Skocz do zawartości
klysiu

Jaki Wentylator 140mm Jest Obecnie Najlepszy

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu szukam wentyli do obudowy, przeglądam forum i chyba się skuszę na dwa Corsair AF 140 Quiet Edition na górę obudowy. Mam obecnie tylko 3 fabryczne: 2 zasysające (przód i dół) i jeden mały wydmuchujący bezpośrednio z coolera proca.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden wentyl ,chyba 90 mm oczywiście od Fractala, wydmuchujący powietrze ze środka. Myślisz, że to wystarczy?? Dodanie dwóch 140 na górę nic nie pomoże w kwestii temperatury podzespołów??

 

Póki co mam 4670k, ale jeśli będzie okazja wymienię go na 4690k po OC, który to procek już lepiej oddaje ciepło.

Na Phanteksie mam 2x140 mm fabryczne, które wydmuchują powietrze na wprost tego małego w obudowie.

 

EDIT: sorki, wszystkie wentylatory fabryczne w tej obudowie to 140 mm.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Dammeron, a gdybym się jednak uparł na dwa wentylatory u góry wydmuchujące powietrze z obudowy, to co byś polecił z cichych wolnoobrotowych 140 mm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górze nie montuje się dwóch wentli (no chyba, że do chłodnicy)

Jedyne słuszne rozwiązanie jeśli chodzi o top to ten bardziej z tyłu.

 

Poza tym wolnoobrotowe wentylatory poza mieleniem powietrza nie specjalnie chłodzą cokolwiek.

 

Noctua NF-A14 PWM dobrze wypada w testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...