Skocz do zawartości
SteelSeries

Kosmiczne Pingi

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem pingów :( Jestem użytkownikiem lana osiedlowego (radiówka). Dziś zadzwoniłem do administratora mojej sieci i powiedziałęm mu, że mam kosmiczne pingi, administrator zaś powiedział, że mam mu wysłać screeny na pocztę. Nie wiem czy screeny z pingami ze steam lub bez pośrednio z gry mogę mu wysłać, wydaje mu się chyba, że ma do czynienia z idiotą. Na niektórych stronach do sprawdzania prędkości łącza pokazuje w miarę przyzwoite prędkości. Zamieszę parę screenów z testami na prędkość łącza.

 

http://img696.imageshack.us/img696/4633/beztytuuli.jpg

http://img696.imageshack.us/img696/7545/beztytuu2qs.jpg

http://img696.imageshack.us/img696/7697/beztytuu3m.jpg

http://img692.imageshack.us/img692/7716/beztytuu4u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej....

"wydaje mu się chyba, że ma do czynienia z idiotą"

Powiem tak, sam siebie tu oceniałeś i trafiłeś w 10. Admin właśnie z kimś takim ma do czynienia...

Nikt, ale to nikt nigdzie nie gwarantuje Ci niskich opóźnień(pingów)

Nikt, ale to nikt nigdzie nie gwarantuje Ci pasma np 10mb czy tam ile masz, założę się z Tobą że w umowie masz "do" 10mb..

A do oznacza że możesz mieć i 128kb/s oznacza to że w umowie masz zawartą prędkość maksymalna.

Za łącza z cir płaci się znacznie więcej.

wyślij mu print screan z konsoli i pingami do danego hosta, w Twoim przypadku pewnie do serwera csa

start-uruchom-cmd-ping ip_serwera

Ps. duże opóźnienia do danego serwera jeszcze nie skreśla operatora.

zrób ping do wp.pl i onet.pl na radiówce jeżeli pingi masz w granicach 60 to będzie dość dobrze i nie masz co się czepiać do admina.

Edytowane przez pietro54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie np. w Cs 1.6 dochodzą Mi do 200, chyba normalne to nie jest ? Jak robię pingi do wp lub onet to najczęściej jest to wartość miedzy 16m3 do 35ms ale zdarza się, że są dochodzą do 200.

Edytowane przez SteelSeries

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Weź pod uwagę, że są święta i nie tylko Ty korzystasz wtedy z Netu.

2. Weź pod uwagę, że możesz mieć robactwo.

3. Weź pod uwagę, że wszelkie firewalla itp ustrojstwa także mogą spowalniać odpowiedź na ping.

1. Płace więc wymagam, czy lepiej płacić i nie mieć neta ?

2. Robactwa brak, przeskanowałem avastem i Spyware Doctor

3. Raczej nie, ponieważ całkiem rano pingi bardzo malutkie a w południe do późnego wieczorka bardzo duże i skaczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rano jest ok, to przeciążenie sieci. Pogadaj z adminem. Albo coś się poprawi, albo zmieniasz dostawcę. Zapewne za dużo ludzi podpina i sprzęt nie wyrabia. Ewentualnie ktoś z sieci bawi się programami P2P. Niech admin blokuje takie zabawki w dzień - w nocy niech robią co chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, nie trzeba wielu osób, wystarczy jedna która generuje bardzo dużo małych pakietów i to wystarczy żeby zapchać taka bazę która pewnie jest zrobiona z jakieś mydelniczki.

Ps." Albo coś się poprawi, albo zmieniasz dostawcę. "

Jeżeli ma podpisaną umowę na dwa lata to do końca okresu musi płacić, choć by miał non stop pingi 1000 i 128kbps - wiem wygląda to pesymistycznie ale tak już jest, bo idę o zakład o każde pieniądze że w umowie nie ma zagwarantowanych opóźnień i wartość podaną ma "do" iluś tam.

Ale myślę że jeżeli admin nie jest gburem i nie ma 2mln klientów pod sobą to jemu będzie zależeć, bo zadowolony klient to dla niego reklama.

Pomyśl jeszcze że to Twój serwer a nie Twoja sieć może wariować, bo też oni mogą przeżywać swój kryzys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...