Skocz do zawartości
klysiu

Jaki Wentylator 140mm Jest Obecnie Najlepszy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać o wasze doświadczenia z wentylatorami 140mm. Który z nich jest najcichszy (ma najlepszy stosunek przepływu powietrza do hałasu). Interesuje mnie prac w pionie na radiatorze (ewentualnie na chłodnicy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być tanio to nieźle sobie radzi zepchyr - wady to na pewno dla niektórych niska standardowa prędkość obrotowa oraz nieznana trwałość łożyska jak by nie patrzeć to jednak chińszczyzna. No ale są bardzo tanie i naprawdę ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w marcu powinny pojawić się fander 140mm ;)

To czekam z niecierpliwością :razz:

Mamy już tanie i dobre chłodnice 140mm (BW/Magicool), mamy grille 140mm, nie ma tylko dobrych wentylatorów. Kto pierwszy taki wypuści, może zrobić niezły interes, nie tylko w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawiły się 140mm Scythe slip stream, ena 39 zł. dziwi mnie tylko ich ramka. czyżby dało się je montować na miejscu dla 120mm? 120 jakościowo są ok pod względem cena jakość, jak 140 też będzie trzymać ten poziom to je łykam w przyszłym miesiącu (może wreszcie ruszę z czymkolwiek w mojej budzie :o grr... )

 

są trzy wersje 500 obr/min 1200 i 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe slip stream sa z mocowaniem an 120mm wiec nie w kazdej budzie da sie zamontowac, zephyra 140 mam w antku do gory nogami od ponad pol roku i jeszcze nie terkocze, chodzi na 7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zephyrze brakuje mi jednak trochę obrotów. tak w razie czego wolę się ubezpieczyć czy nastawić na jakieś grubsze oc (wszystko podepnę do kama serwera i ustawię na pełną automatykę :) :) dlatego myślę o sss. w moim cm590 da się zamontować i 140 i 120 na górze więc to chyba nie problem. jedynie brakuje mi ledowych błyskotek w ofercie scythe... może niedługo pojawi się mistral 140mm od silentiumpc. ale dobrze wiedzieć że zephyr śmiga bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Witam. Posiadam obudowę nzxt tempest.Wymieniłem w niej już wszystkie wentylatory tylko pozostały te dwa na górze.Chcę je wymienić na coś cichszego z dobrym łożyskiem. Wentylatory będą pracować w poziomie odwrócone do góry "nogami" czyli tak żeby wiały do góry. Cichszego czyli coś w rodzaju scythe slip stream 800, bo takie mam i jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent Wings 140mm jest bardzo fajny. Miałem potestować SS140mm ale nie dotarły do znajomego i ciężko mi cokolwiek powiedzieć o jakości wykonania. Natomiast, jeśli mówimy o pracy w poziomie kierunkiem do góry, to polecam te Silent Wings - łożysko sFDB na pewno sobie poradzi przez dłuuuugi czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej jako ciekawostka, choć jakby komuś kiedyś było potrzebne ;)

 

http://www.newark.com/sanyo-denki/9lb1412s501/long-life-axial-fan/dp/96M7536

 

External Depth:51mm

Fan Flow Rate:286.01CFM

:D

 

@down

przemysłowa, a co! :D

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

bardziej jako ciekawostka, choć jakby komuś kiedyś było potrzebne ;)

 

http://www.newark.com/sanyo-denki/9lb1412s501/long-life-axial-fan/dp/96M7536

 

External Depth:51mm

Fan Flow Rate:286.01CFM

:D

 

@down

przemysłowa, a co! :D

 

Smiejcie sie, ale na XS juz robia zbiorowe zamowienie na te wentyle, bo jak latwo zauwazyc, maja az 51mm szerokosci co oznacza bardzo dobre cisnienie statyczne, nawet przy undervoltingu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje jakiegoś wentyla 140mm o grubości mniejszej niż 25 mm. Czy jest coś takiego na rynku ? Dodam że miałby pracować na chłodnicy w pozycji pionowej. Oprócz tego potrzebuje jeszcze jakiejś dobrej 140mm, tez na chłodnicę, ale już o grubości dowolnej. Ważne, aby przy niskich obrotach tj około 700RPM dobrze radziła sobie z przepychaniem powietrza przez finy i był bardzo cichy. Granica cenowa to 50 zł. Czy możecie mi coś takiego polecić ?

Edytowane przez buziaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku (chyba) nie ma wentylatorów 140 mm o grubości mniejszej niż 25 mm.

 

140 z reguły są ciche - nie muszą kręcić się tak szybko, jak 120, by mieć tą samą wydajność. Zobacz Fandery, to sprawdzona marka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=29769. Według specyfikacji 20mm. To rzeczywisty rozmiar czy pomyłka ? Nie widzę nigdzie fander selekta 140mm a ROXO strasznie wieje mi chinami. Miałem już wentylatory tej klasy (tj. do 20zł) np. Acutake czy Zephyry. Przy 600 obr powietrze ledwo co dmuchają, a ósemki kręcą niesamowite, wiec teraz chciałbym nabyć coś co da sobie radę z przepchaniem powietrza przez chłodnicę zachowując przy tym ciszę i kulturę pracy. Zainteresowały mnie Noiseblockery Black Silent XK. Czy to dobry wybór ? Na zachodzie dobre opinie mają Yate Loony, ja osobiście o tej firmie nie słyszałem, czy ktoś z was miał z nimi doczynienia ? Co stoi na przeszkodzie temu żeby łożysko ślizgowe pracowało w poziomie ?

Edytowane przez buziaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yate Loon robi wentylatory dla różnych producentów zasilaczy . Firma dosyć dobra ja mialem ich wentylator w Huntkey HK-350AP i 3 lata hulal potem niestety padło w nim lożysko i musiałem wymienić. Imho kultura pracy na wysokim poziomie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do fanswapa w zasilaczu u znajomego. Zasilacz to Huntkey 350AP [czy coś w tym stylu]. Zastanawiam się jaki wentylator był by dość dobry i nie najdroższy. Be_quiet Silent Wings był by pewnie najlepszy, jednak czy może jest coś tańszego? Coś między Roxo a Wings-em? Ew. może Roxo? ;DD

 

Pozdrawiam. :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...