Skocz do zawartości
klysiu

Jaki Wentylator 140mm Jest Obecnie Najlepszy

Rekomendowane odpowiedzi

Czarno Czrwony - Phobya Nano-G 14 Silent Waterproof 1000rpm ( 140x140x25mm )

Czarno Czarno/przeźroczysty - Enermax T.B.Silence UCTB14 ( 140x140x25mm )

Czarno Zielony ( UV aktywny )- Nanoxia DX Series DX14- 1200rpm (140x140x25mm)

Czarny - Scythe Slip Stream 140 mm

 

Podświetlane:

 

Xigmatek XLF-F1455 Blackline LED - 140mm

Xigmatek XLF-F1453 LED - 140mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już czytałem dziś z rana. :wink: Muszę przyznać, że Tr mnie całkowicie zaskoczyły. Jak na firmę, która ma tak małe doświadczenie w przypadku wentylatorów, to zrobić 2 modele bijące Scythe, Noctuę i NB jest nie lada wyczynem. Mogłyby być tylko trochę tańsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slip jest z podświetleniem? ;) Do tego ma rozstaw pod śruby 120mmx120mm... W Angeli wpadłem na Yate Loon 140mm D14SL-12, tylko ciekawe jak to śmiga...

 

mam pytanie w temacie. niestety nie znalazlem nigdzie bezpośredniego porównania slipstreama 120 i 140. a glosnosci z roznych testow ciezko porownac. zastanawiam się, czy warto wchodzić w 140tkę czy 120 wystarczy. zależy mi głownie na ciszy. co sadzicie? aha, wentyl chce wsadzic na gore budy aerocool rs9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, niby prawie to samo, a jednak masz trochę racji :)

Biorąc pod wzgląd uwagi Yogiego trudniej będzie coś znaleźć.

 

W yooki np. znajdziesz tylko Lian li

i E. Apollish Vegas który jednak nie całkiem ci odpowiada(139mm, nieprzezroczyste łopatki, BARDZO DROGIE).

 

Na angeli jest Yate loon ale nieco słabe, choć cena najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może styczność z wentylatorami Zaward Golf II?

Wpadły mi w oko (między innymi minimalna prędkosć 200rpm :D), a nie wiem jak się sprawują, bo testów jak na lekarstwo, a porządnych testów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę, że to będzie dobre miejsce na moje pytanie.

Mianowicie mam w Antku na górze wentylator 140mm, który był w komplecie z budą, posiada on trójstopniową regulację na kablu:

Dołączona grafika

Podłącza się go do molexa na 12v, jednak nawet na Low jest wyraźnie słyszalny. Wpadłem na trochę dziki pomysł i teraz moje pytanie bo nie wiem czy tak można:

Co by było gdybym podłączył go do molexa pod 5v? Wtedy na High by chodził tak jak pod 12v na Low? Logika wskazuje na to, że tak, jednak nie znam budowy tego kontrolera obrotów, czy nic się nie stanie. Oczywiście chodzi mi o to by docelowo chodził na Medium podłaczony na 5v, skoro jest za głośny na Low podłączony pod 12v. Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi i ktoś potwierdzi, że tak można bądź wyprowadzi mnie z błędu ;)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę, że to będzie dobre miejsce na moje pytanie.

Mianowicie mam w Antku na górze wentylator 140mm, który był w komplecie z budą, posiada on trójstopniową regulację na kablu:

 

Podłącza się go do molexa na 12v, jednak nawet na Low jest wyraźnie słyszalny. Wpadłem na trochę dziki pomysł i teraz moje pytanie bo nie wiem czy tak można:

Co by było gdybym podłączył go do molexa pod 5v? Wtedy na High by chodził tak jak pod 12v na Low? Logika wskazuje na to, że tak, jednak nie znam budowy tego kontrolera obrotów, czy nic się nie stanie. Oczywiście chodzi mi o to by docelowo chodził na Medium podłaczony na 5v, skoro jest za głośny na Low podłączony pod 12v. Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi i ktoś potwierdzi, że tak można bądź wyprowadzi mnie z błędu ;)

Pzdr

 

Nie sądzę, aby cokolwiek mogło się zepsuć; najwyżej wentylator nie zadziała z powodu zbyt niskiego napięcia.

 

Zawsze możesz jeszcze wejść na wyższy stopień kombinatoryki.

Za pomocą takiej przejściówki

Adapter 3pin -> 4pin (molex) :: ..:: Angela.pl ::..

możesz podpiąć wentylator do kontrolera obrotów lub podpiąć do płyty głównej i regulować Speed Fan-em albo zmniejszyć napięcie adapterem 9V

Przedłużacz 3pin z redukcją 9V :: ..:: Angela.pl ::..

bądź 7V

Przedłużacz 3pin z redukcją 7V :: ..:: Angela.pl ::..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeśli twierdzisz, ze nic nie powinno się zepsuć to spróbuję :) dzięki.

 

Natomiast co do kombinatoryki to nie wydaje mi się by któryś z tych sposobów pozwalał na zmniejszenie napięcia poniżej 5v. A o to mi chodzi, zakłądając, że Low na jego kontrolerze to 5v. Charakterystyka dzialania tego wentylatora prezentuje się tak:

700RPM / 1100RPM / 1500RPM (L/M/H)

Nie wiem na ile to prawda, bo na tych rzekomych 700rpm na Low daje całkiem spory przepływ powietrza. Spróbuję podpiąc pod 5v i zobaczę czy będzie się to równało Low pod 12v.

 

Podpiąłem takim multi-rozgałęźnikiem :D pod kontroler (przy okazji także inne wentyle) i ten 140mm śmiga nawet na Low przy napięciu wejściowym 5v! jest niesłyszalny, na oko ma ok 400rpm i nadal wieje! Teraz mogę go dokładnie wyragulować nawet od 2 - 3v :) Dzięki za poradę ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeśli twierdzisz, ze nic nie powinno się zepsuć to spróbuję :) dzięki.

 

Natomiast co do kombinatoryki to nie wydaje mi się by któryś z tych sposobów pozwalał na zmniejszenie napięcia poniżej 5v. A o to mi chodzi, zakłądając, że Low na jego kontrolerze to 5v. Charakterystyka dzialania tego wentylatora prezentuje się tak:

 

Nie wiem na ile to prawda, bo na tych rzekomych 700rpm na Low daje całkiem spory przepływ powietrza. Spróbuję podpiąc pod 5v i zobaczę czy będzie się to równało Low pod 12v.

 

Podpiąłem takim multi-rozgałęźnikiem :D pod kontroler (przy okazji także inne wentyle) i ten 140mm śmiga nawet na Low przy napięciu wejściowym 5v! jest niesłyszalny, na oko ma ok 400rpm i nadal wieje! Teraz mogę go dokładnie wyragulować nawet od 2 - 3v :) Dzięki za poradę ;)

 

Fajnie, że działa :)

Mógłbyś przybliżyć o co chodzi z tym multi-rozgałęźnikiem? Najlepiej jakiś link do niego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, o link będzie trudno, bo tego nie kupiłem tylko kiedyś wyjąłem z padniętego zasilacza Tagana, który był jedną z wiązek :) wychodził kabel z trzema żeńskimi 3-pin i trzema męskimi molexami, oczywiście wszystko przeznaczone do podłaczenia wentylatorów. Więc sobie wziąłem bo wyglądało na przydatne, a teraz utworzyłem neologizm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, o link będzie trudno, bo tego nie kupiłem tylko kiedyś wyjąłem z padniętego zasilacza Tagana, który był jedną z wiązek :) wychodził kabel z trzema żeńskimi 3-pin i trzema męskimi molexami, oczywiście wszystko przeznaczone do podłaczenia wentylatorów. Więc sobie wziąłem bo wyglądało na przydatne, a teraz utworzyłem neologizm :D

 

Heh, no właśnie. Trochę siedzę w temacie, a nigdy w życiu nie widziałem czegoś takiego do kupienia, więc się zainteresowałem.

W każdym bądź razie dzięki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...