Skocz do zawartości
Lewwy

Skonfigurowanie Połączenia Sieciowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od tego, że w domu na swoim komputerze użytkowałem internet z połączenia radiowego, w oknie na strychu była zamontowana antena, a kabel prowadził do modemu i tam dalej do kompa następny kabel - telefoniczny. Swój komputer przeniosłem do brata i pojawia się problem, on ma inny internet - nie mogę podłączyć internetu, przez to, że internet jest z Multimedii i potrzeba jakiejś innej konfiguracji połączenia w panelu sterowania niż ta co ja mam. Co robić? Nie wiem jak to skonfigurować, aby działało poprawnie, pomóżcie, cześć. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh...

 

1. Radiówki używają routerów i access pointów. O radiówce na modemie nie słyszałem.

 

2. Kabel, który wchodzi do komputera to nie jest kabel telefoniczny, lecz zapewne zwykły kabel sieciowy z wtyczką RJ45. Komputer zazwyczaj nie posiada gniazda telefonicznego.

 

3.

Swój komputer przeniosłem do brata i pojawia się problem, on ma inny internet - nie mogę podłączyć internetu, przez to, że internet jest z Multimedii i potrzeba jakiejś innej konfiguracji połączenia w panelu sterowania niż ta co ja mam. Co robić? Nie wiem jak to skonfigurować, aby działało poprawnie,

Nie bardzo rozumiem. Chcesz się podpiąć do jego kompa czy podpiąć do jego Internetu zamiast jego kompa?

W pierwszym wypadku potrzebna będzie druga sieciówka w kompie brata lub drugie gniazdo w modemie/routerze brata. W drugim przypadku trzeba przepisać ustawienia z połączeń sieciowych brata na Twoje. Konieczne może okazać się przepisanie numeru MAC karty sieciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Odpisujesz jego ustawienia:

 

Start->Uruchom: CMD [Enter]

 

W czarnym okienku wklepujesz:

ipconfig /all
Zakładając, że masz jedną kartę sieciową, to przepisujesz:

Adres fizyczny (czyli MAC) , Adres IP, Maska podsieci, Brama domyślna, Serwery DNS (zapewne 2 sztuki)

 

2. Wklepujesz ustawienia u siebie.

Panel sterowania->Połączenia sieciowe->LAN->prawy myszy->Właściwości

Klikasz [Konfiguruj] obok nazwy karty sieciowej, na zakładce Zaawansowane znajdujesz "Network Address" i wpisujesz tam Adres fizyczny (MAC) ale z pominięciem kresek. Dajesz OK.

 

Klikasz w Protokół TCP/IP (poniżej na liście), dajesz [Właściwości] i ustawiasz wszystkie dane prócz adresu fizycznego - to ustawiamy inaczej.

 

 

Jeśli u niego wszystkie opcje będą ustawione na "Automatycznie pozyskaj adres sieciowy", to wystarczy ustawić tylko MAC. W przypadku czarnego okienka zobaczysz dodatkowo wpisy "Serwer DHCP" oraz "Dzierżawa uzyskana:" i "Dzierżawa wygasa:".

 

W razie problemów skorzystaj z pomocy Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...