty umiesz się tylko czepiać osób, którzy nie uważają windowsa za cud świata. Naprawdę NIC więcej nie potrafisz. Przepisywanie tekstów praktycznie z technet i jakieś programy, który wykorzystują opisane funkcje systemu. Weź się ogarnij. Twoja arogancja sięga zenitów. Wystarczy o Tobie.

 

Ten nowy tablet wprowadza dużo nowego. Najważniejsze, że są dostępne sklepy z książkami, gazetami i całym softem. Bardzo wygodna sprawa. Tablet to idealna spraw do netu czy zdjęć, filmów. Używałem dosyć długo różnych takich rozwiązań przeważnie starszych modeli FS i sprawdzały się one idealnie. Przewijanie palcem książki to jest to czego oczekuję. Dostęp do sklepu z tanimi książkami na takim doskonałym ekranie to fajna sprawa. Cena nie jest duża. 16:9 to jest tylko praktycznie w telewizji. Ten format nigdzie nie jest prawie używany. To nie jest duży ipod, to jest kolejna rewolucja. Pamiętacie wejście iphone na rynek? co z tego, że były wcześniej pda i pda z gsm, ale iphone zrobił z tego nowy standard i nagle każda firma zrobiła ekran dotykowy do swoich telefonów (tak napisz mi SGJ, że nie każda) . Teraz będzie to samo. Jestem tego pewny.

Tylko rzecz w tym, ze do czytania ksiazek czytniki oparte na e-papierze sa duzo lepsze (ze o poborze pradu nie wspomne), a tu pewnie dostaniemy genitalny wyswietlacz LCD przykryty szyba, ktora bedzie odbijac wszystko dookola.

 

A SGJ niech sie lepiej uspokoi, albo moderacja mu zafunduje urlop od forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest LCD na matrycy IPS. Jest też szyba.

 

Wcześniejsze narzekania nt małej rozdzielczości myślę, że są nie ma miejscu, póki ktoś nie miał tego w ręku... Jestem skłonny uwierzyć, że tyle ile jest wystarczy. To tak samo jak cały szum nt FullHD w TV. Żeby zobaczyć szczegóły sygnału 1080p w formacie kinowym nasza odległość od tv powinna być równa szerokości ekranu... Tak samo jak 1024x720 jest spoko w plazmie 37" (format 16:9, tam są prostokątne piksele) tak 1024x768 może być spoko na iPadzie 9,7" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a ja od zawsze uważałem wszystkie produkty tej firmy za takie, jak opisał mój przedmówca.

Nie przesadzaj. Apple ma świetne produkty. iPod zrewolucjonizował rynek muzyki i nadal jest wyśmienitym odtwarzaczem, iMac jest doskonałym komputerem biurkowym (w kategorii AllInOne nie ma sobie równych) zaś MacBooki są fantstycznymi mobilnymi kompanami. Bez przesady proszę. Możesz nie lubić firmy ale nie ma co krytykować całości bo sprzęt i oprogramowanie ma bardzo dobre. Nie raz zdarzyło się, że Apple przetarło szlak i wyznaczyło trendy w jakiejś technologi i powinniśmy się z tego powodu cieszyć bo nowoczesne rozwiązania stają się dostępniejsze i tańsze. Owszem, mają trochę za wysokie ceny ale nikt nie każe nikomu kupować ich produktów - niech żyje konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Apple ma świetne produkty.

Apple ma kałowe produkty, które świetnie reklamuje i pięknie projektuje, a posiadaczy wbija w dumę wmawiając im "elitarność". Na szczęście, jak słusznie zauważyłeś, istnieje konkurencja - oni wyciągają wnioski i za połowę ceny zrobią to samo, tylko bez jabłuszka na obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka calosc? Aparat ma robic dobre zdjecia, player ma dobrze brzmiec - samo "wachlowanie okladkami" nie ma wplywu na jakosc dzwieku. Niestety z produktami Apple czesto jest wlasnie tak, ze to co powinno byc istotne jest spychane na dalszy plan. Co z tego ze iPod oferuje bardzo sredniej klasy dzwiek, wazne ze okladki fajnie przewijaja sie na ekranie. Zamiast skupic sie na naprawde istotnych sprawach (poprawa jakosci dzwieku) wola opracowac nowy, bardziej szpanerski system wyszukiwania utworow. Kolejny przyklad: chociazby MMSy. W iPhonie funkcje MMS-ow dodali oficjalnie dopiero w 3G!! Co z tego, ze od 5 czy 6 lat mozna to bylo zrobic na telefonach Nokii, nawet tych z totalnie dolnej polki. Przeciez wazniejsze jest to, ze mozna sobie paluszkiem tak fajnie przesuwac ekranik w lewo i w prawo. Pomijam juz ten nieszczesny multitasking, ktory dla mnie jest czyms naturalnym, ale jak widac Apple uwaza, ze uzytkownicy ich telefonow moga skupic sie tylko na jednej czynnosci w danej chwili. I jeszcze pare innych moznaby wymienic. I podsumowujac: niech kolesie od jablek zaczna wiecej wagi przywiazywac do tresci niz do formy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam juz ten nieszczesny multitasking, ktory dla mnie jest czyms naturalnym, ale jak widac Apple uwaza, ze uzytkownicy ich telefonow moga skupic sie tylko na jednej czynnosci w danej chwili.

Genialny tekst - lepiej się tego nie da ująć. ;]

 

Wybiegając lekko w przyszłość, to podobały mi się przenośne ekrany dotykowe w Avatarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...