Skocz do zawartości
Rikki

Let's Talk Tech

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym na obecnych telefonach (w iPhonie na pewno jest to funkcją systemową, w Androidzie nie wiem ale wątpię żeby tego nie miał) możesz bezprzewodowo wysyłać obraz na tv i oglądać filmy itp ale i grać, a skoro można grać, to czemu gry nie miały by wyglądać jak najnowsze superprodukcje... Nie każdy musi mieć konsolę/komputer do grania, a tym bardziej podłączony do wielkiego ekranu. Poza tym ceny gier na tą platformę są dużo atrakcyjniejsze. Tylko że żeby gry miały coraz lepszą grafikę, to potrzeba coraz lepszego sprzętu.

 

To już wiem czemu nie rozumiałem. Te gierki, które męczę, są wygodniejsze na niemagicznym laptopie, z myszką, klawiaturą i tak dalej.

 

Obraz na TV, to ciekawe - co musi mieć telewizor, żeby odebrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple TV, do kupienia nowe od ok. 450 zł. Przejmowanie obrazu bezprzewodowo z telefonu, komputera, iPada to tylko jedna z funkcji. Tutaj więcej info. Można też oglądać z tego filmy z iTunes, przesyłać dźwięk z komputera bezprzewodowo na głośniki z kina domowego itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to można to zrootować i postawić na tym XBMC Dołączona grafika

 

Obraz na TV, to ciekawe - co musi mieć telewizor, żeby odebrać?

Podłączenie do sieci lokalnej i klienta UPnP (DLNA). Może też to robić jakikolwiek klient zewnętrzny podłączony do TV. W ten sam sposób można wysłać na TV film z kompa czy z lapka. Oczywiście tak samo działa muzyka czy zdjęcia, applowy emejzing jak zwykle odkrył koło na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPudełka odpadają z definicji, nie wczytywałem się w specyfikację, ale znając Foxconna Apple, okaże się pewnie, że nie można obejrzeć filmu z napisami, nie działa RMVB albo coś tam jeszcze, co konkurencja ma już od kilku lat.

 

Widziaj podpięty do WiFi brzmi dużo lepiej, przy okazji kupna następnego rozejrzę się, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jonas:

Po dwóch tygodniach początkowej fascynacji i tak będziesz oglądał filmy z podłączonego pendrive - szybciej tak, niż się bawić w udostępnianie po DLNA na kompie (sprawdzone kilkakrotnie) i zastanawianie "czemu przycina, przecież mam gigabitową sieć".

Już ciekawsze są imo widgety, ale tu z kolei dochodzi instalacja (jak market Androida... Lubisz Androida, no nie?), aktualizacja softu (jak Android... Lubisz Androida, no nie?), no i przede wszystkim dobre łącze. Bo trochę żenada oglądać buforowany co parę sekund 720p... a schodzić poniżej tego poziomu po prostu nie wypada.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to idzie po wifi, a nie przez internet. A jak filmy chcesz oglądać bezpośrednio z netu, to wtedy download, a nie upload, a do tv i tak przez wifi. Interesowałem się tylko połączeniem mac/iphone/ipad > apple tv i problemów nie ma, ale nie wiem jak te androidowe pudełka, może faktycznie przycina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rozwiązaniem jest telefon oferujący LTE, według danych może uploadować 50Mb/s , więc i 1080p powinno dać płynnie radę.

 

Rozwiązaniem jest telefon oferujący Wifi 802.11n, mogący uploadować 300 Mbit/s ;) Streamowanie 1080p po LTE - Twój pakiet danych już się cieszy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem jest telefon oferujący Wifi 802.11n, mogący uploadować 300 Mbit/s Dołączona grafika

 

To tylko teoria, w rzeczywistości nie jest tak kolorowo. ;) Mój laptop z n-ką ma upload rzędu 40Mb/s. ;) download około 75Mb/s.SE Neo V wg. specyfikacji ma n , jednak prezentuje się to mniej więcej na poziomie 36/12. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko teoria, w rzeczywistości nie jest tak kolorowo. Dołączona grafika Mój laptop z n-ką ma upload rzędu 40Mb/s. Dołączona grafika download około 75Mb/s.SE Neo V wg. specyfikacji ma n , jednak prezentuje się to mniej więcej na poziomie 36/12. Dołączona grafika

 

Jak to mówią - dziwne, u mnie działa. Bez problemu osiągam w mieszkaniu 270-300 Mbit/s. Zmień router ;) No chyba, że pomieszałeś literki i piszesz o megabajtach, to wtedy wszystko się zgadza - N300 ma przepustowość informacyjną na poziomie 100 Mbit/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gsmarena....ia_920-4967.php

 

Nokia też uległa trendowi na duże smartfony. O ile u konkurencji duży rozmiar można przełknąć za sprawą niezbyt dużej wagi o tyle Nokia IMO dała w palnik z tymi 185g. Hmm... HTC One X też ma obudowę unibody z poliwęglanu a waży znacznie mniej (130g).

 

 

 

Ciekawostka przyrodnicza - starsza Pani recenzująca smartfony. Babka naprawdę się na tym zna Dołączona grafika

Edytowane przez wayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas gdy Apple próbuje się połapać co jest gdzie na Ziemi, Google uruchamia "Street View" dla raf koralowych:

https://maps.google....266.09,,0,-5.93

 

http://www.reddit.com/r/technology/comments/10hltt/google_maps_now_has_underwater_street_view/

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na normalnych urządzeniach będzie powtórka z Visty zapewne [;

 

Windows 7 nawet im wyszedł (i mówi to wielki fan Linuksa/BSD), Vista po service packach też wcale nie taka zła jak ją malują.

Natomiast Windows 8 to jedno wielkie WTF jak widziałem (współlokator ma :D), wszystko pochowane/usunięte (http://www.askvg.com/how-to-log-off-restart-and-shut-down-windows-8-pc/). Ciekawe czy rynek to "łyknie".

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPad mini na dniach, zapowiedź iPada4 itd. Dzieje się.

A bedzie miał wreszcie te LTE czy znowu dostaniemy 3G z naklejką "Twoj kraj jest niekompatybilny z nowym ipadem" :lol: ? Znowu będzie się przegrzewał, ładował tylko 10h, pajace będą nocować pod sklepem w oczekiwaniu na najlepszy tablet pod słońcem, a JB do niego zrobią w kilka godzin po premierze? Masz rację, będzie się działo. Nie mogę się doczekać, znowu będzie kupa śmiechu z przewagą kupy :D
  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam akurat nowy iPad zwisa jak każdy poprzedni. Uwagę zwróciłem na iP mini i nie rozumiem jednej rzeczy. Od wiosny jest już iPad z Retiną, wcześniej była premiera iP4, który również tą Retine ma. Ba, taki wyświetlacz mają nawet Macbooki czyli powiedzmy, że z grubsza każdy iSprzęt mobilny jest wyposażony w taki wyświetlacz co zresztą jest powodem do dumy i chwalenia się. To czemu nagle iP mini dostaje marne 1024x768? Nie śledziłem prezentacji Apple, ale ciekawe jakim sloganikiem wcisnęli ekran nie będący Retiną.

 

Co do W8 to zgoda, na komputerach wygląda to dziwnie, szczególnie w trybie dotykowym. Ale na tabletach? Inna rozmowa. Natomiast nie bardzo rozumiem idee zapowiadanych rozwiązań typu małe lapki czy tam ultrabooki wyposażone w ekran dotykowy czy wręcz dwa (zewnętrzny do używania jako tablet). W momencie pracy w standardowym trybie (z klawiaturą itd) odrywanie rąk i klikanie po ekranie wydaje się być mało wygodnym. Z drugiej strony 11 czy 12" notebook waży już 1,3-1,4 kg czyli plus minus 2 razy więcej niż typowy tablet i trzymanie takiego ciężaru w ręce zmęczy po kilku minutach.

 

Ja na chwilę obecną nie planuję migracji na Win8 ani na tablet z tym systemem. Ale jeśli powiedzmy za rok wydajność dajmy na to (mobilnego) procesora i3 będzie można zamknąć w obudowie 10" tabletu ważącego 0,6kg i jednocześnie wyposażonego w port USB 3.0 oraz wyjście HDMI to myślę, że bez bólu pocałuje XPS-a i Transformera na dowidzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tylko 768? Pewnie dlatego, że na takim małym nie potrzeba tak dużej zozdziałki. No a za pół roku, może rok, "BEHOLD, iPad mini 2 with RETINA, a revolution is here!!!1".

Swoją drogą, Nexus 7 - 199 zielonych, iPad mini - 329 zielonych. Choć i tak pewnie fanatycy posikają się w majtki, że Apple prawie darmo sprzęt rozdaje.

Edytowane przez thuGG
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie potrzeba tak dużej to co powiedzieć o iP5: 4" 1136x640? Ale w sumie racja: zawsze będzie można pojechać z kolejną rewolucją w postaci Retiny w kolejnym wcieleniu mini.

 

Nexus sporo tańszy wiadomo, ale 199 to chyba wersja 8GB kosztuje. 16GB jest za 249$ co i tak nie zmienia faktu, że to spoooro mniej niż 16GB za 330$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak 16GB N7 będzie faktycznie za 199 to tym bardziej kibel po stronie Apple.

 

@up: a co w tym dziwnego? Nexus jest wprawdzie delikatnie grubszy, ale długość i szerokość ma mniejszą, a siedzi tam 4rdzeniowa Tegra3.

 

edit.

Zresztą co ja w ogóle mówię. HTX One X - niecałe 9mm i też Tegra3. Przekątna 4,7". Jak widzisz iP mini i jego bebechy to żaden wyczyn. Ale płacić jak za złoto trzeba.

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...