Skocz do zawartości
marcys--

Jak Przyczepić Radiator Do Chipa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuję pomocy, bo dawno nie byłem w temacie OC.

Chcę przymocować radiatorek do chipa/procesora. Kiedys robiło się to na taśmie dwustronnej albo na takim kleju silikonowym do akwarium (czarny).

 

Będzie to rozwiązanie doraźne, nie chce uzyskiwać jakiś super efektów rzędu 2-3 st. względem innych rozwiązań.

 

Chłodzenie tylko pasywne, bez dodatkowego wentylatorka. Problem troszkę trudniejszy, gdyż cała płytka z chipem będzie stała w pionie, czyli większa możliwość zsunięcia/ścięcia kleju podczas dużej temperatury.

 

Moje prowizoryczne rozwiązanie wygląda tak:

Dołączona grafika

 

A i chciałbym dodać, że interesuja mnie najprostrze rozwiązania, bez konieczności zamawiania czegoś z internetu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys robilo to sie tak :

 

na srodku pasta termo ... na 4 rogach kropelka super glue i czeakalo sie az wyschnie , nie do zdarcia rozwiazanie ;-)

Dokładnie, tak wczoraj zrobiłem na nb na moim Solteku... sposobem starych wyjadaczy...

Co nie Pietia? ;)

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w laminacie masz dziurki to wystarczy opaska zaciskowa tak jak tutaj http://www.adsys.com.pl/opaski/opaski_FX.php, smarujesz radiator, przewlekasz przez otwory i zaciskasz! Nie musisz bawić się w inne rzeczy!

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu, bo sprawa nie jest najwyższej rangi.

Otóż w swoim abicie zdjąłem radiator z sekcji zasilania, wyrzuciłem tego silikonowego gluta, nałożyłem pastę i przykręciłem go śrubami. Jednak docisk nie jest równomierny, choć później dodałem więcej pasty, nie za dużo to dało. I oto moje pytanie: co tam dać, jakiś grubszy termopad [jeśli tak to jaki] czy może samemu taki zrobić? W domu mam tylko zalmana stg1 i taśmę dwustronną, ale bardzo cieniutką. :]

 

Pozdrawiam. :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poszukał termopada (nowy lub używany z jakiejś walniętej karty graficznej lub walniętego laptopa bo w nich też czasem można znaleźć termopady), jak nie starczy 1 warstwa to daj 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...