Skocz do zawartości
sough

Reev.pl - Moje Portfolio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dawno tutaj nie zaglądałem. Stęskniłem się za PurePC :)

 

Od mojej ostatniej wizyty wiele się w moim życiu zmieniło, musiałem sobie wszystko poukładać i wróciłem do pracy. Oto moje najnowsze dzieło - nowe portfolio:

 

http://www.reev.pl

 

Proszę o opinie i oceny.

 

PS. Tak, wiem, że na 1024x768 może trochę ucinać slajdshow, ale niestety tego już nie naprawię bez zmiany całej koncepcji, a to mija się z celem.

 

Pozdrawiam serdecznie,

sough!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardzo ciekawy. Nie wiem jak widzą to pro webdesignerzy, ale mi zwykłemu userowi się podoba.

 

I wygląda ciekawie tu:

http://i49.tinypic.com/2a5zvaw.jpg

 

Aha, no i chyba niezbyt przechodzi W3C, co w portfolio pewnie nie wygląda dobrze.

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%...ine&group=0

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djsilence: Bardzo dziękuję za ocenę. Szczerze mówiąc nie sprawdzałem efektu na wielu monitorach. Jak wygląda w takim wypadku przewijanie? :) Co do W3C to na dysku mam już wersję która sobie lepiej radzi, jeszcze parę dni i powinno już śmiało przejść validacje.

 

Czekam na kolejne oceny.

Edytowane przez sough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się również podoba. Tylko nie widzę w projektach na stronie poza paroma efektami czegoś, co by cię wyróżniało MOCNO z tłumu. Ale jest fajnie, naprawdę. Tylko ostatnia strona portfolio tak pustawa. Może tam w lewej części wstawić mini galerię? :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - wygląda b. dobrze. Szata lekka, przyjemna dla oka, wszystko ładnie ułożone - aż chce się oglądać ;)

 

Także sądzę, że na ostatniej stronie dość pusto jest. Ale poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja przyczepie się tresci :)

 

Stosuję w nich skuteczne i sprawdzone technologię zgodne z obecnymi standardam: PHP, HTML, JavaScript, CSS2, CSS3, jQuery oraz AJAX.

jQuery ? A cóż to za technologia? JavaScript masz wymieniony juz 3 pozycje wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja przyczepie się tresci :)

 

 

 

jQuery ? A cóż to za technologia? JavaScript masz wymieniony juz 3 pozycje wczesniej.

Ja również - sprawdzone technologie, nie technologię oraz dodaj "i" w standardam: PHP, HTML...

 

Co do strony - pomysł ciekawy, mnie tam się podoba taka forma, tylko ten biały dookoła jakoś mi nie pasuje. Rozwija się ładnie kolorek na cały ekran, by za chwilę zniknąć i pozostać białym. Sprawa kolejna, może mnie się tylko wydaje lub monitor mam nie taki, ale czcionka na pierwszej stronie bardzo się wyróżnia, aż za bardzo. Zbyt ostre, jeśli ktoś mnie rozumie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się kompletnie nie podoba pod względem użyteczności. Powinieneś dać na pierwszej stronie miniatury projektów i możliwość przejścia do dowolnego od razu (albo jakiś pasek z miniaturami pod spodem czy gdzieś). Konieczność przebijania się przez każdy projekt to zły pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za oceny. Właśnie o taką formę ocen mi chodziło, oprócz ogólnej noty dodatkowe informacje w stylu 'co by tu zmienić aby'. Jestem wdzięczny, że poświęciliście czas i oczywiście postaram się wdrożyć Wasze rady w projekt. Tak więc:

 

@innocent, Marians, Rikki:

Faktycznie, ostatni 'slajd' może wydawać się pusty, zwłaszcza przy monitorach panoramicznych. Spróbuję zacząć od dodania ikonki z facebooka/deviantarta i zobaczę jak to wygląda. Ewentualnym dalszym krokiem będzie umieszczenie jakiejś dodatkowej grafiki lub użytecznego skryptu (myślę nad estetycznie ostylowanym formularzu kontaktowym). Dziękuję za rady!

 

@SGJ:

Korekta z frameworkiem jQuery jako technologią została naniesiona w sposób typowo polski - poprzez usunięcie zbędnego elementu :). Co do 'misz-maszu' języków, to docelowo strona miała być dwujęzyczna. Jednak prace nad angielską wersją pozostały na etapie tworzenia grafiki. Dziękuję za sugestię, oczywiście przy najbliższej okazji naniosę poprawki. Faktycznie obecnie wygląda to trochę nieprofesjonalnie.

 

@wistler: Literówki poprawione, bardzo dziękuję za sugestię. Natomiast jeżeli chodzi o napis i jego kontrastowość, to chodzi Ci o napis w tle czy o tekst slajdu? Co do preloadera - jestem w stanie ograniczyć go do DIVa z grafiką i tekstem, jednak moim zdaniem tak lepiej się prezentuje (zwyczajnie - kwestia gustu :) ). Choć uwaga słuszna, popróbuje jakoś poprawić ten efekt.

 

@skinny500: Dzięki za opinię! Wiem, że strona pod względem użyteczności nie jest idealna, ba, bardzo daleko jej do perfekcji, jednak ta niestandardowa forma slidera troszkę mnie ogranicza. Obecnie pracuję nad dodatkową możliwością ręcznego zmieniania slajdów z projektami co powinno znacznie uprzyjemnić nawigację. Myślę też o napisaniu systemu miniaturek z możliwością wskazania, jednak to wymaga zmiany szkieletu strony i pochłonie trochę pracy. Mam nadzieję, że system manualnej zmiany sladów z projektami wpłynie znacząco na jej użyteczność. A mógłbym znać Twoją ogólną opinię o tym projekcie? Z chęcią ją poznam :)

 

Dziękuję Wam bardzo za opinie, tak jak wspominałem wyżej nie są to dla mnie puste słowa. Zmiany wprowadzam sukcesywnie. Czekam na następne uwagi. Życzę szczęśliwego nowego roku i udanej zabawy sylwestrowej! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ULLISSES: Dziękuję za pomoc. Defekt linków względnych już został naprawiony, z pośpiechu użyłem po http:/ jednego slasha i taką formułę sukcesywnie kopiowałem bez zauważenia błędu.

 

Co do niemożności kliknięcia na wszystkie obrazki - na razie nie dostałem informacji od wszystkich klientów czy wyrażają zgodę na pokazywanie swoich zleceń w dużej rozdzielczości.

 

Czekam na dalsze opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zzizzy:

Być może trafiłeś na moment w którym modyfikowałem CSS'a. Na trzech przeglądarkach u mnie wszystko wyświetla się poprawnie.

 

Pozdrawiam!

 

PS. Naniosłem kolejnych kilka z proponowanych przez Was zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym znać Twoją ogólną opinię o tym projekcie? Z chęcią ją poznam :)

Może trochę surowo oceniam, ale trochę się zajmowałem webdesignem więc na bieżąco śledziłem projekty najlepszych webdesignerów, i teraz mało co mi się podoba (sam też nigdy nie zrobiłem strony, z której byłbym dumny :)).

 

Twoje folio na pewno jest jeszcze mocno niedopracowane. Białe tło nie pasuje, może jakiś gradient? Na monitorze Full HD strona zajmuje tylko 1/3 ekranu, a reszta to właśnie tło. Poza tym to przewijanie, o którym pisałem wcześniej - całkowicie niepraktyczne, ale miejsca na górze i na dole masz tyle, że spokojnie można je wykorzystać na prezentację miniatur wszystkich projektów. Generalnie ja to widzę tak:

 

Wywalasz projekty, które są prezentowane z prawej strony i są pokazywane na zmianę (w ogóle ich automatyczna zmiana na takiej stronie to zły pomysł). Zamiast tego wstawiasz tam pojedynczy projekt, a masę przestrzeni poniżej obecnej strony wykorzystujesz na mianiatury wszystkich projektów (musi ich być dużo żeby to miało sens) - po kliknięciu na wybrany projekt rozwija się jego powiększenie i informacje o nim w miejscu gdzie projekty są prezentowane obecnie. To jeden z pomysłów, bo można to zrobić na sporo sposobów, ale na pewno trzeba coś zrobić z tą wolną przestrzenią i z nawigacją.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronka mi się podoba, ale chyba jeszcze javascript nie do końca dopracowany jest. Chodzi mi tu bardziej o slajdy. W operze 10.10 wygląda to tak, że pojawai się obrazek, jest sobie parę sekund bez żadnego opisu, potem wyskakuje opis od góry obrazka, ale zanim zdąży do końca się pojawić całość już się zmienia.

 

Szkoda, że strona jest bezużyteczna dla kogoś, kto ma wyłączony JavaScript w przeglądarce. Osoba taka zobaczy tylko pierwszą stronę, spróbuje kliknąć na przycisk, stwierdzi, że coś nie działa i już nigdy nie wróci na tę stronę. Moim zdaniem zwiększenie dostępności będzie tylko atutem, bo mimo, że bez efektów, strona dalej będzie działać.

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...